Durerea unei pierderi de sarcina (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Sunt si eu la capitol nou, plin de vesti bune !
Idaira,facem galerie vineri si sa dea DD sa reuseasca din prima !
Cand aflam rezultatul?
Blueeyes,stai linistita, e mai bine pt BB, dar nu ne uita.
Nu mi-a raspuns nimeni referitor la epiziotomie.Chiar nu stiti?
E posibil sa se redeschida rana?Cand ar trebui sa merg la control, dupa 40 de zile?Ce ma sfatuiti?
Va rog, ajutati-ma cu un sfat.Vreau sa ma fac bine cat mai repede si sa incep sa ma gadesc si eu la BB.
Pup !

mariaanna

Povestea nasterii lui ALEX, povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

imi pare rau de sfaturile mele de alaptat ca le-am scris aici.....am fost eu insumi ca intotdeauna,ca nu am vorbit niciodata numai de durere si numai de ce ne macina, de depresii.....ca altfel o luam cu toate razna! am incercat sa le sterg dar nu mai pot ca e inchis subiectul! nu se va mai intimpla

ralucaghisa, nu este acelasi medicament ce am luat eu cu ce iei tu, am verificat exact pe net. sint total diferite,ce am luat eu este ptr avortare, ce ti-a dat tie este ptr hemoragie.sanatate multa, fa tratamentul si vei vedea pe urma

teo, vai abia astept sa vad ce rochie vei avea, sa vad poze, mi-am notat in agenda ziua de vineri!o zi importanta!cum cine sa=l invete pe mihnea? ma ofer voluntar sa=l invat!bine? ce frumos ca va mutati, asa ma bucur ptr voi, meritati din plin, tot am in cap pozele cu tine, tu, nu te vezi frumoasa dar in citiva ani te vei uita la poze si vei vedea ca am dreptate!eu, nu am avut niciodata zimbetul ce=l am pe buze de cind am copii, chiar asa balena cum sint!spor la pregatiri!abia astept sa bem!

mirelush, ce e cu tine de nu mai scrii? pe unde umbli?ei uite ca intre timp ai scris!tu stii ca greturile sint semne bune, asa ca da-i inainte!ma bucur ptr tot ce traiesti tu acuma, o meriti din plin, si sper sa treaca toate fetele prin bucuria asta!

michelle, multumesc ma mai doare piciorul dar sint mai bine, e putin inca umflat, am avut o noapte grea!ciclul aproape ca a trecut, am avut mare hemoragie si dureri!la treaba cu tine luna asta, ca vreau vesti bune!

mariana, sanatate multa lui alex, incearca niste sirop de echinaceea ptr tuse.iar ptr epiziotomie, eu am avut la ambele nasteri, si am folosit apa de hamamelis, este si in romania, ca ma interesasem ptr una din mamicile de la noi, se pun comprese, trece in citeva zile, am avut la primul 3 rupturi mari, si la david o taietua doar, si am stat in fund a doua zi!mai mi-au dat crema de lidocaina sa pun local ptr dureri

dana, io te bat pe tine sa stii, chiar daca stiu prin ce treci, si eu ma simteam la fel, parca cazuse lumea pe mine, citisem tot, si cind am fost la medicul meu si mi-a zis ca abia dupa 32 s se pune un diagnostic am zis mama ei de placenta da ce nu o fac eu sa se ridice! si s-a ridicat, continua sa ii spui lui bebe mic sa-i dea un sut, si se va ridica! tu ai acuma abia 18 s nu? asa ca NU ai cum sa ai placenta praevia, e prematur sa spui asta!

cocolyso, ma gindesc la tine

liana, asa e cind esti prea activ te arzi!merci de pupici deja ma simt mai bine

lau, multumim de cap nou

ale, ce mai faci?nu ai mai scris de mult timp

idaira, stiam eu ca vei reusi! cum altfel, deci vineri ma voi gindi si la tine, n-ai idee ce ma bucur ptr tine, o meriti, da Doamne sa se prinda acolo!vai ce frumos cu patinatul, pai eu n-am mai patinat de pe la 13 ani.....dar ma mai duc

va pup tare pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu ptr mariana, uite poti incerca cu crema de propolis si miere, e f buna cicatrizant
http://terapeut.ro/commerce/crema-miere-albine-propolis-p-733.html

tot pe situl asta gasesti si produse cu echinaceea.

aici mai poti cauta creme si vezi si de lidocaina, fug ca plinge asta micu
http://www.kaboo.ro/Results---6--lidocaina-unguent--X--X--X--X.html

lidocaina, http://www.pcfarm.ro/dictionar.php?id=Lidocaina

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

V-a fost dor de mine?

Io sunt bine, va pup pe toate!!! Si in special pe Michelle, ca am zarit eu in fuga o intrebare catre mine...pare totul in regula, sunt in z3, merg mai departe si va tin la curent



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

salutare, fete dragi

ma bucur sa citesc atatea vesti bune si sa vad atata optimism in ultimele pag ale cap trecut. felicitari proaspetelor mamici si gravidutzelor si sper ca anul asta sa fie plin de bebei. sper ca din mai cand voi reintra si eu in circuit sa ma numar si eu printre gravidutze.

dar pana atunci...am o problema...poate ma ajutati voi cu vreun sfat. sapt trec am fost la controlul de 40 de zile. mi-a facut control si totul parea ok. dar ieri am observat urme usoare de sange pe chilot. m-am speriat, dar mi-am zis ca poate imi vine ciclul ca deja au trec aproape 8 sapt de cand am nascut. azi insa...in loc de sange am mai degraba o scurgere de culoare rosiatica...deci nu e sange ca la ciclu...nu stiu ce sa cred...sa ma duc iar la medic? la voi cum a fost primul ciclu dupa nastere?aaa...si ma mai doare si pe partea dreapta...dar asta cred ca e de la vreo infectie urinara ca am mai avut o durere asemanatoare prin a 6-a luna de sarcina si infectie s-a dovedit a fi...oare pot avea vreo legatura???
uf...nu vreau sa fiu cicalitoare cu problemele mele...dar simt ca nu se mai termina odata....de cand am nascut se tin lant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

IreneCam-normal ca ne-a fost dor de tine!Bine ca ti-au venit uratii ca stiu ca erai ingrijorata ca luasesi antibiotice pentru infectie.numai bine iti doresc si luna asta sa vii cu vestea cea mare!!!
Pepsi-draga nu ai de ce sa te scuzi pentru sfaturile in legatura cu alaptarea,si pe noi ne intereseaza ca doar in curand vom fii si noi mamici!Ma bucur ca esti bine!
L5845-o de ar ajunge atata optimsim si la mine bine ar fi oricum multumesc!
Cristina26-ce mai afci?Ce mai face mciuta Ingrid?creste repede asa.-i?
LauraIoana-ma bucur sa aud ca esti bine si tu si micuta ta!Meriti din plin aceasta fericire ca de altfel toate fetele de aici1
Irlandeza-ce mai faci?cum e viata cu micuta ta?te cred ca acum nu ai timp sa intrii.cand poti te asteptam sa ne scrii cateva cuvinte si sa ne pui poze bineinteles!
Andreea16-cum merge sarcina?
Danangie-nu stiu ce sa iti spun sa te linistesti...te rog ai grija de tine si ai credinta ca va fii bine!
Remaliss-cum te mai simti?Te rog scrie-ne ceva sa stiu cum esti!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicajung spune:

inca o intrebare. la controlul de 40 de sapt vi s-a facut doar control normal sau ati facut si eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mariaanna-nu stiu ce sfaturi sa iti dau.Sper ca te.a lamurit Pepsi destul de bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Monicajung-mie la control mi.a facut si eco.Nu stiu ce sa iti zic poate totusi iti vine ciclu si mai are nevoie de timp pana se regleaza ca inainte.Daca totusi esti ingrijorata suna-l pe doctor si intreaba-l dar daca la control ti.-a spus ca e totul bine nu stiu daca trebuie sa iti faci griji.Sincer eu nu stiu cum a inceput primul cm dupa nastere pentru ca nu am bagat de seama,eram atat de distrusa incat nu ma mai interesa absolut nimik...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bluueyes-m-am bucurat sa vad ca nu ne-ai parasit si ca ne-ai scris ca esti bine!sarcina usoara in continuare!
Ale-unde esti????





Mergi la inceput