Andrei Gheorghe - un tatic la Desprecopii.com

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Isi mai schimba si lumea parerea despre el

mona&teo
NASTEREA TEODOREI IN ZI DE SARBATOARE
PERLUTELE TEODOREI
DICTIONARUL COPILARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Bravo, Witchie! Ce idee buna sa ii iei un interviu lui Andrei Gheorghe! :-)
Este un tip profund sensibil, deloc misogin si cu mult bun simt, chiar daca prefera sa isi inveleasca vorbele in fel de fel de 'tarii' derutante si incitante.

In alta ordine de idei, am ramas sa aud de divort. Nu cred nici in ruptul capului ca neintelegerea cu sotia lui e data de middle age crisis.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

quote:
Originally posted by denizel


Este un tip profund sensibil, deloc misogin si cu mult bun simt, chiar daca prefera sa isi inveleasca vorbele in fel de fel de 'tarii' derutante si incitante.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !





daca este asa, inseamna ca i-a reusit din plin sa deruteze opinia unora dintre cititori.


istorioare cu talc (pentru copii)

www.crestinortodox.ro/AscultaCasa_cu_mireasma_de_brad_lectura_Florian_Pitis-1261.html" target="_blank">povesti audio (pentru copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Pai, Adriana, tu ti-ai facut o parere despre A.G. numai in urma lecturarii interviului de aici? :-)


Edit: presupun ca nu ai avut chef sa citesti printre unele din randurile deranjante.
Da' a declarat omu' ca schimba scutece, ca prepara biberoane, ca in permanenta se muleaza pe existenta fiicei si...cea mai grozava chestie din toate, ca a avut luni de zile mustrari de constiinta dupa ce a pocnit copila. Ce vrei mai mult?
Glumesc, Adriana! Sunt astea chestii faine, cu care nu se pot lauda multi tatici (ma refer ca schimbat scutece, pregatit biberoane, chiar mustrari de constiinta de la vreo palmita ), dar nu la ele ma refeream, ci la Andrei Gheorghe ala ascunsu', insa nu suficient de ascunsu' :-))))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Mie mi s-au parut reactiile unui barbat normal, cu exceptia micilor exagerari sau lucruri spuse in stilul caracteristic, care socheaza. Io cred ca sunt si tati care gasesc ca au un copchil interesant si inainte de 3 ani...cam asta m-a nedumerit in interviu, in rest...multe lucruri le-as zice si eu la fel. Aaaa, si inca ceva: isi suna mama zilnic...bila alba!!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Iata traiectoria vietii de familie unui barbat minunat, cum este Andrei Gheorghe: incepe cu o erectie, apoi apare "SHIT", un bebelus, CEE facee? urlaaaa?, al dracu bebelus.... .... ... mai trec 24 de ani ..... iata o pustoaica!! Oare mai am erectie?? Suuper, mai am ceva.. Divort!!!
Maamaa nenee, ce tare sunt!!

Recomandare: "Bebelusul este o persoana", Bernard Martino, Ed. Humanitas, 2002.

"Aflat in pantecele mamei, bebelusul aude, vede, reactioneaza la stimuli exteriori. Abia nascut, el e capabil de comunicare. Bebelusul nu e un simplu tub digestiv, o fiinta rudimentara, vegetativa, asa cum se credea mai demult. Este de la bun inceput o persoana. Aceasta idee a fost popularizata in Franta de un celebru film de televiziune realizat de Bernard Martino pentru canalul TF1. Filmul s-a prelungit apoi intr-o carte, o carte vie si emotionanta, in care autorul reconstituie povestea minunata a nou-nascutului bazandu-se pe marturiile parintilor si pe opiniile unor cunoscuti obstreticieni, pediatri si psihologi de aastazi".

Asta pentru cine nu stia, se vede treaba ca mai sunt si din-astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:

Eu cred ca Gheorghe chiar e un tata bun; cat despre divort este ceva normal cand doi oameni nu se mai inteleg sau au idealuri diferite etc, in 24 de ani cine nu se schimba?

'Success' comes before 'work' only in the dictionary

www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user" target="_blank">Pictures and sounds

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

In ianuarie 2000 lucram intr-un club underground pe Calea Victoriei. Andrei Gh s-a decis sa-si organizeze ziua de nastere acolo, intr-un cerc mai restrans, printre prieteni. Atunci am avut ocazia sa-l intalnesc dincolo de aparitiile radio sau TV. Ma asteptam sa vad acelasi tip arogant, ma asteptam sa aud acelasi stil iesit din calea-afara de franc si deranjant. Nu. Stupoare maxima. M-a socat cu decenta lui si cu un extraordinar bun simt. Andrei Gheorghe a venit la noi, angajatii clubului si ne-a rugat frumos sa-i facem o favoare si sa imbracam de ziua lui costume traditionale rusesti. Pentru munca noastra din acea seara imi aduc aminte ca i-a dat patronului sa ne inmaneze noua, angajatilor, cate 1 mil (in 2000 erau bani...). Bani care au ramas, evident, in buzunarul patronashului .
A fost o petrecere reusita dar dincolo de asta, impresia pe care o aveam pana atunci despre el mi-a fost complet schimbata de o atitudine total diferita fata de cea afisata la TV.
Cinste mamei lui .



Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

Stupoare maxima. M-a socat cu decenta lui si cu un extraordinar bun simt.



Interesant, Elle, am intalnit oameni de genul acesta. Eu il prefer insa pe Andrei Gheorghe mai sus descris. Imi plac franchetea si inteligenta lui, dar nu la modul cum le afiseaza el.

Asadar, pe cand un interviu cu Omul - Andrei Gheorghe - din spatele "cortinei"?



istorioare cu talc (pentru copii)

www.crestinortodox.ro/AscultaCasa_cu_mireasma_de_brad_lectura_Florian_Pitis-1261.html" target="_blank">povesti audio (pentru copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Mi s-a parut interesant interviul cu Andrei G. insa mie tot a aroganta mi-a mirosit citind raspunsurile lui. Stie parca sa raspunda cam in felul in care stie ca prinde; adica asa ii place lumii sa auda, asa se practica in mod normal. Eu n-as fi atat de convinsa ca e e tatal aproape perfect. Inca simt o agresivitate in vorbele lui si nu prea-l vad eu atat de mamos pe cat se da cu fiica lui. A si zis "Nu am batut-o niciodata pe fiica-mea, nu sunt un tip foarte violent fizic si nu ma simt bine când agresez, pentru ca o fac oarecum total." ei bine, eu am ramas 'bujbeca' la citirea acestei fraze... deci nu e un tip foarte violent fizic, ci poate doar violent?! ohh, grav! si nu se simte bine cand agreseaza, deci inseamna ca agreseaza! iarasi grav! .... gata, nu mai fac analize pe text, dar ca imagine generala mie nu mi-a placut Andrei Gheorghe nici in interviu, asa cum nu-mi place nici la emisiunile lui. Radicalismul practicat, "alb si negru"-ul de care mi-a lasat mie impresia sincer NU imi plac!


Felicitari DC totusi pentru interviu. Asta da!
Am mai cunoscut un tip de om/tatic.

Nu il urasc pe Andrei G., doamne fereste, n-am nimic cu omul, dar nu-mi place! Ii doresc numai bine si sanatate si lui si fetitei lui!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput