Fetele Din America (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ia uite ce surpriza! Multumesc mult fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lia, nu stim.. Cateva reactii promitatoare, dar inca nimic concret. Consortul e intr-o stare de spirit mai buna, asta ma bucura.
Voi?


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Noi tot aici. Barbata-miu a facut 18 aplicatii si n-a primit nici un interviu. Mai sunt doi postdoci la ei in grup si unul n-a primit nici acela nici un interviu, iar al doilea a primit un singur interviu, dar l-au anuntat ca nu ii dau jobul. Noi am zis intai ca poate e ceva in neregula cu recomandarile si C a cerut sa le vada (poti cere dupa incheierea search-ului) si unii i le-au trimis. Sunt excelente, deci nu e vorba de recomandari. Lucrari are destule prin JACS and so on. N-are Science and Nature. Asa ca nu mai stim ce tb facut. La mine a fost atipic modul in care am luat jobul asta, asa ca nu stiu ce sfaturi sa ii dau. Se pare ca conteaza enorm pedigree-ul anii astia (desi cel de-al doilea postdoc a terminat la Princeton si vad ca tot n-a facut nimic). Cert e ca noi ramanem pe loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by adriana



?De unde pot cumpara si eu ECOS-detergent de rufe? de pe internet?
Apropo, stiti vreun inalbitor de rufe mai bun, sosetele imi ies oribile aici, le murdaresc astia mici pe banda rulanata..




Ecos are la Costco cu 13$ parca 108 loads e concentrat folosesti numai 2oz, e mult mai ieftin ca tide, ca sa nu mai zic ca salvam si planeta.

Ciorapi de casa ptr pitici poti lua de la target 3 dolari punga de 6 si cind se fac prea uritei ii arunci. Ciorapii de pantofi nu se murdaresc asa greu (eu spal pantofii in masina la vreo 2 saptamini) De inalbit folosesc clorox d-ala dero (de fiecare data cind spal albe) care se adauga la dero obisnuit (vezi ca si daca scrie pe el ca e dero de rufe albe, tot trebuie sa adaugi dero). Daca as avea rabdare sa le inmoi corect (am facut de citeva ori) ies spuma, dar nu prea au ei bafta asta,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

cam pica economia

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Andrada, mersi..
Hihi, io voiam sa salvez planeta si de ciorapi murdari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Am si eu nevoie de ajutor. Nu prea am experinta sa cumpar de pe eBay, acum este a doua oara cand o fac. prima data nu am avut nici o problema cu plata. Insa de data asta, am platit prin Paypal imediat cum am castigat produsul la licitatie (adica pe 17 ian).
Primesc azi e-mail de la eBay cum ca vanzatorul nu si-a primit plata si mi-a facut disputa.
Mi-am verificat contul de paypal, imi spune ca statutul este uncleared (pe 17 sau 18 ian), imi verific contul de checking unde vad ca banii au fost ridicati.
Ce naiba fac acum? Deci se pare ca banii s-au ridicat, dar astia imi spun ca vanzatorul nu a primit banii.
Ma ajutati cu un sfat? Scrisei un e-mail la eBay dar se pare ca dureaza intre 24 si 48 ore.
Multumesc.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Ciuf, sotu zice ca daca nu ai bani in contul de paypal, dureaza 4 zile pana ia din cheking si face plata.. Scrie-i asta vanzatorului..
Nu putea sa mai astepte, de ce s-o fi repezit cu review-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
Originally posted by adriana

Ciuf, sotu zice ca daca nu ai bani in contul de paypal, dureaza 4 zile pana ia din cheking si face plata.. Scrie-i asta vanzatorului..
Nu putea sa mai astepte, de ce s-o fi repezit cu review-ul?




Nici noi nu avem bani in contul de paypal dar cand am facut contul, dupa un timp, ne-am facut membrii premier(asa cred ca se numeste) ceea ce inseamna ca in datele de plata nu pui numarul de card ci contul bancar asa ca tranzactia se face automat dupa ce ai platit.Sunt membra din 2005 si asa am facut mereu.Upgrade-ul e gratuit, e pt siguranta lor, ca au mereu datele de la banca si daca pierzi cardul nu este nimeni afectat.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lia, nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa ai dreptate cu "pedigree"-ul, dar cum zici si tu nici asta nu e neaparat cheia absoluta a succesului. Si la al meu in grup mai sunt doi postdoci care au aplicat. Unul a primit deja cel putin o oferta f. buna. Celalalt (care a facut doctoratul in Israel) a avut doua interviuri; pana acum cel putin, nici o oferta aici (a primit mai multe interviuri si cred ca si oferte in Israel, dar el ar vrea sa ramana aici). Al meu a avut mai multe interviuri - acum e plecat la ultimul - nu la cream of the crop cum spera el, dar ok. La unele stie ca nu va primi job; altii au parut f incantati; insa oferte inca nu..
Felicitari pentru scrisorile de recomandare si pentru publicatii!! Si bafta multa multa pe mai departe.

Editez ca ma gandeam acum la o colega de-a mea care a fost pe job market anul asta si a luat job cumva dintr-o combinatie a cum ai facut tu si procesul standard. A aplicat normal, dar inainte a network cu un prof de la scoala asta care i-a facilitat sa mearga sa tina un seminar (asta inainte sa inceapa procesul de aplicatii), cei de acolo au placut-o si uite ca pana la urma a contat.
Si o alta observatie - asta asa ca idee, ca n-avem cum sa le facem schimbare de sex sau de rasa alor nostri - la rezultate/"pedigree" comparabile, it can make a big difference daca esti un barbat alb sau o femeie de culoare.

Lai

Mergi la inceput