Torturi si prajituri (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

super torturi si super preturi...dar tot ale tale-s mai bune si mai frumoase veronica

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Asa e Veronica, preturile sunt piparate si gustul pastei de zahar nu m-a impresionat. Eu personal nu am mancat-o si nici copiii. O cutie de 500gr parca, daca ma tine memoria, costa $10-12 si ajunge doar pt un tort mic. Si eu prefer torturile care le faci tu, dar pe mine nu ma ajuta talentul la facut flori cu spritzul, iar cu pasta de zahar e mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Si mie imi plac cum arata torturile acoperite cu pasta de zahar, dar sincer nu-mi place gustul ei dar asta e....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor dar ati incercat vreodata cu coloranti naturali?
mai de mult citisem ca se poate colora cu zeama de morcov ras spre ex, sau zeama de spanac, sfecla, etc...dar ma intreb ce gust o avea o prajitura care are niste spanac si sfecla pe deasupra?

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Monica, eu cred ca la paste, creme, nu poti colora cu ce ai zis tu....sau sa pui zeama de sfecla in frisca de ex.....
Colorantii care ii folosesc sunt sub forma de gel sau praf si nu modifica consistenta pastei sau cremei pe cand tot ce e lichid ar modifica.
Colorantii alimentari asa cum stie toata lumea contin ce contin, dar nu mancam noi in asa cantitate industriala incat sa ne imbolnavim,nu? Eu raman sa folosesc colorantii alimentari

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

veronica, eu ma feresc sa-i folosesc ca altfel mananc singura tot tortul

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

veronica- lasa mi idul tau de mess ca adsiparut din lista .vreau sa incerc sa fac trandafiri si nu reusesc .imi explici tu please.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

gabi, szamcsekv

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

Laura, torturile sunt acoperite numai din pasta de zahar care este foarte scumpa. Sa faci torturi numai din pasta de zahar Wilton e destul de piperat la pret. Si in plus colorantii wilton care se adauga in pasta de zahar sunt scumpi.Pasta de yahar absoarbe foarte mult colorant mai ales daca vrei ca,culoarea sa fie vie.
Asa ca nu e vorba numai de talent. am sa fac si eu torturi de astea in momentul in care o sa am destui bani sa-mi permit atata pasta de zahar si coloranti.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)




Hildegard, acele torturi mie-mi par niste kitsch-uri, nici nu mi-ar veni sa mananc din asa ceva Ale tale sunt superbe


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Hildegard, te rog frumos sa detaliezi, daca ai timp, cum ai "prins" fructele in gelatina, vineri vreau sa fac doua torturi pentru ziua nasei mele si am apucat sa ma laud ca i le fac...am incurcat-o daca nu-mi ies

Nasa mea e iara si m-am gandit la un diplomat si la tortul tau cu branza si fructe deci neaparat ceva usor, sa nu i se faca rau
Acum...macar unul sa-mi iasa

Checul meu nu se vede pentru ca l-am incarcat pe shutterfly care nu permite accesul public...nu stiu cum a reusit Laura sa dea linkul la poza ei cu tortul si nici nu am rabdare sa incerc. O sa-l pun pe minisite-ul lui Alec sau imi fac album pe webshoot...vreau sa va spun ca am albume pe flickr, fostul yahoo photos, si zilele trecute mi-au cerut 25 usd ca sa mai incarc poze Uite ca nu am chef sa le dau


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput