Lucreaza cineva de acasa?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Rall si pe mine ma intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha.p spune:

si pe mine m-ar interesa sa pot lucra acasa.pt bani facem orice si intotdeauna e nevoie de bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Rall , mai aveti nevoie de angajati? ne poti da mai multe detalii te rugam?






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Buna Rory,

Si eu lucrez de acasa. Nu stiu, la mine a fost o simpla conjuctura si mult noroc . Am lucrat timp de 2 ca biostatistician pentru un grup de cercetare si pentru ca a trebuit sa ma mut intr-un alt stat (sotul a inceput un nou job), seful mi-a propus sa lucram de la distanta. Totul merge OK mai ales ca acum asteptam si un bebe.
Ceea ce vreau sa te intreb pe tine e cum te-ai impartit intre copii si job? Cati ani au copiii tai? Eu trebuie sa marturisesc ca sunt putin ingrijorata de cum ma voi descurca...

quote:
Originally posted by rory76

Eu abia acum, dupa ce nu mai sunt angajata imi dau seama cate beneficii aduce lucrul de acasa. mai ales daca ai copii, cum am eu, si ai un sot care lipseste destul de mult de acasa, copilul are nevoie macar de unul din parinti langa el. Imi pare rau ca nu am facut-o mai devreme. am uitat sa zic ce muncesc: sunt decorator de interioare si lucrez mult pe calculator, de acasa...intotdeauna mi-am dorit sa nu depind de un program,de un sef, stiti voi...Mi se pare interesant, Violetzyka, ce faci tu. Am vazut ca site-ul asta ofera si carti gratuite...sau m-am inselat eu? Si munca ta pare super cool, cum ar zice fii-mea! Succes!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"



Alina 27+ Alexandru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Rall , si pe mine ma intereseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

quote:
Originally posted by Ingry

Buna Rory,

Si eu lucrez de acasa. Nu stiu, la mine a fost o simpla conjuctura si mult noroc . Am lucrat timp de 2 ca biostatistician pentru un grup de cercetare si pentru ca a trebuit sa ma mut intr-un alt stat (sotul a inceput un nou job), seful mi-a propus sa lucram de la distanta. Totul merge OK mai ales ca acum asteptam si un bebe.
Ceea ce vreau sa te intreb pe tine e cum te-ai impartit intre copii si job? Cati ani au copiii tai? Eu trebuie sa marturisesc ca sunt putin ingrijorata de cum ma voi descurca...

quote:
Originally posted by rory76

Eu abia acum, dupa ce nu mai sunt angajata imi dau seama cate beneficii aduce lucrul de acasa. mai ales daca ai copii, cum am eu, si ai un sot care lipseste destul de mult de acasa, copilul are nevoie macar de unul din parinti langa el. Imi pare rau ca nu am facut-o mai devreme. am uitat sa zic ce muncesc: sunt decorator de interioare si lucrez mult pe calculator, de acasa...intotdeauna mi-am dorit sa nu depind de un program,de un sef, stiti voi...Mi se pare interesant, Violetzyka, ce faci tu. Am vazut ca site-ul asta ofera si carti gratuite...sau m-am inselat eu? Si munca ta pare super cool, cum ar zice fii-mea! Succes!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"



Alina 27+ Alexandru David



Ingry, pentru mine e relativ simplu, am o fata de 11 ani, ea e la scoala de la 8 la 15 eu o duc si o aduc, intre timp eu lucrez la proiectele mele, fac diverse comisioane-de genul mers la banca, la furnizori, plati care trebuie facute, contabila, chestii de genul. Mi-am facut zile de spalat, de calcat, de gatit, ca sa nu stau sa fac numai asta...Asta e cea mai mare capcana cand stai acasa-eu incerc sa ma port ca si cum as fi la birou, si functioneaza! depinde mult si ce natura are meseria pe care vrei sa o faci de acasa. \\\\\\\\cred ca cu 2 copii si micuti e mai greu, cel mai sigur e sa angajezi o bona care sa ii scoata in parc, sa stea cu ei fara sa te deranjeze pe tine. Uite, daca vrei sa te organizezi, citeste cartea lui Libby Purves "Cum sa nu fii o mama perfecta"- tipa povesteste cum s-a descurcat ea ca scriitoare freelancer sa munceasca cu 2 copii mici acasa. E foarte buna!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Imi cer scuze ca raspund asa de greu, am fost plecata in vacanta...

Va voi raspunde pe PM cu detalii, pentru a evita incalcarea regulilor forumului (desi nu fac reclama la nimic sau ceva asemanator )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

quote:
Originally posted by mumyca

Rall si pe mine ma intereseaza



Activeaza-ti PMul sau lasa un e-mail pentru a te putea contacta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Rory, multumesc pentru raspuns. Eu lucrez deja de acasa, mi-am pastrat acelasi job de biostatistician - programare, rapoarte, proiecte, paperuri imbinand statistica cu medicina. Si eu incerc in general sa pastrez programul pe care il aveam la birou (10AM - 5/6PM), mai ales ca am conference calls cu seful si alti colaboratori, uneori trebuie sa trimit ceva in timp util. Totusi e destul de felxibil, daca am nevoie sa rezolv treburi in afara casei, ma duc fara probleme.
Ingrijorarea mea e ce voi face atunci cand va veni bebica pe lume (alti copilasi nu mai am deocamdata ). Dar sfaturile tale sunt f utile si neaparat voi cauta sa cumpar si cartea...suna interesant.
Te pup!!

Alina 27+ Alexandru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Rall,e-mailu meu este xedonia@yahoo.com.
Mersi mult

Mergi la inceput