CONSTANTA (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Adriana, mergi pe str.Mircea colt cu Iorga(in spatele capelei militare-spitalul mare) pe mana dreapta spre CAPITOL(scuze...am scris initial trocadero) este o unitate de tehnica medicala. Acolo e prietena mea Lizica (patroana) si mi-a spus ca are batista bebelusului cu 42 ron si sta pana pe la ora 16 azi,maine poate mai mult.Sanatate multa!

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

La muuuuulti ani! cu fericire si sanatate Constantaaaa! Fetelor e bestiala zapada. E asa frumoooooooooos. Zic eu din casa unde-i cald si bine.
Azi am renuntat sa duc piticii la cresa ca m-a anuntat sotul ca sunt impracticabile drumurile. Si bine am facut ca e groaznic afara. El in schimb a ajuns la job in Cernavoda. cica pe la Basarabi azi dimineata la 7 nu era zapada iar la Cernavda a inceput sa ninga abia dupa 8. Am iesit singura cu piticii la zapada si a fost distractie mare si cum ma asteptam pe fi-mea abia am recuperat-o de prin zapada si am bagat-o inapoi la caldurica. Ne-am dat si putin cu sania vecinilor ca a noastra e in pod la mamaia la Medeea. Am descoperit ca fi-miu e un sclifosit la zapada dar cu profesoara de sor-sa in boroboate sigur o sa iubeasca si el zapada mai mult.
Va dorim o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

buna seara!
adriana, desi tania ti-a dat deja o solutie la pb ta, ti-as raspunde si eu in leg. cu farmacia respectiva, pt ca din intamplare am observat-o chiar zilele trecute: o gasesti la capitol, pe bdul mamaia as spune, mai degraba decat pe bdul tomis (intersectia dintre mamaia si tomis, dar nu chiar pe colt). sper ca nu te-am incurcat mai tare.

noapte buna!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Ce soare cu dinti e azi. O noua zi cu zapada.
Aseara noi am iesit toti 4 si ne-am tavalit prin zapada. A fost asa frumoooos. Dintre toti eu eram cea mai uda la intrare in casa. A fost super. Ai mei copii nu vor sa auda de sanie, prefera sa se tavaleasca si sa mearga in 4 labe prin zapada, mai ales Nik.
Azi o sa repetam experienta iar. Imi place cand intram in casa mai ales partea cu vinul fiert pentru noi si ceaiul cu miere si lamaie pt. pitici in timp ce ne uitam la desene animate.
Voi v-ati jucat cu prima zapada din anul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

alina, tania, azi am vazut si eu pe drum farmacia respectiva.am oprit si am si cumparat.multumesc mult pentru ajutor.va pup pe toate.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Salut, Constanta!!!!
Vreau acasa la mine, santem inzapeziti la baneasa de pe data de 2 ianuarie. Am plecat o fuga pana la nasii nostri din Baneasa si cu o plimbarica la Bulgari si am ramas aici. Pana azi nu am avut nici net. Daca a venit netul sper sa putem ajunge maine acasa.
va pup si vreau sa ajung acasa la mine, credeti-ma!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

La multi ani , fetitele! un An Nou bun cu sanatate si bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Dana sper sa va dezapezeasca repede, dar cred ca mai aveti de asteptat. Rugati-va sa nu mai ninga sau sa viscoleasca. Cum te mai simti?
iuly eu personal nu am iesit la bulgareala, sincer nu ma dau in vant dupa zapada (din cauza ei mi-am rupt un picior acu' 8 ani ), dar Alex a fost cu bunica-sa si a plimbat-o cu sania.
Azi, dupa doua zile de sapat in zapada, sotul a reusit sa scoata masina din parcare si a plecat dupa Alex, care a ramas inzapezita la socrii in Palas. Intreba mititica in fiecare seara cand se dezapezeste drumul sa mearga tati s-o ia.

We placut si multa sanatate!


poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

www.youtube.com/watch?v=HFihJ8u56j8&feature=related" target="_blank">colinde cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

AM AJUNS ACASA , la fix!!!!!!!! Tata tocmai isi deschidea geamul sa cheme ajutoare, intrase in panica.Noroc cu nasa de la Baneasa ca a aflat de elicopter ca vine sa ia niste bolnave si m-au bagat si pe mine printre ei ca insotitor ca drumul nu era inca defundat si din Baneasa nu se poate ajunge in Constanta. Tata saracul a stat in casa patru zile si intrase in panica. Tatal meu este fff batran cu o fractura la femur se poate deplasa prin casa, dar ptr masa ma ocup doar eu, el nu poate sa-si pregateasca : nu umbla la frigider la aragaz la nimic.Va dati seama ce ingrozita am fost? Macar sa moara de boala sau de o cauza mai muribunda , nu de foame in casa cu frigiderul plin.Cred ca muream daca i se intampla ceva de genul. Acum sa vad cand o sa-mi pot recupera sotul si prietenii; am plecat 4 persoane si m-am intors doar eu deocamdata.
Va pup si doresc la toata lumea numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Dana bine ai revenit. Multa sanatate tatalui tau.
Sinzi ai plecat la Botosani? Daca nu, am o "oferta" de varicela, este la liber, la fetita unor prieteni, luata de la gradi si se manifesta abia acum .
Inainte de vacanta auzisem la noi la gradi ca la grupa mijlocie a fost o fetita cu varsat, dar nu credeam ca va lua si Andreea. Mititica, acum 2 saptamani a avut si pneumonie, a luat de la ea si surioara de 4 luni, era maica-sa disperata. Inainte de Revelian le-a scos la amandoua branulele. Cand credea ca sunt ok a aparut eruptia de la varicela.

poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput