Comasare fisiere pdf

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Multumim oana!
Mi-ai fost de mare ajutor.


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Poate ma puteti ajuta si pe mine. Aveam un program pe calculatorul de la serviciu care imi permitea sa convertesc fisiere word in pdf-uri (click dreapta-convert to adobe pdf). De curand mi-au reinstalat windows-ul pt ca se bulise si cel de la IT nu a vrut sa imi mai instaleze acel program ca cica nu avem licenta pe el.
Intrebarea mea e ce program e ala ca poate il pun eu pe NV asa? Am adobe, pot deschide fisiere pdf dar nu pot face astfel de fisiere. Ce sa caut pe net?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Hai ca ma bag eu. Stiu ca exista Pdf Creator, un fel de imprimanta virtuala. Instalezi softul si cand ii dai printare il trimiti la aceasta imprimanta virtuala si apoi il salvezi cu un anumit nume ... si ... gata. Dar poti face doar fisiere individuale (cel putin asa stiu eu ) si comasarea o faci cum se discuta mai sus.

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, ceva de genul asta se intampla, cand incepeam sa convertim aparea ca si cum ar printa. O sa caut acest Pdf Creator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Pentru asa ceva mai puteti folosi si Acrobat Distiler. Exact acelasi lucru face. Dai print la document (dupa ce l-ai instalat evident) si in loc de imprmanta selectezi Acrobat Distiler. O sa iti arate ca si cu ar printa dar el de fapt il transforma in pdf.
Spor la treaba!

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput