Durerea unei pierderi de sarcina (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Hello, fetele!

Am zis sa intru sa va povestesc cum a fost ieri la doctor.
De altfel le-am povestit si fetelor de la odiseea de sept-octombrie, desi cu DPN 03.09.2008 mie imi trebe o odisee de august-septembrie si nu prea exista
Doamna doctor a fost foarte fericita pentru liniutzele mele, mai avea putin si ma pupa . Mi-a facut control pe masa cucuiata si totul se prezinta ok. Apoi m-a trimis in cabinetul de alaturi, unde era doc. Herghelegiu, sa-mi faca o eco. Stiam si eu ca mare lucru nu se vede, mi-a zis ca la masuratori apare sarcina de 5s si 1z, dupa UM aveam 5s si 6z. Nu e asa capat de tzara diferenta asta... cred. Nu? Si apoi imi zice senin omul ca sa vin peste 7 sapt la o alta eco. Putin contrariata incerc eu sa-i explic ca ultima sarcina a fost cu ceva probleme si poate nu ma lasa chiar doua luni ca sa aflu daca e ok acum. A inceput sa se ratzoiasca cum ca atunci se termina embriogeneza si ca pana atunci n-are ce sa-mi spuna, ca sa vin doar daca am sangerari; sau daca tin neaparat pot sa vin sa fac eco in fiecare zi. Mda... am zis bine (plus du-te unde stiu eu, in gand, normal) si m-am dus la doctorita mea. Saraca zambea si cand m-a vazut asa agitata mi-a zis sa mai vin in jur de 1 feb, cand o sa fiu in jur de 9s sa vedem ce si cum. M-am mai linistit oarecum, desi 3s cre'ca imi ia foc creierul de la cate ganduri o sa-mi fac. Asta e.... inainte, ca n-avem ce face :)


Blueeyes tu cand mai mergi la control? Iti tin pumnii, sa ne povestesti cum a fost.

Imbratisari si pupici in grup pentru toate fetele.

_
Our future determines our past

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

medamaya1-La multi ani si numai bine iti doresc!!!Sa iti dea Dumnezeu sanatate,fericire si cea mai mare dorinta a ta sa devina realitate!multumim pentru tort.CE bine iti sta cum te-ai tuns!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

La multi ani, Mada!

P.S. am incercat sa scriu un cuvant cu bold si nu merge... are idee cineva de ce, sau ce sa fac sa apara si mie?

_
Our future determines our past

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Meda, La multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ti se indeplineasca visul cat mai curand

Laumeli, chiar ma intrebam ce mai faci, mi-a fost dor de tine!

Julymorning, ma bucur ca a fost bine la medic. Desi gandurile sunt chinuitoare, incearca sa stai linistita...in plus, 3 sapt. trec repede, o sa vezi;). Aaa, si pt bold: fie selectezi textul scris si apoi selectezi bold din bara Format, fie scrii [b ]text[ /b](fara spatiu in paranteze, eu l-am pus ca sa ramana asa, altfel aparea ingrosat cuvantul).



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Laura Ioana, Irinabobe, medamaya1 - MULTA SANATATE, ANI FRUMOSI SI ANUL 2008 SA VA ADUCA NUMAI BUCURII SI IMPLINIRI!

JulyMorning-Felicitari pentru sarcina! Sa ai un bebe sanatos si o sarcina fara probleme! Stai linistita si la mine a fost de la inceput o diferenta de 3-4 zile fata de UM, dar dr. mi-a explicat ca depinde si de data ovulatiei. Si am citit ca o diferenta de 3-7 zile nu e anormala. Pupici si ai grija de tine!

Musettepink- tin pumnii!

tuturor!


myry 19+






Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp2.png

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

julymorning, foarte frumos! dar vezi ca odiseea de care vorbesti tu s-a deschis de vreo 2 saptamani deja. caut-o mai bine! sunt deja destule fete dragutze pe acolo! sa ma iei si pe mine! Si daca ai loc inca vreo 2-3-10 dintre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Medamaya La multi ani si sa iti dea D-zeu cat mai repede un bebit!
Fetelor de Idaira mai stie cineva ceva , ce face ,cum se simte, ce s-a intamplat cu sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

test de bold

Irene multam, sa sper ca am invatat cum e cu boldul. Precum si de ganduri :)

C.myry, multam si tie :)

Irina, La multi ani si tie!

_
Our future determines our past

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Alinushca, pe cuvant ca m-am uitat de mi-au iesit ochii, am gasit doar odisee de iulie-august si odisee de septembrie-octombrie. Da' daca zici tu, ma duc sa mai caut :) Daca ai vreun link, as fi vesnic recunoscatoare si promit sa te trag dupa mine cu toata forta sa fim colege de odisee

_
Our future determines our past

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

.Uau! Ce vrednicute sunteti, ati trecut la capitol nou-nout! sa fie plin numai cu vesti bune!

LA MULTI ANI IOANA SI ION! Numai fercire va doresc.
Sa ma dau mare....si fata mea este Ioana, adica Laura-Ioana, ca si proaspata mamica.

Citesc din urma si incerc sa va si raspund astazi.

Sunt in Z16, si astazi trebuia sa incep din nou cu dufaston, a trei luna, dar ieri nu am resuit sa ajung la nici o farmacie si la ora 22.00 cand sotul meu a prous sa mearga la una non-stop...am zis NU-poate e providenta!

Va tin la curent.
Cu drag,
Miha

http://tt.lilypie.com/1mgEp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput