Iasule, mandra cetate (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

he, he, he, cata oferta de cafea in dimineatza asta.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata si multumesc de cafele..am sa beau din toate pe rand..Catalina a facut aseara temperatura si toata noaptea am "pipait-o" si-am dormit ..mai mult nu..

GAbi,bine ai revenit!

Cristina, as opta ptr o tinuta eleganta dar de zi nu de seara.
Eu personal as alege o pereche de pantofi eleganti negri,un pantalon(ptr-ca ma simt mai bine in pantalon decat in fusta) dragut negru,o bluzica/maletica neagra si un sacou rosu-rosu-rosu(mie-mi place sa port rosu de Craciun,daca n-am haine,macar o esarfa..).
Sau doar pantalon si bluza din astea fistichii mai lungi cu centuri si curele ce se poarta acum.
Nu e revelion si nu e nunta,doar o petrecere cu colegii..,trebuie sa ma simt bine in primul rand si daca nu te simti bine si confortabil in hainele ce le alegi,se vede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adi69
Cristina, as opta ptr o tinuta eleganta dar de zi nu de seara.
Eu personal as alege o pereche de pantofi eleganti negri,un pantalon(ptr-ca ma simt mai bine in pantalon decat in fusta) dragut negru,o bluzica/maletica neagra si un sacou rosu-rosu-rosu(mie-mi place sa port rosu de Craciun,daca n-am haine,macar o esarfa..).
Sau doar pantalon si bluza din astea fistichii mai lungi cu centuri si curele ce se poarta acum.
Nu e revelion si nu e nunta,doar o petrecere cu colegii..,trebuie sa ma simt bine in primul rand si daca nu te simti bine si confortabil in hainele ce le alegi,se vede.



Hop si eu la Inka.
Sunt perfect de acord cu tine Adriana. E doar o petrecere intre colegi,nu trebuie cine stie ce tinuta sofisticata.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Nu am gaz, deci am scapat de facut mancare!
Da' cafeluta mi-am pregatit chiar de aseara.
Ma apuc de adunat prin casa.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by adi69
Cristina, as opta ptr o tinuta eleganta dar de zi nu de seara.
Eu personal as alege o pereche de pantofi eleganti negri,un pantalon(ptr-ca ma simt mai bine in pantalon decat in fusta) dragut negru,o bluzica/maletica neagra si un sacou rosu-rosu-rosu(mie-mi place sa port rosu de Craciun,daca n-am haine,macar o esarfa..).
Sau doar pantalon si bluza din astea fistichii mai lungi cu centuri si curele ce se poarta acum.
Nu e revelion si nu e nunta,doar o petrecere cu colegii..,trebuie sa ma simt bine in primul rand si daca nu te simti bine si confortabil in hainele ce le alegi,se vede.


Adriana



N-am sacou rosu, n-am bluza lunga, n-am curea (doar una maro, da' pantofii shic si comozi sunt negri. Doamne, ce haine urate si putine aaaaaam! Ma ascund intr-un colt si plang. Eu visez la o pereche de pantaloni dintr-aceia largi pe picior si cu talie f.inalta (precum un brau) si o camasa rosie (eventual cu niste mici desene negre/gri), dintr-un material satinat, elastic, cu un decolteu mai generos ca, vorba aia, daca acuma nu, atunci cand. Cand oi avea 50 de ani? Da' ramane in stadiu de vis ca nici nu indraznesc sa umblu prin magazine la starea financiara precara pe care o am acum.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cris, eu te cred si te inteleg... Dar nu cred ca e cazul sa disperi chiar asa. Ia si te linisteste si cauta alte solutii. Adriana ti-a dat doar o idee. N-a zis nimeni ca e unica. Hai, sterge lacrimile si zambeste...

ps- ca un mic secret, eu te inteleg foarte bine. Stiu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cristina,nu dispera. Sunt convinsa ca din putinul pe care-l ai ai sa gasesti o tinuta ffrumoasa,sic si sexi. Si cureaua o poti asorta cu o poseta,daca vrei sa incalti pantofii negri,eleganti si comozi.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Cristina,nu dispera. Sunt convinsa ca din putinul pe care-l ai ai sa gasesti o tinuta ffrumoasa,sic si sexi. Si cureaua o poti asorta cu o poseta,daca vrei sa incalti pantofii negri,eleganti si comozi.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...


Mihaela, imi vine sa rad (nu de tine, Doamne fereste)! "Putinul" care il am eu inseamna cele doua dulapuri din dormitor in care barbata-miu are doar un singur raft, cat si dulapul de pe hol (vreo 3 rafturi). Da' ce folos ca nu am ce-mi trebuie, cand imi trebuie.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Eiii...Cristino...atunci inseamna ca te alinti... Tu ai zis ca is "putine si urate" si eu te-am crezut. Cauta mai bine,sunt sigura ca ai sa gasesti ceva frumos.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor va anunt ca maine pt. mine e o zi mare... in sfarsit si-au dat seama ca am trcut de termen si vor incerca sa-mi provoace nasterea.. sa speram bine....

mai avem putin...putin... cateva ore...? Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput