Gravidute si mamici de CLUJ - 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

diana - multumesc de raspuns!

noapte buna!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Alex, pe pagina noastra, www.lijfering.tk am poze cu caruselul, cu leaganu de la miniblu si cu unele din jucarele la capatul patutzului lui :)
O sa mai fac si la ce am mai primit :)
Acum am vazut poze de la voi de la botez, f frumosi ati fost toti :)


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Eu cu apa plata fac lapticul. O fierbeam, dar acum am inceput sa nu o mai fierb. Cum sa fie mai buna apa de la robinet decit apa plata???!!

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Fetelor, nu stiti cumva unde gasesc Garmastan?
Sunt disperata, pe unde am fost prin Manastur nu am gasit si tocmai am facut niste ragade de imi vine sa ma urc pe pereti de durere :(


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

La multi ani fetelor!
am ajuns acasa,ma grabesc sa fac toate cat pot azi,maine sa stau cat mai mult cu piti a mea.ca poimaine iar plecam la ski, mama denaturata ce sunt.a fost tare frumos in portugalia,18 grade in cursul zilei, ca dati seama, am foat chiar langa ocean...offf,super.iar aici e tare frig,abia astept sa vina primavara.
piti tot infundata ca nasucul, cate imi zice soacra-mea, dar zice ca e mai bine, maine sa vad si eu.
legat de apa,mie medicul de familie mi-a spus ca la inceput sa fierb apa de la robinet, ca apa plata contine prea multe saruri pt rinichii lor.dupa ce a implinit 3 luni, am trecut pe apa plata de la dorna.
pufulet-eu am inca un jumatate de tub de crema, daca ai nevoie cu cea mai mare placere.scrie maine si ti-l duc,numai maine pot ca poimaine plecam.
va mai citesc in urma si va mai scriu maine.
ciclul mi-a venit dar prea putin, cred ca tot la histeroscopie ajung.sa vad ce zice maine medicul.va pupic pe toate si pove maine
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Neata..mai prestez si eu pana sunt acaas..legat de apa plata e asa cum zice Meli.Al meu a avut ceva pr la rinichi si mi-a zis dr nu apa plata, minerala sub nici o forma nici la omul mare.Si cea mai periculoasa apa minerala e Borsec pt organism pt ca contine nu stiu cate cristale de calciu calculat nu stiu cum.Asta mi-au zis-o mai multi dr.Acceasi chestie si cu apa plata.Habar nu am avut asa ca am trecut pe apa de la robinet fiarta.Hai ca mai citesc din urma si mai raspund si io la ce mai stiu ca sa-mi fac norma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

voua v-a venit ciclul regulat dupa nastere??? mie mi-a venit pana acum de vreo 6-7 ori in decurs de 4 saptamani... eu nu mai inteleg nimic... dr a zis ca sunt ok la control... oare sa mai merg inca o data???

in rest??? sunt cam suparata... sptul meu nu intelege ca nu trebuie sa vorbim noaptea cu bebe... cica nu se poate abtine... ba se mai si joaca spre disperarea mea! uffff!

o zi frumoasa!

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

ioana, in plus apa plata fiarta e mai rea decat nefiarta, tot asa cu saruri ceva explicatie...

oana, eu inca nu am ciclu, dar am avut sangerare cu sange rosu non stop de cand am nascut pana in sapt 6. asa ca sper sa mai astepte ciclu un pic...

pufulet, pana vine garmastanul - laptic propriu si stat la aer cu ele - intr-o camera aerisita.

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

DIANA - cum mai stai cu lapticul???

Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineata, ce frumos e afara...soareeeeeeeee, ura!!!!

Oana , eu zilnic beau o cafea-si in spital dupa ce am nascut, am baut (o aveam in termos cu mine)- dr. Rotaru, la care ma lasase d-na Puscas in grija a inceput sa rada, pana la urma si-a pus si ea una' -era 6 dimineatza- si am stat la o poveste.Eu iclu inca n-am...si nici nu-mi doresc, inca. Daca dr. a zis ca e OK-asa o fi, eventual sun-o si intreaba din nou.

Victo, stai linistita cu cresterea lui stefan, lasa baiatu' sa pape...seopreste el cand e cazu' Mihai a crescut in prma luna, 1600g-f. mult da' acum a scazut simtitor ritmul app. 200/saptamana.

Pufu, exista crema ptr. ragade de la avent, f. buna.

o zi frumoasa,

Mergi la inceput