FIV155

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

M-am intors si eu dintr-o scurta vacanta, si va urez tuturor, din tot sufletul SARBATORI FERICITE si UN AN NOU PLIN DE BUCURII!
Alina Alexandra, Claudia, ma bucur tare mult pt voi! Acum, aveit grija de voi si de puiutii vostri!
Avalon, cred ca a fost un moment cu totul special atunci cand ai auzit pt ptima data inima bebelului tau "ciufulit"! Vacanta placuta!
Boo, mai ai putin, sper sa vii prima cu o veste buna in 2008!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Avalon, te-am vinat aici, pentru ca la odisee n-ai dat. Ma bucur tare mult ca ti-ai vazut simburelul si ca totul e bine. Vacanta placuta si un an nou implinit iti doresc.
La fel va doresc tuturor fetelor de aici, sa dea Domnul ca la anul sa vi se implineasca tuturor dorinta cea mare.
boo, iti tin pumnii pe 1 ianuarie.


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Turturica si Felicia, multam frumos, va pupic Toate cele bune va doresc!

Apropo de analizele care ar putea indica ceva in neregula cu factorii imunologici, eu am fost la Fundeni si mi-am facut analizele... doctorita Uscatescu mi-a dat aspenter (pe care oricum il luam) dar voi repeta analizele in sarcina de cateva ori... cand m-am uitat pe foaie insa am vazut ca toate sunt ori sub limita ori la limita de jos (deci iata ca nu iese fum fara foc), nu cu mult dar totusi nu sunt in intervalul de valori normale toate... deci ceva este, voi vedea luna viitoare cum evolueaza lucrurile... Lista de la Fundeni este urmatoarea (va scriu si rezultatele mele precum si valorile normale):
-PT1 Thromborel S 9,9 sec (v.n.10-15)
-PT1 Thromborel S 126,1% (v.n.70-130)- asta e singurul in limite
-PT1 INR Thromborel S 0,76 (v.n.0,9-1,2)
-APTT Pathromtin SL 17,9 sec (v.n.26-36)
-LA1 28,1 sec (v.n.30-51)
-LA negativ (asta cred ca e ok)
-PC 73% (v.n.70-140) si asta e ok desi la limita de jos
-PS free 58% (v.n.60-140)
-PCAT 0,7 (cut oft 0,8) (???)
-ATIII 85% (v.n. 80-120)

Avalon, 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Fetelor , intru si eu sa va urez un an nou cu impliniri , cu multa sanatate ,plin de dragoste !
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Avalon, mai esti pe aici?
cum se procedeaza cu astfel de analize, ai nevoie de trimitere de la medic, pot fi facute compensat, sau e de ajuns sa ceri si gata? Cat te-au costat? Este nevoie de programare?

Vacanta placuta, distractie la maxim si un an nou plin de bucurii.
LA MULTI ANI!

ladyxe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Monica iarta-ma dar chiar nu am vazut mesajul tau !!! Cum sa nu vorbesc cu tine ????
Sincer nu mai stiu care dintre fete esti tu , imi pare rau ! Stiu ca erau doua fete care spuneau ca sunt la al doilea FIV, una facea ET cu congelati si cealalta normal. Tu care esti ?
Eu nu am intarziat, cred ca stiu de cine zici, dar nu eram eu. Eu sunt bruneta si cu parul mai lung. cred ca vorbeam intr-adevar cu fata blonda.
Eu ma simt bine, ma mai doare burta si spatele asa jos, o durere ca la ciclu de mi se facuse inima cat un purice, dar m-au linistit fetele . Tu cum esti ? Cum te simti ?



1 ianuarie 2008

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

quote:
Originally posted by ladyxe
Dariela la noi nu se gaseste dexametazona, altceva asemanator ei Prednison, care este mult mai slab ca dexametazona. Spun asta pt ca iata niste val pe care le-am gasit intr-o agenda medicala:
0,75 mg dexametazona echivaleaza cu 5 mg prednison si 25 mg hidrocortizon.


se gaseste fiole sigur, nu stiu daca are acelasi efect cu pastilele sau nu e prea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica33 spune:

Salut,
Booam mai scris un mesaj dar nu am putut sa il trumit nu stiu de ce....
Eu sunt cea care nu am embrioni congelati deci am facut din nou toata procedura.
Acum este ora 20 cind iti scriu probabil osa apara mai tarziu mesajul pentru ca am inteles ca primele trebuie verificate intai.
Si mie mi s-au mai redus durerile premenstruale, in schimb azi am fost cam ametita, sanii imi mai sunt si acum tensionati dar parca mai putin decit mai inainte, ma doare si capul nu stiu daca acestea sunt stari normale sau nu, vom vedea pina la sfarsit.
Tu ce faci cum te mai simti?
Ce stii de fata de la Braila care era la al 4 lea FIV, a avut embrioni frumosi?
Multumesc fetelor pentru primirea calda facuta si vreau sa le intreb pe fericitele insarcinate ce simptome au avut in perioada de asteptare, desi stiu ca niciun caz nu se aseamana cu altul.
Va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, cine ma poate ajuta si pe mine? Stiu ca nu prea sunteti pregatite pentru Dexametazona, dar cine ma poate ajuta cu o reteta ii aduc si ei in schimbul retetei din Germania, numai sa aveti grija sa puneti doza maxima pe reteta. Eu mai stau pana pe 06,01. Daca poate sa obtina cineva o reteta repede sa imi dea un PM sa ii dau adresa mea de e-mail. O sa incerc cu ea scanata de pe mail, prietenii mei spun sa incercam asa. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Monica cred ca te-am reperat . Tu parca ai facut luni punctia, nu ? Sper sa nu incurc borcanele.
Si la mine durerile nu mai sunt asa de mari si dese. Daca stau bine sa ma gandesc azi parca nici nu m-a durut burta sau spatele. Sanii sunt un pic tensionati, dar au fost mai rau si mult mai sensibili (ma dureau ff tare sfarcurile ) in timpul tratamentului. Ameteli sau dureri de cap nu am. Ce am mai observat eu e ca in momentul in care imi pun utrogestanul intravaginal, parca s-a schimbat ceva pe acolo, e mai moale asa .. nici nu stiu cum sa spun. Acum poate e de la utrogestanul ala, cine stie? Nici balonata nu mai sunt, ca acum cateva zile toti pantalonii ma strangeau peste burta.
Cam astea sunt "semnele" la mine, numai ca am stat asa sa ma gandesc la ele acum ca ti le-am zis tie, altfel incerc sa nu ma gandesc, ca si asa nu am ce sa fac. O sa fie cum vrea Dumnezeu !
De fata din Braila pot sa-ti spun ca a avut productie buna, stiu ca i-au pus 4 embrioni - pe toti de fapt, nu i-a congelat nici unul. Cu toate ca spunea ca 7 rezultasera parca. Cine stie ce s-o fi intamplat pe parcurs cu restul.. Ea spunea ca nu crede ca ajunge pe 3 in Bucuresti special pentru bhcg, dar sper din tot sufletul sa-i iasa de data asta.

Eu va pe toate de pe acum si va urez un An Nou minunat, sa vi se implineasca toate visele !!! Maine dimineata plec la munte si mai vin miercuri pe 2 inapoi. Nu o sa mai am acces la net, dar poate o sa fie de folos, sa ma "deconectez" un pic.

Va multumesc din suflet pentru galerie, pentru ca sunteti alaturi de mine si pe 3 vin cu vestea buna !! Promit !!!




1 ianuarie 2008

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput