Nasterea la Medlife ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Da, am facut coagulograma si hemoleucograma (cred ca asa se traduc prescurtarile alea) ...

Uff, asa e mai e foarte putin si ne vedem puiutzii

Doamne ajuta sa fie totul bine pentru toata lumea!

Eu sunt o fire optimista si nu prea ma stresez de obicei, dar cam am putine emotii. Chiar si mama care ma stie de ceva timp ma suna azi sa ma intrebe daca am nevoie sa vina la mine mai devreme pentru suport moral....Poate sa o sustin eu pe ea ca e tare panicoasa
Pai asa e uneori parintii sunt mai panicati,au emotii mai mari ca noi!Si eu a, facut deja analizele alea da vezi ca ies mai repede de 3 zile nu dureaza atat!
Anka AMR 7 zile !!! Andrei


poze burtik





39 si 5 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Pai asa e uneori parintii sunt mai panicati,au emotii mai mari ca noi!Si eu a, facut deja analizele alea da vezi ca ies mai repede de 3 zile nu dureaza atat!

39 si 5 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Eu le fac la CMU ca am abonament si astia sunt mai mocofani... mai e si weekend, cica sa sun luni seara....

Anka AMR 7 zile !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

A am inteles.....eu le-am facut tot la Medlife si au fost gata de pe o zi pe alta!De asta ziceam n-am stiut!

39 si 5 zile saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am venit si eu de la control .
Colul inca e in buna stare , bebe e ok daca nu se schimba nimic neasteptat ramane pe 27 dec.
Mi-a recoltat secretii, am primit de facut ultimile analize de sange si un control preanesteziologic.
Vinerea viitoare ne vedem din nou .

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Buna!
Iubu, sunt la o dr de la sp. Cantacuzino, Anghel o cheama...ea e super ca medic, dar nu am auzit pe nimeni sa trateze streptococul B inainte de 7-8 luni...
Clau, asa e, din ce am mai aflat, trebuie cantarit si ales raul cel mai mic, si ala este sa fac tratamentul, ca sa nu-l afecteze pe pui la nastere...dar m-am hotarat sa mai astept pana intru ca lumea in trim 3, mai ales pana ma duc sa ma ia in evidenta Mirela Popa si sa ii cer si ei parerea..Pana pe 11 ianuarie nu mai e asa mult pana la urma...o sa incerc sa ma linistesc si sa nu ma mai gandesc la asta...
fetelor, cat costa o analiza de secretie la dr Popa?

Luny, in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu am platit azi control si culturi de secretii : 155 lei .

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlebig spune:

[b]zeririluiza[b], multumesc mult de sfaturi! Incerc pe cat posibil sa ma odihnesc mai mult, dar mai am zile cand nu am incotro. Azi, de exemplu a trebuit sa conduc pentru ca sa ma duc la control ca nu aveam cum sa-mi iau sotul dupa mine. Oricum a intarziat dimineata la munca pentru ca a fost cu mine la ecografie.
[b]mariavaleria[b] tu faci cezariana tot din cauza la intarzierea de crestere sau altceva?
Eu nu cred ca o sa mai rezist pana la termen. Azi la ecograf mi-a zis ca a crescut intarzierea de crestere de la 1 sapt. la 10 zile si asta doar intr-o sapt. Plus ca, lichidul amniotic este la limita inferioara a normalului. Tot azi am facut si testul de no stress pt bebita care nu e stresat deloc.
Saptamanal vom face acest test si vom monitoriza cresterea bebeului. Vom trece de la dl. doctor Mendez la d-na doctor Popa pe perioada cat este el plecat. Am inteles ca si dansa va fi plecata 21-23 si 25-26 decembrie??
[b]vali[b], cum e acasa cu bebita?

37 sapt.

Asteptand barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Intreba cineva de controlul post operator..
Dupa cezariana m-a vazut doctorita cand m-am externat iar apoi la controlul de 6 saptamani.. Asta daca nu sunt situatii deosebite..dar astea iti doresc sa nu fie..Asa ca poti pleca linistita daca te simti in stare:)

Secretiile la Mirela Popa cred ca sunt in jur de 400.000..Poti sa le vezi la ei pe site la tarife analize.
Astazi am fost si eu sa fac ureaplasma, microplasma,klamidia si ceva teste de sange sa nu am probleme de coagulare...

Sanatate la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

La Mirela Popa, am platit control si culturi din secretii (luna trecuta ) 155 de ron, ca si Lala.

Maine am si eu din nou consultatie la 12, merg si cu rezultatele de la analizele facute acum in decembrie. Nu stiu daca am scapat de infectia urinara, nu-mi dau seama prea bine din buletinul de analize.





CLAU 28 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput