Mamici de iulie-august 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

quote:
Originally posted by atb

Trebuie sa caut si eu dovleac, cred ca se gaseste prin aprozare, nu? sau la piata?

Adriana 5+



Cred ca la piata mai sigur...Am mai vazut si in Carrefour...

9 sapt. si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

mada, sistemul vostru e apropiat de al nostru din cite vad. Ma rog, in elvetia nu sintem urmarite de moase, avem doctor insa, daca nu ai asigurare suplimentara, nu poti alege unde si cu cine vrei sa nasti.

annababy, mersi de informatia cu saptaminile, deci sint in a cincea, ce bine, vreau sa ma simt si eu mai mare. Apropo, cum ti-ai pus saptaminile la semnatura? Se updateaza automat sau trebuie schimbate in fiecare saptamina?

atb, si eu tin post, insa post catolic, adica maninc lactate, dar nu maninc carne. Nu mi-a fost prea greu pina acuma, mai rezist inca o saptamina.

rain, m-a distrat mailul tau la culme. Nici eu n-am greturi, insa acuma m-a pocnit o pofta la toate chestiile nesanatoase, gen cola, ciocolata, etc. Saptamina trecuta, inainte sa aflu ca sint insarcinata, am simtit ca pleznesc daca nu beau cola light, desi nu m-am mai atins de asa ceva de secole. Copchilu' asta se joaca cu mine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

hai gata cu mancarea
e ora 22,de unde sa mai gasesc eu porum bonduelle la ora asta???
deja am apa in gura...vreau porumb...il sun pe sotu si ii zic ca nu-l primesc in casa fara porumb bonduelle




Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
12+ sper la o!!!AMR 28sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Eu in seara asta am gasit sange rozaliu pe chiloti. Maine am o ecografie, dar la noapte nu cred ca mai dorm.

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

imi vine sa plang
vreau porumb bonduelle
si nu shtiu unde o mai fi deschis la ora asta!!!
ma duc sa caut prin orash



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
12+ sper la o!!!AMR 28sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:



....Rain...esti super tare...bravo pt curajul ce l-ai avut de a recunoaste faptul ca ai pofta dec alcool...PT CA SI EU LA FEL....in fiecare sear il rog pe sot sa-mi pregateasca cate un pahar de sangria cu portocale...stiu ca nu e bine...dar daca nu ma pot abtine????...imi mai rog sotul sa bea si el...ca mie sa-mi ramana mai putin...offffffffff...nu stiu cu cine seamana copilul asta...pt ca eu inainte sa raman insarcinata nu beam...iar sotul meu nici atat...

...e clar...am in burtica un pui betiv..

...noapte buna...

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:


...asta nu inseamna ca beau de rup...gust...dar ma simt jenata din cauza asta......imi e rusine....

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Sibille, ai grija de tine!!! sper sa fie bine! si mie mi-a zis dr ca se vad niste hematoame cand mi-a facut eco, dar nu m=-am gandit ca poate fi f grav, dar acum incep sa intru in panica!!!!poate ca DD o sa ne ajute!


fetelor, am fost si am mancat ceva ca mi se facuse o foameeeee!!!!pai daca continuu asa ma fac iar cat o balena ca la prima sarcina cand am luat 20 kg...cat am stat in maternit pana sa nasc ma uitam cate o gravida din spital si imi spuneam:" mama, ce burta mare are, si ce "rotunda" este!" si mi se parea ca eu sunt mai "mica" pana m-am vazut intr-un geam, aveam un halat pe mine si imaginati-va cum aratam cu cordonul prins pe sub sani ca peste burta nu puteam sa-l pun, la 41 saptamani!!!! Eram destul de mare si eu...dupa ce am nascut o luna am bagat in mine la greu si nu m-am cantarit ca am zis sa nu ma deprim sa nu pierd cumva laptele, insa in 7-8 luni mi-am recapatat greutatea si aspectul dinainte de a ramane insarcinata...au mai tracut 2 luni si am ramas iarasi gravi...sper ca si de data asta sa imi revin....

referitor la pofta de alcool am si eu o prietena care poftea la alcool cand era insarcinata si copilul e bine, nu are inclinatii din astea alcoolice, sa zic asa!!!!

9 sapt. si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

quote:
Originally posted by Sibylle

Eu in seara asta am gasit sange rozaliu pe chiloti. Maine am o ecografie, dar la noapte nu cred ca mai dorm.

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir




cate sapt ai Sibylle? lasa ca poate o sa fie bine!!! nu te mai stresa ca mai rau faci!

9 sapt. si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

MAi fetelor, este o chestie cu alcoolul. Eu inainte de a ramane insarcinata nu beam nimic. Acum am o pofta nebuna de vin fiert si bomboane cu alcool. Si eu mor de rusine :((. Bomboanele ma gandesc ca nu au ce sa faca, mai mananc cate una, iar vin fiert am baut o data dupa ce mancasem bine :(.

Sibylle iti tin pumnii maine. Din ce oras esti? Eu in locul tau as fi dat fugutza la urgente.

_
Vicky 11+

Mergi la inceput