Aspirante optimiste >20 ani (243)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

quote:
Originally posted by oanaiacovita

quote:
Originally posted by Arianna_M

Oana........
cate zile ai intarziere?

....dak da Doamne-Doamne !
http://tt.lilypie.com/pdeQp2.png





Sunt in z32 azi...dar luna trecuta a venit cu 14 zile intarziere...deci nu stiu ce sa zic...mai mult temperatura de ieri de 37 m-a determinat sa fac test...dar se pare ca nu e o regula....
Asteptam...

Arianna tu ai facut tratament cu duphaston?

Oana
te asteptam

my pictures
visul




Oana ....am facut tratament cu duphaston ...dar in iulie..cand am avut o intarziere de 10 zile...si dr .zicea k poate fii bb...am luat duphaston 5 zile/2 zi....si dupa 4 zile mi-a venit cm.....deci nu era bb.
iar in noiembrie am luat utrogestan...si de la ala mie nu mi-a venit....abia cand am luat orgametril mi-a venit.
si la mien acum cred k este tot intarziere..am inceput sa fac test din ziua 10 dpo...pana acum am 5(2 ciudate si 3 negative)

....dak da Doamne-Doamne !
http://tt.lilypie.com/pdeQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Eu am avut un pui de tara si am facut o supica cu fidea si friptura din carne si un pilaf...dar nu prea imi ajunge pe multe zile...
Am carne de vita, as face-o la cuptor dar nu am o reteta care sa iasa fragda...

Oana
te asteptam

my pictures
visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

quote:
Originally posted by oanaiacovita

Eu am avut un pui de tara si am facut o supica cu fidea si friptura din carne si un pilaf...dar nu prea imi ajunge pe multe zile...
Am carne de vita, as face-o la cuptor dar nu am o reteta care sa iasa fragda...

Oana
te asteptam

my pictures
visul




Pilaf am avut ieri....
foarte buna supa cu pui de tara...yami..yami!!!

eu cand fac carene de vita o pun in folie de aluminiu...sau capac desaupra la tava tot din folie de aluminiu.

....dak da Doamne-Doamne !
http://tt.lilypie.com/pdeQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

fetele, azi e zi de post
Pe mine m-a sunat mama si mi-a spus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea_vs spune:

Eu fac bors de pui si friptura de pui la tava cu cartofi. Si mai am niste pastai. Imi era o pofta de bors acru.

- pana la Craciunul din 2008

http://tt.lilypie.com/3EeSp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

dragelor
deci...am fost ieri la dr si bb a crescut..avem sac gestational de 14mm, bb de 4mm, cu activitate cardiaca..bb corespunde la 6s, deci e ok..daor ca m-a pus naiba sa intreb cate baiati pe minut are si mie imi par cam putine dar dr a zis ca e ok..
voi ce faceti?
arianna, tot fara cm? hm..du-te la un dr..sau fa un bhcg..
oanoo...si tu fara cm? dar la tine mai sunt 5 zile pana la testare..deci mai e timp sa fie II!
restul va

Oana
6+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oana mea felicitari pt mogaldeata......sa fiti amandoi sanatosi si sa ai o sarcina usoara...
Eu sunt in z32...mi-am pus eu la ticker maximul de zile care erau, ca luna trecuta a venit la 42 de zile...
Nu imi fac eu sperante luna asta...stiam de la bun inceput ca asa va fi...dar incep eu tratamentul cu duphaston si sper sa fie bine...
Mi-a dat imbold temperatura de ieri de 37 si azi 36.9..dar se pare ca e in scadere..om vedea,...

Eu ma bucur pentru tine...

Oana
te asteptam

my pictures
visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

quote:
Originally posted by oanasm

dragelor
deci...am fost ieri la dr si bb a crescut..avem sac gestational de 14mm, bb de 4mm, cu activitate cardiaca..bb corespunde la 6s, deci e ok..daor ca m-a pus naiba sa intreb cate baiati pe minut are si mie imi par cam putine dar dr a zis ca e ok..
voi ce faceti?
arianna, tot fara cm? hm..du-te la un dr..sau fa un bhcg..
oanoo...si tu fara cm? dar la tine mai sunt 5 zile pana la testare..deci mai e timp sa fie II!
restul va

Oana
6+
o noua viata




Oana ...pupa mama pe ei ...pe tine si pe bb

luni am sa merg sa fac un bhcg....si joi sau vineri la dr.

de ieri mi s-a modificat scurgerea aia...nu mai e asa cremoasa...acum e apoasa ...asa cu muci k la ovulatie dar tot alba(scuze stiu k e scarbos)

la tine cu este?ai avut asa ceva?

....dak da Doamne-Doamne !
http://tt.lilypie.com/pdeQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

oana hmm..imi pare rau..dar luna care vine cred ca veti lucra si voi mai cu spor si hop si tu la odisee, da!?
arianna la mine scurgerea e abundenta, alba ca zapada si cremoasa...ma cam deranjeaza ca uneori, nu mereu, in 2 ore mi-s varza chilotii..asta e, bb sa fie bine!!!

Oana
6+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oana nu stiu...e mai greu cu prestatul...sotului meu nu ii place asa constrans de situatie...in fiecare zi....
Cred ca va trebui intai sa ma destresez eu...si sa nu mai fiu obsedata de idee...pe el chestia asta il inhiba...si nu vreau sa stric armonia dintre noi, facand din fufu o obligatie de fiecare seara....
Pana la urma are si el dreptate...

Oana
te asteptam

my pictures
visul

Mergi la inceput