Lucreaza cineva de acasa?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Devia ti-am trimis un mail,astept raspunsul tau..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Rall imi poti trimite si mie PM? sau mail la adresa alina_rednic2006@yahoo.com

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dearChris spune:

Vad ca multa lume isi da adresa de email si cere detalii lui Rall, dar nimeni nu a mai scris cum merge treaba. din aprilie de cand a postat Rall primul mesaj numai cereti detalii, dar nicicare nu va intoarceti sa scrieti ceva de lauda.. inseamna ca nu ati castigat nimic pe articole?

Rall, as vrea si eu PM cu detalii, te rog. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Imi pare rau, dar nu am mai trecut pe aici de ceva vreme. Desi initial "locurile" pt scris de articole pareau oarecum nelimitate, acum am ajuns la un fel de saturare deoarece multa lume a fost interesata si prefer colaborarea pe termen lung

De aceea, se poate considera ca nu mai este valabil ceea ce am spus despre aceasta activitate. Numai bine si sper sa va gasiti ceva potrivit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Georgiana, eu am o pritena care lucreaza conta de acasa, e chiar expert contabil in devenire.
Ce pot sa-ti spun (stiu de la ea): nu merge sa fii una singura, cel putin de 4 ori pe luna trebuie sa te duci sa depui declaratii, etc, plus ca mai trebuie sa te mai intalnesti si cu clientii, nu-ti da nimeni stampila firmei acasa la tine din prima, pana nu capata incredere nu se pune problema, ideal este la inceput sa ucrezi impreuna cu alta contabila - fiecare cu clientii ei, dar macar drumurile le faceti pe jumate si in timp capeti experienta.

Deci, ideea este sa cauti o persoana care sa te poata ajuta la inceput.

Andries


eu lucrez conta acasa. de curand.
asta face mama de f mult timp siincet-incet m-am bagat si eu. ea este expert contabil.
merge f bine si de una singura.
nu trb mers de 3-4 ori pe luna cu declaratii. unele merg trimise prin e-mail. altele prin posta. deci, poti chiar sa nu mergi deloc cu declaratiile. le pui la posta cu confirmare si la dosar pui o copie dupa confirmare in loc de dclaratia inregistrata la ei.
intalnirile cu clientii au loc fie la mine acasa, fie and merg cu fetita la joaca.
am stampile de la toate firmele cu care lucrez, altfel nu discut. pai ce ar insemna sa alerg dupa fiecare sa-mi stampileze declaratii si op-uri...si cate si mai cate....
dar, la mine conteaza f mult ca locuim intr-un oras mic, unde lumea se cunoaste, si cam toti clientii sunt ori cunostinte, ori recomandari de cunostinte...

si da, veniturile sunt declarate, avem contract cu fiecare firma in parte cu care lucram.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Citindu-va imi dau seama ca mi-ar place si mie sa lucrez de acasa.
Cum de nu m-am gindit pina acum?!
Mult succes va doresc!

Incognito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingry

Buna Rory,

Si eu lucrez de acasa. Nu stiu, la mine a fost o simpla conjuctura si mult noroc . Am lucrat timp de 2 ca biostatistician pentru un grup de cercetare si pentru ca a trebuit sa ma mut intr-un alt stat (sotul a inceput un nou job), seful mi-a propus sa lucram de la distanta. Totul merge OK mai ales ca acum asteptam si un bebe.
Ceea ce vreau sa te intreb pe tine e cum te-ai impartit intre copii si job? Cati ani au copiii tai? Eu trebuie sa marturisesc ca sunt putin ingrijorata de cum ma voi descurca...

[
Alina 27+ Alexandru David
Buna! M-ar interesa cite ceva despre aceasta ramura., Biostatucian.Eu am terminat facultatea de biologie-chimie, si m-ar incinta sa lucrez de acasa.
Astept informatzii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana210773 spune:

Si eu lucrez acasa!
Este o slujba in cadrul primariei locale , dar lucrez acasa la mine cu o grupa de 4-5 copii, cu virste intre 0 si 3 ani. Lucrez 48 de ore pe saptamina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Seeioana spune:



Lilia, daca mai e valabila cererea ta din iunie.... as vrea cateva detalii. Cea referitoare la cunoscatori de franceza.

merci,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi79 spune:

Rall si eu sunt interesata de munca la domiciliu.Imi poti trimite , te rog, un mail la adresa madi_radu@yahoo.com.PM-ul tau nu functioneaza.
Multumesc mult!

Mergi la inceput