FIV155

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

eu stiu ca in noap[tea de 31 dec spre 1ian la ora00 se citesc moliftele lui sf Vasile care sunt pt orice fel de dezlegare. Nu orice preot citeste aceste molifte asa ca daca gasesti o biserica unde se face acest ritual e totul ok, poti merge. La noi e destul de aglomerat la aceasta slujba deoarece nu se face decat la o singura biserica din oras. Se mai spune ca pe data de 1 ian e bine sa mergi la 7 troite si sa aprinzi cate o lumanare si sa-ti pui aceeasi dorinta de fiecare data.
cristinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

cristinicimultumesc mult de raspuns ..acuma trebe sa caut biserica...si pe insula asta cine stie daca se face asa ceva...da ,tot trebe sa gasesc...ce-i troita?

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.elfyourself.com/?id=1269341507 " target="_blank">LET'S ELF:)))
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.youtube.com/watch?v=zSdZxcVnGhM&feature=related" target="_blank">COLINDA
www.youtube.com/watch?v=Z6X6p7DyfqM&feature=related" target="_blank">NOAPTE DE CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

acuma mi-o zis soacra care-i fiica de popa,ca aici in Grecia nu stie sa se faca liturghii din astea noaptea la 12..si acuma, cum imi mai fac eu dezlegarea pintecului?ca as fi preferat decit sa ma duc sa ma zbintuimai bine sa stau sa ma dezleg,ca asa poate vine bebe...daca merge careva acolo poate imi dati un PM sa va dau si numele meu si al sotului...multumesc frumos

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.elfyourself.com/?id=1269341507 " target="_blank">LET'S ELF:)))
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.youtube.com/watch?v=zSdZxcVnGhM&feature=related" target="_blank">COLINDA
www.youtube.com/watch?v=Z6X6p7DyfqM&feature=related" target="_blank">NOAPTE DE CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Zouzou eu maine ma duc la biserica si intreb saca se face dezlegarea pantecului la ora 12 noaptea si daca se face ma duc eu la biserica si sa stai linistita ca dau si pentru tine un acatist ai uitat ca am promis ca ori unde ma voi duce sa ma rog tu vei fi cu mine mereu.Daca nu se face slujba pe 1 dimineata eu ma duc la biserica la slujba Sfantului Vasile si dau si pentru tine acatist .Fetelor ma voi ruga pentru toate fete daca nu va suparati asi vrea sa ami trimiteti un PM cu numele voastre si am sa fac o Sfanta leturchie cu toate feteme va pup .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Mihaeleacuma am vazut ca mi-ai scris,eram in bucatarie si pregateam cina pt sot,sa fie gata acuma cind se intoarce de la lucru...iti trimit acuma un PM cu listuta,cu numele fetelor...Mihaele,tu imi esti trimisa de Dumnezeu..te iubesc

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.elfyourself.com/?id=1269341507 " target="_blank">LET'S ELF:)))
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.youtube.com/watch?v=zSdZxcVnGhM&feature=related" target="_blank">COLINDA
www.youtube.com/watch?v=Z6X6p7DyfqM&feature=related" target="_blank">NOAPTE DE CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

scriu aici ca poate totusi mai citesti M Oanastiu ca azi e ziua ta si vreau sa-ti urez La multi ani!! sa fii iubita,fericita si toate visele sa ti se implineasca..te pupp..
Avaloaneee poate tu mai vorbesti cu ea..eu numai am nr ei..poate ii transmiti tu..te puppp
va pupp pe toate..si va spun de pe acum
La multi ani si numai impliniri in noul an

www.123greetings.com/events/christmas/spirit_of_christmas/spirit4.html" target="_blank">Veniii Craciunul



Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Moana La Multi ani!!!si fie ca toate dorintele tale cele mai fierbinti sa se implineasca..ne este dor de tine,de povestile tale frumoase...iti doresc numai bine...te pup.Zouzou
Liana

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.elfyourself.com/?id=1269341507 " target="_blank">LET'S ELF:)))
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.youtube.com/watch?v=zSdZxcVnGhM&feature=related" target="_blank">COLINDA
www.youtube.com/watch?v=Z6X6p7DyfqM&feature=related" target="_blank">NOAPTE DE CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Zouzou iubita sa stai linistita am fost dedimineata la biserica si diseara la ora 11 ma duc la slujba se face slujba de care ai zis tu te rog ca tu dieara pe la 11 sa citesti acatistul Sfantului Vasile.
sa stai linistita si sa ai credinta eu diseara am sa dau un acatist pentru tine de 40 de zile si dau si lista fetelor la Sfanta Liturghie.Doamne ajutane si pe noi sa traim fericirea de a fi mame .
Zouzou si eu te iubesc cand vii in tara asi vrea sa ne intalnim si daca pot sa te ajut cu ceva cu tot dragul .Va pup pe toate fetelor si Dumnezeu sa fie cu noi si cu toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

LA MULTI ANI MOana!!!!
Multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor

Fetele mele dragi va pup pe toate si va doresc ce imi doresc si mie.
LA MULTI ANI!!!

PS: numele meu de botez e irina. Daca vreti sa ma treceti si pe mine pe listuta. Sarumana mult


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Dragele mele va doresc un an nou al implinirilor, bucuriilor si a multi doriti, sa fiti iubite si fericite

LA MULTI ANI!


ladyxe

Mergi la inceput