Rahova sau apropiere (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

am vrut sa ii clatesc putin sortuletul ca e putin atins cu mancare si nu m-a lasat domne ca a scris doamna educatoare pe el. si intr-adevar scrie cu pixul pe un buzunar ALE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

haioasa rau al
de-acum sa te tii...ce zice d-na e litera de lege...asa e la alex...si nu poti sa mai zici nimik...d-na are intotdeauna dreptate
clateste-l si tu cand adoarme ea...asta inc azul in care nu adormi inaintea ei de oboseala

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

sa beau o de la Monica, sa ma mai trezesc putin. Ieri am stat acasa cu Dani, miercuri seara il durea putin gatul si ieri noapte a inceput sa faca febra. Ieri a stat acasa, nu l-a mai durut nimic, dar febra tot a facut, a facut si azi-noapte iar, asa ca o sa mergem la dr. azi. Nu stiu ce are, ca nu-l mai doare nimic, doar i curge putin nasul. Si era tare suparat ca nu merge nici azi la scoala, incepuse sa planga pe la 3 dim..
Va pe toate, tb sa la treaba, ca ieri nu am fost la servici, am stat cu Dani, si acum tb. sa-mi caut biroul pe sub hartii.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aissa, succes lui Ale la gradi. Se va obisnui, vei vedea! Si noi ii cautam Mariei cresa, speram sa gasim curand una buna.

Monica, in Luxemburg nu se merge pe autostrada cum se merge in Germania. Numai in Germania gonesc aia ca nebunii, in Luxemburg media de viteza e cam 100 km/h. Acum 4 zile a fost alt accident pe autostrada, a fost blocaj vreo 6 km de ma gandeam "Maaama, ce s-o fi intamplat?" si cand am trecut pe langa locul accidentului m-a pufnit rasul. Era unu' care se ciocnise de bara de pe marginea autostrazii, dar f. putin, nu se vedea nicio stricaciune la masina, in schimb ala aprinsese avariile si se agita in jurul masinii si vorbea la telefon. Ala era marele accident. Si pentru acel accident am mai pierdut 30 de minute pe drum. Cand sunt, Doamne fereste, accidente grave, vin vreo 4-5 ambulante si vreo 4-5 masini de politie.

In alta ordine de idei sunt fericita ca azi avem zi scurta la servici, asa ca ajung mai devreme acasa si mergem la spart ceva bani
In week-end vreau sa fac o pizza, sa vedem cum iese ca mi-e tare pofta.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
lexi, spor la cumparaturi si la facut pizza, noi ieri am comandat una pentru acasa de la vechea noastra dragoste Jer...pizza(nu zic tot sa nu fie reclama) o fac la fel de buna cu numai 30 si un pic de ron una imensa.
vicky, sanatate multa lui Dani
restul fetelor pe unde sunteti, ce faceti in we?
va pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Monica, ce mi-ai facut cu pizza! Eu sunt o mare mancatoare de pizza. Cred ca azi ma duc si fac una, ca nu prea imi vine sa comand, la cati suntem, ar insemna mie sa-mi revina doar cutia. Cu 2 tavi insa, i-am saturat. Merci de idee, ca si asa bate vant de primavara prin frigider...
Dani e bine, vesel, nu-l doare nimic, dar inca mai face febra, sub 38, dar face. Cred ca vom merge la dr. azi...
Va si va doresc wk placut!



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky, continua sa-i dai antitermicele sa nu mai faca febra si sanatate...si nu in ultimul rand...spor la preparat pizza

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

hai salut! am trecut si de ziua 2 cu plans la despartirea de ta-su (a dus-o doar el). cred ca nu mananca nimic acolo, azi dimineata s-a trezit si cica "am facut mizerie la gradinita" si cand am intrebat-o despre ce e vorba a zis ca a dat paine pe jos (asa face si acasa, frimituri multe). apoi zicea ceva spre papusi (nu mie) ca cica "nu mananc nimic!", se rastea la ele asa ca sigur acolo asa face. pe de alta parte deja ne executa, aseara ne-a pus pe amandoi sa facem sport, intr-una cica "doamnelor si domnilor, toata lumea mainile suuuus, toata lumea mainile jooos, toata lumea mainile la spateeee". deci suntem in regiment disciplinar aici...cu noua gradinareasa. Oricum, nu zice ca nu mai merge si nici nu plange sa ne dispere, cred ca are o adaptare normala si cred ca va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
ma bucur mult ca v-am revazut pe o parte dintre voi astazi, andreap, cris si cand sa veneam spre casa ne-am intalnit si cu andre-ea, am vb la tf cu vio si dory si sper sa ne revedem cat de curand in formatie largita si cu vicky, mire si viovio
nu trebuie sa va mai zic ca ruxi desi astazi nu a fost prea prietenoasa astazi in parc cu fetitele acum ma zapaceste de cap unde-i ale? unde-i maiia? si alex continua sa ma intrebe din 5 in 5 min de mihnea
va

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, azi a fost ziua revederilor, iar Ale nu a vrut sa vorbeasca cu nimeni, nici cu Oana si Maria, nu stiu ce naiba a avut . Si noi ne-am intalnit cu Andreea si Tudor la noi pe strada si am stat putin la taclale, am zapacit-o cred povestindu-i ce dezamgita sunt de atmosfera din birou.

Mergi la inceput