Mamici de noiembrie- decembrie (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata..ne-am trezit si noi..raportam o noape groaznica..cu ochii pe pereti si dureri de burtica... mai spre dimineata am reusit sa adorm mai bine...

nustiu roxana oare pe el sa-l astepte..dar in chinurile astea...

mai avem putin...putin...cateva zile...sau cateva ore...?Doamne ajuta! www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">Stefania X 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
noi acuma ne-am trezit!!! am dormit toata noaptea fara sa ne trezim deloc pana la ora 6!!!!! superrrr!!!! aaaaaaa si carsuelul ala muzical e super!!! Iasmi e asa de impresionata de el!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare!
Am ajuns si noi acasa, suntem bine, Pinkie e foarte cuminte, numai ca mami are ceva probleme cu sanii...deocamdata suntem pe alimentatie mixta, dar o rezolvam noi si pe asta!
Nu stiu cine a nascut, am vazut ca Stefi inca nu 9iti tin pumnii, bafta multa1), dar va doresc tuturor nasteri usoare si bebei sanatosi, mancaciosi si cuminti.
Dupa ce ne acomodam si ne facem program, o sa intru sa va terorizez cu intrebarile, sa va spun povestea si sa fim iar guralive...ca vad ca e liniste pe aici...
Va pupic pe toate

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna fetele

in sfarsit am si eu cateva ore libere (doarme Sophia) si o ora mi-am mancat-o incercand sa fac tastatura sa scrie - ca e o tastatura stupida fara fir care cam pierde semnalul.... (sper ca nu intelege ce tastez si sa ma arunce iar in zona "citeste dar nu scrie nimic")

Gravidutelor, mai aveti asa putin, stiu cat de greu trec ultimele zile !

Mamici, cam cat mananca bebelusii vostri ? Sophia manca 60 ml a treia zi de la nastere, 90 a cincea zi, acum a 25a zi mananca si 150-160 ml uneori. Noaptea imi dau seama ca ii dau lapte muls, cam 110-125 si cateodata mai baga si supliment de 40-50ml. In timpul zilei mai greu sa-mi dau seama, ca o tin la san cam 40 min -1 ore si apoi mai primeste si supliment (dar nu intotdeauna). Uneori de 10 ml alteori de 60 ml !

Eu una am pierdut lupta cu alaptatul exclusiv, ma multumesc cu faptul ca mananca cam 80% de la mine si restul de la Nestle, sincer nu cred ca as putea vreodata sa ii fac fata cu productia de lapte si nici nu ma gandesc sa o infometez pe ea 2 zile in speranta asta.

Din pacate ora mea s-a scurtat brusc, ca s-a trezit printesa !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna Vali, bine v-ati intors, un pupic pe nasuc lui Pinkie si mult succes cu alaptatul !

Bebelina s-a decis sa mai stea cuminte cateva minute, asa ca profit sa imi continui limbarnita, ca am stat ca pe ace o ora si v-am citit si n-am putut participa.

Am renuntat la Debridat dupa vreo 2 zile, ca am ajuns la concluzia ca o constipa. Am zis sa o las cateva zile fara nimic si daca mai e cazul o sa-i mai dau Bonnisan. Inca are gaze saracuta, dar parca nu mai are crampe asa de rau. Poate si pentru ca am scos complet produsele lactate de cateve zile.

Probelema e ca mi-e ca ma paste o raceala, am luat oscillococcinum dar nu stiu daca sa i dau si ei. Voi i-ati dat ?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mihuta,
nu se da la bb asa mic. Daca o alaptezi, este oricum protejata, in laptele matern sunt anticorpi.
Prietena mea are un baietel de 2,5 ani si un bb de 4 luni, alaptat. Au avut acum amandoi parintii si baietelul mai mare o gripa in toata regula, foarte grea, cel mic n-a facut nimic.

Adina 38+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

ok, multumesc de raspuns, sper ca n-are nimic ca eu am luat

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

of am si eu parte numai de dr nepasatori.....

a, fost la dr...si despre purtarea de aseara nu mi-a zis nimic...pt constipatie ne-a dat Debridat...pt colici cica o zi Sab S. o zi Bonisano fi bine sa le alternez asa fetelor????

voi cum preparati Debridatul??

mi-a zis saii dau 2-3 lgt ceai de colici si nu mi-a zis cum se num...care e mai bun...cica sa intreb la farmacie

voi ce ceai fol???

totusi avem o veste f buna: are 3,900 kgadica a luat 900 g intr-o luna!

mihuta nu avem voie lactate?pt colici??tu ii dai completare de cate ori pe zi???

vali bun venit acasa!!!!!!!!


of ce m-as face eu fara voi

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mihuta acum am recitit mesajul tau despre supliment...

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

DANY , CEAI BABY DRINK, DE COLICI!!! FELICITARI PT CELE 900 DE GRAME!!

EU SUNT IARASI COBZA DE RACITA, A TREIA OARA DE CAND AM NASCUT!! ACUMA SUNT LA JOB, TOT UMBLU CU ACTELE DE INDEMNIZATIE, BA LA PRIMARIE BA LA JOB, EXACT EC IMI LIPSEA!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput