MAMICI DE ITALIA(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Stefi,azi-noapte am avut un vis frumos..nascusem si-mi tineam fetita la san,totul era ok,nici nasterea nu fusese grea,nici de laptic nu duceam lipsa..eram linistita si ma tot uitam la ea cat e de frumoasa!...ce bine ar fi sa fie asa si in realitate..fara probleme,fara stres...de dimi,sotul meu m-a intrebat daca era blonda sau bruneta

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cristina eu ti-am mai zis si in particular da-ti mai zic odata...la multi ani fericiti fericiti ...ma bucur ca ati avut parte de liniste la restaurant....sa ti se indeplineasca tot ce-ti doresti

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Slimatei-hei nu te descuraja che vai bennissimo
toate am trecut prin perioada de acomodare si te inveti
stiu ca nu e usor
la mine e cam asa sotul la servici cit e ziua de lunga si eu cam asa:curat,mincare,spalat mai fugi la magazin mai fugi la posta la bolete,la vaccine,pediatru,la comune pt acte....cam toate sint la mine in spate ca sotul nici nu-si poate lua liber numai in caz extrem adica de mers in ambasada sau la bambino gesł-in rest ma descurc singura cu toate numai daca chiar e urit tare si nu pot iesi ii dau reaba de facut in rest pe cit pot incerc sa fac eu tot asa ca curaj ca te descurci,faci pe rind ce reusesti
la mine cind ii vin crizutele seara Giuliei i-o plasez lui tatas-o ca de multe ori ma trezesc cu mincarea pe foc cu ea crizata si numai ma agit asa ca o las cu tati
tranquilla ok?

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Stefania, nimeni in afra de tine nu ar avea grija mai bine de fetita ta, daca e sanatoasa da-i sa pape, tine-o curata ofera-i neconditionat dreagostea ta si esti super mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

raluka ai sa vezi ca asa o sa fie nu va fi nici o problema..bineinteles nici o pasegiata dar va trece totul de dragul ei...
petro ...asteptam

acum eu am plecat caci e ora de papica

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Fac si eu precum katia ... vad ca ati sarit si peste mesajul meu cu botezul. Glumesc ...

Deci, ne pregatim de botez .. maine adica. In varianta restransa doar noi, nasii si 2 perechi de prieteni. Abia astept sa vad cum se comporta micuta Silvia. De aia sunt ocupata ... cu mancarurile m-a ajutat mama, dar curatenia, pregatiri si bb ... sunt ca o furnicuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Maine??La ortodoxi sau la catolici?Sa aveti o zi minunata!Iar tu nu te mai agita atat,ca ceea ce conteaza mai mult e ceremonia in sine

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

am scris un mes si s-a sters
acum sa o iau de la capat imediat
Petcost-petrecere frumoasa maine si sa fie cuminte Silviuta,asteptam pozici
Raluk-frumos visul,mai ai putin si o s-o ti in brate
si acum sa scriu din nou mesajul precedent

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

pet.cost deja la botez,super! Sa ne povestesti cum a fost si distractie placuta
Katia iti fac auguri duminica,vreau sa fiu puntuala
Raluk si eu am facut epidurala.Acul in coloana nu-l simti deloc ptr ca iti face o mini anestezie mai intai de a intro acel ac.Mie mi-a facut vreo 6 doze de epidurala,simti doar ceva rece pe coloana atunci cand introduce serul in rest absolut nimic.La mine epidurala dura maxim 40 minute,si la fiecare 40 de minute se intorcea doctorita cu inca o doza.
Slimatei multmesc inca odata ptr auguri si sunt sigura ca te descuri perfect cu junioara. Doar esti mamica ei,nu? Cine o ingrijeste mai bine decat tine?


Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ella-incerc sa-ti explic cum e cu actele
un pic de umblat dar nu avem de ales
deci dupa ce nasti sotul tau semneaza un document si cu acel document trebuie sa mearga in primele 3 zile de la nastere sa inregistreze copilul in comune unde apartineti si de acolo o sa-i dea un certificat de nastere italian care iti trebuie cind iesiti din spital
cu actele pt mersul in ro ai nevoie de aceste acte(cobori putin pe pagina si gasesti inscrierea nasterilor) ca sa-i faci certificatul de nastere romanesc care e gata cam intr-o luna apoi mergi din nou in ambasada si ceri titlu de calatorie pt copil iti trebuie si 4 foto si poti calatorii iar in ro ii faci pasaport sau treci copilul in al tau
daca ai nevoie de alte lamuriri intreaba orice vrei sa sti

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput