Gravidute si mamici de CLUJ - 47

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Monicooo,La multi ani pentru ieri!!!!!!!!!Sa fi sanatoasa si fericita!!!!!Si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca!!!!!!!

Nico ce nasol...dar tot nu inteleg cum s-a inecat...a mea mai tuseste cand ragaie,ca se ineaca putin,dar niciodata nu s-a inecat in pat...a vomat,sau cum????Dragul de el...bine ca e bine acum.

Oana ce ma enerveaza chestiile astea...parca ea n-a avut copilul mic...

Of,as vrea sa vin si eu in parc,dar mi-a trebuit jeep in loc de carucior...si e lung drumul pana acolo...poate cand se ma incalzeste..

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Nico imi pare rau pentru incident. Macar bine ca ai vazut repede si nu s-a intamplat asta noapte ca sa nu vezi.Va dorim multa sananatate.

Oana si daca s-a suparat acea mamica tu ar trebui sa stai linistita. daca ea nu intelege inseamna ca o incostienta. Si bine ai facut ca nu l-ai lasat

Gabi eu ti-am spus si pe mess. parerea mea e canu trebuia sa intrerupi suculetzul si trebuia sa introduci morcovul. Acum faci si tu cum crezi ca e mai bine pentru voi.Si diaree e cand are mai mult de 7 scaune pe zi.Daca a facut de 3 ori nu e problema.

Alexuto tu ce mai zici?

Bexule spor la invatzat, poate ma molipsesti si pe mine ca inca nu m-am apucat. Si mai am o saptamana

Prima data dupa nu stiu cat timp mi s-a trezit copilul la ora 4. A plans un pic si i-am dat sa pape. A papat foarte putin si s-a culcat inapoi.Vroiam sa va intred daca bebeii vostrii mai plang in somn sau daca se trezesc plangand? David si ieri noapte a plans de 2 ori. L-am mangaiat si am vb cu el si s-a culcat l-a loc. Ar fi oare vreo problema?

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LORE mes mele is la pag 1:)
ce sa zic tu draga mea morrrrrrr fara masina ,dar maine sigur dau o fuga pana la POLLUS ,trebuie sa mi cumpar niste accesorii pt o rochitza
nu vii in parc cu voinicelu?
sau ai de invatzat :((

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA
3 oct.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Alex am vb aseara cu Ioana, prietena ta, si a zis ca vrea si ea sa vina in principiu in martie la chef. Zicea ca nu vine numai daca nu este in tara. Sa o treci si pe ea pe listutza.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LORE zici de IOANA cu bebele SARA asa i ?
ok ,o so trec
te rog mult da mi un mesaj cu mailul acela pt diversificare ,m a rugat o prietena sa il trimit si eu acum cateva zile mi am facut ordine :)in indbox asa ca mi am sters toate mesajele:(

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA
3 oct.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Nu pot sa ajung in parc.Trebuie sa ajung pana la facultate la ora 2 si ar fi prea mult sa il tin pe afara pe micutz.Eu trebuie sa trec pana in manastur , dara nu e sigur.Mesajele le-ai trimis in timp ce scriam si eu
Tu scumpa mie nu mi-ai trimis mailu. Chiar vroiam sa le rog pe fetele care il au sa mi-l trimita si mie.
Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Salutare fetelor!!!!Eu sunt super fericita ca in sfarsit am scris cele 10 mesaje si imi apareimediat ce scriu.Iupiiiii.Vreau sa va anunt ca am gasit nume pt bebelusul meu ,dar inca nu e 100% sigur.Dupa ce am dus o gramada de munca de lamuriri cu sotul meu ,acuma nu mai imi prea convine mie.Il va chema Eric Ianis,dar daca vreau sa-l deszmierd nu am cum.Daca aveti vreo sugestie sa-mi spuneti.Apropo de doctori,eu voi naste cu Alin Butnaru,care isi va deschide din 4 februiarie clinica particulara.Ce ziceti de el?
Va pupik!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Andree27
eu am o cunostinta care este pacienta lui. Eu am fost o data la el dar nu imi place ca vb foarte incet.cat despre nume degeaba iti spunem noi , tie si sotului trebuie sa va placa.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANDREE27 felicitari pt nume ,imi place f f mult IANIS
iar legat de prescurtarea numelui eu zic ca daca nu e un nume lung ...nu ai de ce sa il scurtezi ...potzi sa l alintzi altfel ...puisor ,printzisor ,...etc
eu intotdeauna mi am dorit un nume mai scurt pt copilashul meu ...desi i se poate spune TIA dar nu vreauuuu ,o cheama TIADRIS asa ca Tiadris vreau sa i se spuna ...ca alinturi are o gramadaaaaaaaa
eu am un nume tare lung ...in cazul meu pefer prescurtare ....Alexandrina ...deci chiar am nevoie de un nume scurt
ok tu LORE hai ca poate ne ajuta careva cu mesajul


TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA
3 oct.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Multumesc fetelor de incurajari! M-am simtit ca o leoaica, care isi apara puiutul!

Alex – ma zapacesti cu ciorbita de fasole! Tu chiar te bagi? Eu inca nu am curaj! Uffff! Felicitari!


Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput