Inseminare in Timisoara

Inseminare in Timisoara | Autor: dasia

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva doctori buni din Timisoara , care fac inseminare ?
Daca sunt fete care au facut asa ceva aici in Timisoara ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

nu stiu cat e de buna - pe mine m-a ajutat - nu am ajuns pana la inseminare, dar ... m-a ajutat.
pe lista lor de preturi am vazut ca au si inseminare - pe vremea aceea era intre 2 si 4 mil.

dr. Cezara Muresan Bv. Victor Babes 19 ap. 3
telefon 0256 294343
program luni si miercuri de la 16.30 la 19.30

cel mai bine e sa dai un telefon sa nu fie schimbari majore - eu nu am mai fost la ea din noiembrie 2006.
Bafta!

Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Merci mult Mirona . La ea merg si eu , chiar am facut prima inseminare cu ea , acum urmeaza a 2- a .
Totusi am vrut sa vad daca mai stiti inafara de ea medici buni in Timisoara care fac inseminare .
Poate chiar ati auzit pe cineva , sau poate chiar voi ati facut inseminare cu succes aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Buna Dasia
Si eu am facut 2 inseminari, in Timisoara, cu doctorita Bernad Elena. Pretul a fost de 150 euro.
Din pacate au fost nereusite din cauza spermogramei proaste.
Doctorita e foarte draguta si increzatoare.
Poate tu vei avea mai mult noroc.
Intre timp eu m-am reorientat spre clinica din Szeged unde totul se face mai profesionist.
Iti urez multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna
eu am o amica care a facut inseminari la doctorul Budau.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Iubu, ai zis ca ai o amica care a facut inseminari la doctorul Budau .
A reusit pana la urma , adica a avut vreo inseminare reusita ?
Merci .
Bernad Elena , la ce spital e ? . Sau are cabinet particular probabil ?

Multumesc mult fetelor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Buna seara Dasia,
Doctorita Bernad lucreaza la spitalul Bega(din pacate)dar are si cabinet particular. Cabinetul se numeste Pregnagin, adresa este str. Maresal Averescu (fosta Lidia) 104b apartament 2, nr. de telefon al doctoritei: 0745395220. Program la cabinet are dupa amiaza de la 16.
Inseminarile le-am facut la spital fiindca este nevoie de un biolog care sa prepare sperma.
Conditiile din spital lasa de dorit, dar banuiesc ca nu vei gasi in Timisoara vreun doctor care sa faca inseminari la cabinetul privat.
Sper sa iei decizia potrivita si sa ai succes din prima.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

odata de mult..pe vremurile mele..ca acu's babafacea si Munteanu IA la cabinet pe Popa Sapca..acu numai stiu daca mai face sau nu..dar oricum nu va recomand sa va duceti la el..
am vazut ca dati exemple de dc care v'au facut IA si aveati spermograme proaste..io stiu ca daca spermograma e proasta doctori ar trebui intai sa incerce daca se poate sa o imbunatateasca..asa mi se pare normal..si dupa aceea daca e cazul si se poate sa faca inseminari..dar ma rog..la noi ca la nebuni..!!!!pacat ca inca mai sunt doctori din astia..




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Multam mult fetelor .
Sa stii Sorina, ca se fac inseminari si la cabinet particular in Timisoara . Te duci la spital , ei materialul de la bioloaga , si vii cu el repede , tinut la temparatura corpului ,la cabinet .
Eu asa am facut la prima inseminare .
Nu , nu , la doctorul Munteanu nu m-as duce pentru nimic in lume. Oricum el nu se coboara sa faca niste " simple " inseminari . La doctorii prea cunoscuti si " mari " nu prea e de mers , ca nu au timp de tine , obtii f. greu o programare , dupa care astepti o gramada dupa ei la cabinetele lor , si oricum au ceva figuri pe cap .
Eu vreau sa merg la cineva care iti vorbeste frumos , iti explica ce face , si sa vad ca are incredere in ceea ce face .
De aceea daca stiti pe cineva bun, si poate chiar aveti exemple de reusite va rog sa imi spuneti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Buna fetele,
Ai dreptate Liana, stiu ca nu ar fi trebuit sa mi se faca inseminare cu o spermograma proasta, dar doctorita insista ca "unul singur sa fie, daca face treaba...".
Oricum asta a fost motivul pentru care m-am oprit din "inseminat".
Dasia: legat de inseminarea la cabinet privat, nu mi se pare o solutie sa te plimbi cu sperma tratata prin oras, mai ales la traficul care este in ultima vreme. Si asa am indoieli legate de profesionalismul biologilor de la Bega, care sunt sansele daca mai si plimbi sperma? Poate asta este raspunsul nereusitei tale. Incearca sa faci inseminarea la spital, poate ai mai mult noroc.
Si apropo de profesionalism, care este procentajul de reusita a grozavei echipe dr. Munteanu?
Imi pare rau ca nu ti-am putut fi de ajutor, dar iti urez mult succes in continuare si poate ne intalnim prin spitale gata de "nascare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasia spune:

Sorina ai dreptate , nu prea ma incred in profesionalismul biologilor de la clinica Bega . Dar ce sa fac , nu am alta solutie . Sunt la mana lor . Iar de plimbat nu plimb prea departe materialul , pt . ca cabinetul la care merg se afla pe aceeasi strada cu spitalul .
Ce sa fac ? Unde sa merg ? . Nu prea am multe informatii despre alte locuri din oras unde se face aceasta operatie .
De aceea am intrebat , poate stiti voi cabinete si doctori, la care ati fost si ati avut rezultate bune .
De echipa dr. Munteanu am aceeasi parere .Se aud multe lucruri , despre cat de frumos se poarta Munteanu cu pacientele lui . Mai ales daca nu prea au multi bani .
Ce parere aveti despre Dr. Cezara Muresan ?
Ati facut inseminare cu ea ? Cum a fost ?

Mergi la inceput