*Gravidute&Mamici de IASI *(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by alynta27
Miha ti-am admirat domnisoara in rochita! Superba! Si fratiorul iubitor e frumos foc! Cred ca esti o mama fericita!



Asa este! Si de vreo cateva zile sunt in extaz... Amira imi zambeste in fiecare dimineata cand se trezeste,cu gura pana la urechi.Robert a fost un bebelus tare serios si cu greu zmulgeai un zambet de la el,va dati seama ca asta e o noutate pentru mine.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

va multumesc fetele pentru "aprecieri"...
michelle, denisei i-am intins parul cu o peria rotativa pe care mi-a adus-o mosul... e asa de incantata... mereu imi zice ca vrea parul "lung" ca al meu, dar de fapt ea se refera la parul lins, pentru ca ea il are mult mai lung decat al meu(aproape de talie), dar fiind cret ei i se pare mai scurt
alina sa stii ca mi-as fi dorit si un baiat, dar poate o sa am un nepotel de la sora asta a mea care nu se mai decide o data sa faca un bebe sau cine stie peste vreo 3-4 ani poate fac eu si baiatul
cristina intr-adevar bunica e topita dupa nepotelele ei, ea avand doi baieti si-a dorit mult fetite... si ma ajuta foarte mult, de fiecare cand am nevoie le las la ea (bineinteles daca are si ea timp sau se simta bine)
miha pozele urmatoare sosesc cat de curand...ce sa fac daca nu pot sa le descarc acasa...trebuie sa ajung la alt calculator, ca pe al nostru tot n-am reusit sa-l reparam cu sarbatorile... si ai dreptate, zambetul copiilor nostri ne fac cele mai fericite, nimic nu se compara cu un zambet sau cu o imbratisare plina de dragoste din partea lor! mai nou acum denisa imi spune mereu "mami esti o mama buna, esti cea mai buna mama!" si ma imbratiseaza strans strans!
ella multumim...si voi sunteti frumosi si o sa fiti si mai frumosi cu bianca in bratele voastre!

va pupic si somn usor!
sanatate multa si sa nu se prinda virusii de voi cu frigurile astea!!!!

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by addiana
mai nou acum denisa imi spune mereu "mami esti o mama buna, esti cea mai buna mama!" si ma imbratiseaza strans strans!



Azi aveam ceva treaba pe la bucatarie si Robert ma intreaba daca sunt suparata.Va dati seama ce chef aveam de s-a speriat copilul ca as fi trista. Ii raspund ca nu sunt suparata si imi zice sa zambesc. Ii dau zambetul cerut si dau sa ma intorc la treaba mea,la care el: "mami te log lamai zambita ca esti tale fumoasa asa!" Eiii...cum sa nu te topesti?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
"mami te log lamai zambita ca esti tale fumoasa asa!"



ce scumpel!

fetelor haideti la , ceai , 3 in 1....si buna dimineata!


diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Cris - multumim pt aprecieri

Miha - felicitari pentru zambetele Amirei Ce super e Robert cu replicile lui, iti vine sa il mananci.

Diana - cu zambetele asa este, o stiu si eu, la imbratisari inca nu am ajuns

Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna.

Miha...deci ne-am inteles: "ramai zambita!" Si in momentele cand ti-o fi mai greu, replica asta sa ti-o amintesti.

Ma duc sa vad poze. In special cu fetita cu parul lins. Va pup.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Diana, esti sigura ca in poza asta nu esti tu cand erai mai mica?


Iar aici...ei, cred ca toate bunicile sunt la fel. Ca mama mea imi spunea ca pe Stefan l-ar lasa si pe frigider daca i-ar cere. "Asa, putin...ce-ar fi?"


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Vazand pozele Dianei (superb printese), m-a strans putin in spate, gandindu-ma daca voi fi in stare sa ma descurc cu gradinita, scoala copiilor, tc. Sigur ca voi face fata, dar mi se par provocari mari

Apropos de gradinite, trebuie sa incep sa umblu sa o inscriu pe Maria din toamna. Ceva sugestii de gradi cu educatoare bune? Orice informatie mi-ar fi de folos, fiindca nu stiu de unde sa incep cu cautarile.

Am pus si eu cateva poze de la botezul lui Stefan.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Miha, super replica lui Robert.
EUu mi-am impus de cand am nascut-o pe Maria sa-i zambesc de fiecare data cand ma duc la ea. La fel si cu Stefan. Acum nu stiu daca are f mare influenta treaba asta, dar ai mei copii rad mult. Iar Stefan gangureste de la vreo luna si jumatate, ceva de speriat. Imita bine gangurelile mele, incearca sa rada dupa rasul meu, e tare scump.


Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ioana am vazut pozele de la botezul lui Stefan! Sunteti o familie care va completati frumos unul pe altul! Tu si sotul mi se pare ca semanati! Maine e ziua ta! Te sarbatoresti cu familia?

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

David
Cum a aparut Printul!
Poze burtica
Pozele mele

Mergi la inceput