Gravidute si mamici de CLUJ-42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Azi avem o realizare: si-a bagar pt 2 secunde piciorusul in gurita!!! A fost un dulce, dar cind a vazut aparatul de fotografiat imediat l-a lasat jos, sa pozeze... nu pot sa ii fac instantanee ca imediat ma repereaza.
Am cumparat niste hainute tare frumoase, hanorace, pt bebe de la mag ala de linga Central. Pt fetite sunt mai multe
L-am dus pe bebe in oras seara sa vada si el luminitele... nu stiu cit si-a dat seama ca e diferit orasul



Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Va trimit asta sa vedeti caciulite http://magazin.desprecopii.com/

Ioana mama de bebe
Patrick (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna seara! Am ajuns si noi acasuca. Vai, Ioana, nu te bucura prea tare pentru bagatul piciorusului in gurita, pemtru mine e un chin acum. Cum le prinde, le baga pe amandoua, si cand ajung la ea sa vad ce face ,e cu sosetele ude pana la piele.
In legatura cu hainutele pentru bebelusi...e atat de greu de gasit sau cred ca mi se pare mie pentru ca Alexia e mai plinuta. I-am luat in seara asta niste pantalonasi, pe ei scria 18 luni(Alexia are 8 luni). Ii vin foarte bine doar ca sunt putin lungi si va trebui sa ii indoi, asta pentru ca ea e plinuta si daca as fi luat un numar mai mic nu i-ar mai fi venit in zona de sus..offf, cata treaba
Si ca un final trist..iar m-am balonat in seara asta, dupa 2 zile in care m-am simtit bine. Si m-am balonat de la un suc, necarbogazos. Nu stiu ce o sa ma fac de Sarbatori cu mancarea..o sa inchid ochii ca sa n-o vad si sa n-o gust
NOAPTE BUNA, MAMICI SI BEBELUSI CUMINTI!

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata! Iar sunt prima la apel.

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

BUNA DIMINEATZA
Si eu sunt pe aici
ADRIANA mersi mult pt pontul de ieri ,eu habar n aveam ca pampersul e pe numere,bine macar ca le am nimerit pana acuma
ai grija cu balonarea asta ...sper sa scapi de ea

LORE eu o sa i cumpar mamei produse de la gerovital ,crema de fatza ,gel pt ochi ,o crema pt maini ...iar la soacra mea ,pt ca ea nu foloseste creme de nici un fel ,i am luat un cd cu colinde (FUEGO)si ...mai vad eu ce i mai gasesc ...e cam plinutza ca altfel era mai usor ,o bluzica ,o camasa ...oooooo dar cred ca o sa i cump o esarfa frumoasa
si noi cred ca mergem la Iulius M....sa papam ...
a fost lume multa aseara?

CO se pare ca ai fost f ocupata ieri ,ai grija sa nu obosesti prea tare

va pup...atata am de lucru azi ,mi am adus niste acte de la firma si trebuie sa le dau de cap
tu fetelor nu stitzi pe nimeni care a terminat Cadastru ,topo ...?????poate sa fie si student(a)

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alex, e bine sa stii de acum ca sunt pe numere, nu de alta dar sa nu cumperi mai mici.
Stii, ma gandeam inainte sa ajung in Iulius ca ai zis tu ca o sa fie aglomerat, dar, surprinzator sau nu, nu a fost asa. Era chiar lejer.
Spor la treaba, mamici! Eu ma apuc de bagaje.

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

O ce bine ar fi ADRIANA sa nu fie nici azi aglomerat...si noi putem merge doar seara
spor la facut bagaje
Asa i ca i frumos orasul IOANA?sunt convinsa ca ia placut lui bebe
TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Raportez o casa frumoasa si curata! Gata curatenia! De-aici absenta mea! Deci, motivata! Plus un inceput de raceala pe care sper din tot sufletul sa nu o transmit Sarei. Nu am luat decat Coldrex, Tantum Verde si Oscilo. Eu masca din aia nu prea pot purta. Nu e grav acum, sper sa treaca repede si sa nu ia si pitica, asta ne-ar lipsi de sarbatori.
M-am intalnit ieri pe strada cu Raluca, daca ati vedea cum si-a revenit, ati fi uimite. Arata SUPER!!!!! Apoi de Ilinca si bebe Mihai, ce sa mai spun…tare reusiti copii stii sa faci, Raluca. Mihai dormea si nu am reusit sa il vad cum as fi vrut, dar vine caldurica si ne plimbam noi in voie…E dulce, are asa niste trasaturi fine si o gurita sexyyy! Ilinca, deja domnisoara, cu serbari si alte cele…

AAA, si inca ceva, ce credeti ca am visat eu azi noapte? Ca trebuia sa merg la ginecolog si mi-am facut programare la….Delia. Da, nu radeti, la Delia noastra, Ripley. Care oare de-aia absenteaza, ca si-a schimbat meseria???? Hihihi. Lasand gluma la o parte, sper ac esti bine, Delia draga!

Intrebare, ai vostri isi baga manutele in gura? Ca mai nou Sara e cu manuta in gura si inainte de masa si dupa. E drept ca noi nu folosim suzeta. Sper sa treaca obiceiul asta.

Am facut bradutul, e asa frumos, canta colinde si am pus sarmalele in cuptor! Sara nu e prea fascinata de brad. Tot tablurile sint preferate!

Meli, am citit cu mare tristete despre tatal tau. E foarte dureros, intr-adevar. Te si miri de unde mai aveti putere. Dar vorba aia, nu da omului cat poate sa duca. Eu una, m-am convins de adevarul acestor vorbe. Simple, dar atat de adevarate. As putea sa scriu un roman prin cate greutati si boli am trecut, era sa imi pierd viata de 2 ori, si uite, cu voia lui Dumnezeu tot aici sint. Si cu cel mai minunat dar, fetita mea. E adevarat ca nu mi-am pierdut niciodata credinta, desi au fost momente de indoiala, in care ma intrebam de ce mi se intampla mie toate astea, ca doar nu eram cel mai rau si mai pacatos om de pe pamant. Am crezut. Si am sperat mereu. Asta trebuie sa facem. Sa nu ne pierdem niciodata credinta si speranta. Din partea mea, multa sanatate tatalui si sa dea Domnul sa fie mie bine, iar tie multa putere si optimism. Sa fii alaturi de el, asta conteaza!Piti a ta e superba, Doamne ce ochi are, de la cate luni au fost asa albastri?

Ramo, ce mult mi-a placut montajul tau. Asa frumoasa si expresiva este Bea. Chiar a crescut mult si are falcute. Si Sara avea salopeta din aia cu girafa…

Ioana, asta da realizare…asa si Sara cand vede aparatul cum devine serioasa! Frumoase caciulite!

Mami Alexia, ce bine ca ati rezolvat cu cercelusii. Mandra tare fata mamii, nu?

Puisorul, eu zic ca iti trebuie pompa, cel putin la inceput, acum nici eu nu ma mai mulg, dar la inceput era necesar, Sara nu golea sanii si daca nu mulgeam ma dureau. In spital, nu prea are rost sa duci cosmetice, ca nu prea vei folosi. Acolo se foloseste crema Petrini si toaleta o fac asistentele. Ceva de spalat la fundulet. Biberoane nu te lasa, nici nu vreau sa stiu cum sint alea care le folosesc ei, cand am vazut sticlutele si biberoanele lor…..

Alex, asa e, inca o alaptez pe Sara, dar ea primeste si completare, poate si asta ajuta la faptul ca doarme o noapte intreaga. Daca nu esti sigura ca are colici, de ce ii dai siropul ala? Iti dai seama daca sint colici, se inroseste, se strange, se vede clar ca are un discomfort. Urmareste-o si daca nu are, nu-I mai da.

Oana, nu fac seara nimik special, facem baita pe la 7 jumate-8, dupa care bibileli, creia o pauzali, masaj si laptic tzitzi si completare daca mai doreste, dupa care o pun in patut, mai stam putin de vorba si mai radem, dupa care mama pleaca, da drumul la umidificator, care apropos, si-a facut toti banii, si fata se mai joaca, mai papa manutele si adoarme. Cuminte. Rabdare, programul asta se formeaza in timp. Nici Sara nu a fost asa de la inceput, a inceput sa lege 4-5 ore pe la 1 luna, la 6 saptamani deja dormea 6-7 ore, iar acum baga 8-9 ore.Aaaa, nu ti-am raspuns Oana, fesele sterile mari le am de la sora mea Ea lucreaza in spital. Imi pare rau de alergia ta. Un dermatolog bun e Ruxandra Cutus, are cabinet pe Iuliu Maniu.Daca te intere, caut cartea de vizita. Eu am fost de multe ori la ea, e foarte buna!

Ramo, distractie faina la Microrevelion. Cu vomatul , se poate de la insistatul cu bine. Si noi am patit.

Velen Maria, de-aia te dor sanii, nu o lasa pe micuta sa te foloseasca drept suzeta, las-o numai cat suge, in rest nu, da-te cu Garmastan, stai cat mai mult cu sanii afara, si da, laptele de mama ajuta.

Diana, sper ca nu ti-e bolnava pitica.

Bexule, m-ai convins, vin la cafea! Hihihi…


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabriela, ai lipsit dar ai recuperat repede cu scrisul
Nici noi nu folosim suzeta. Nu i-am dat-o la inceput si pe la 2 saptamani cand am incercat sa i-o dau n-a mai vrut. Asa ca si noi mancam manutele, mai nou degetelele insa am grija sa ii scot manuta de fiecare data cand o vad ca sa nu risc sa ajungem la supt degetelul pana la 3 ani

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata si de la noi!

am fost la medic iarasi cu ea ca inca tuseste tare urat. mi-a zis ca n-are nimic, trebuie sa i se rupa ce are in gatut.

noi raportam nu un dinte, ci pe amandoi ca au erupt jos.vai, darga de ea, e asa dulce,hihi.

Gabriela-mersi mult, esti o dulce.toata lumea are probleme vad ca nasoale, bine ca ii avem pe galuscutele noastre. cand ma uit la ea, imi trece tot si ma umplu cu optimism si chef de viata!

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput