Gravidute&Mamici de IASI (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by crismary

da...si eu am zis ca o sa ma lamureasca preotul. ideea era ca tocmai pentru preot si dascal (sau cu cine mai vine) nu stiu ce-mi trebuie. si nu cred ca o sa-mi zica personal. uneori li se da cate un prosop cu lumanare...apoi in cele 4 colturi ale mesei cica se mai pune cate o cana cu dulciuri si un colacel cu lumanare deasupra. Cat despre masa, nici o problema. Casa va fi plina de sarbatori. Speram sa facem fata cu pregatirile



Prosopul il dai la preot sa se stearga pe maini dupa ce sfinteste apa.Din cate imi aduc aminte nu mai trebuie nimic,in afara de ceea ce ti-au spus fetele.Doar niste banuti la sfarsit.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

ajunge ce s-a scris deja crismary, noi am sfintit casa cu o saptamana inainte de a naste..
eu am primit acasa plic de la aviva ca imi multumeste ca am apelat la ei, nr. si seria actului de aderare samd..dar nu semnasem nimic la nici un fond..ca noi nu avem pensii oblig, ca nu suntem salariati..le- am scris email sa imi explice cum vine treaba..si tre sa trimit notificare pe propr rasp ca nu am semnat nici un act de ader cu nici un agent marketing aviva..ce tampenie!
vayusem si eu la tel de cazuri din astea..dar nu ma asteptam sa mi se intample tocmai mie



Avem 2 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Hai ma Kriss, chiar asa cu AVIVA???Neseriosi...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Addiana ma bucur ca s-a descurcat fata la serbare! De faza cu educatoarea stai linistita! A facut-o asa sa fie! In definitiv se astepta la cadou si a fost bine venit!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

David
Cum a aparut Printul!
Poze burtica
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Cam liniste pe aici, ce faceti ?Sunteti ocupate cu pregatirile de sarbatori?

poze
BIANCA ANTONIA
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ella10
Sunteti ocupate cu pregatirile de sarbatori?



Eu inca fac liste.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by kriss79
eu am primit acasa plic de la aviva ca imi multumeste ca am apelat la ei, nr. si seria actului de aderare samd..dar nu semnasem nimic la nici un fond..ca noi nu avem pensii oblig, ca nu suntem salariati..le- am scris email sa imi explice cum vine treaba..si tre sa trimit notificare pe propr rasp ca nu am semnat nici un act de ader cu nici un agent marketing aviva..ce tampenie!
vayusem si eu la tel de cazuri din astea..dar nu ma asteptam sa mi se intample tocmai mie



Si totusi aderarea asta s-a facut cu serie si nr de buletin,denumirea si codul fiscal al societatii la care lucrezi...Agentul respectiv ce date a trecut acolo?Si de unde a avut acces la datele tale personale? Ei nu-ti pot spune numele agentului infometat de castig?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ella mai sunt si eu prin zona! Jucam table pe calculator ca nu prea am chef de nimic! Tati are chef de gogosi, dar eu ma fac ca am uitat!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

David
Cum a aparut Printul!
Poze burtica
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

mai mult sunt ocupata de "pazitul"Ioanei sa nu e zgaibere pe mobila decit de curatenie si pregatiri! lista e facuta, cadourile luate...asa ca...mai trebuie sa bat covoarele si sa streg prin casa...dar cum asta nu se poate face cu Ioana, am chemat vineri pe cineva sa ma ajute!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by kriss79
eu am primit acasa plic de la aviva ca imi multumeste ca am apelat la ei, nr. si seria actului de aderare samd..dar nu semnasem nimic la nici un fond..ca noi nu avem pensii oblig, ca nu suntem salariati..le- am scris email sa imi explice cum vine treaba..si tre sa trimit notificare pe propr rasp ca nu am semnat nici un act de ader cu nici un agent marketing aviva..ce tampenie!
vayusem si eu la tel de cazuri din astea..dar nu ma asteptam sa mi se intample tocmai mie





Si totusi aderarea asta s-a facut cu serie si nr de buletin,denumirea si codul fiscal al societatii la care lucrezi...Agentul respectiv ce date a trecut acolo?Si de unde a avut acces la datele tale personale? Ei nu-ti pot spune numele agentului infometat de castig?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...




"A NASCUT GUGUUUUUU!!!!

A spus ca si-a vazut acum puiul, are 3800 g si 52 de cm si a spus ca e asa frumos, ca o gogoasha!!!
"

miha, nu stiu de unde are. eu nu sunt salariata. sunt PFA.profesie liberala.
anul asta prin ian inainte sa raman m-a abordat o fosta profa din liceu care era acum la aviva sa imi fac pensie, inca nu era lansata pensia priv..si am completat un formular acolo cu datele mele ..si mi-a calculat cat si cum..dar nu am mai mers dupa..ca nu mi-a convenit..poate de la ea..




Avem 2 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput