Durerea unei pierderi de sarcina (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle, sunt bine, multumesc de intrebare! Astept sa vina mai rpd luna februarie sa ma casatoresc...apoi sa incep pregatirile de nunta.D-abia astept sa fiu mireasa, am inceput sa visez chiar si noaptea...
Consi,cred ca nu dormi in noaptea asta de emotii! Te asteptam cu o bombonica ceva....Fercire maxima iti doresc!
Flavia ce frumos e sa ai copilul in brate, chiar daca e marait!
C myry

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Maine am examen, dar nu puteam sa nu intru sa o felicit pe Roxanica pentru minunea din burtica.Asta da Mos Nicolae!

eu sunt z16 , ieri testul de ovulatie a iesit pozitiv si am prestat in speranta ca Mosul poate va sadi si la mine in burtica o bobita mica.maine scap de examen si revin in forta aici.

va pup pe toate

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Cristina .

Liana, abia astept sa te (va ) anunt ca nasc. Am nevoie de galerie maaaaareeeee. Mai ales ca de azi s-a dat drumul la nasteri la noi la Odisee.

Baby, FELICITARI scumpo. Sa ai parte de 9 luni de sarcina usoara si fara probleme.

Si LA MULTI ANI celor ce-si sarbatoresc azi ziua numelui.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

36+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 28 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Vai, ce gura casca sunt, am trimis mesajul la capitolul anterior, dar citeam de zor si cand am vazut vestea cea mare m-am grabit sa o felicit pe Roxana, asa ca abia pe urma am vazut ca s-a trecut la alt capotol
Scuzati o "tanti" ametita
O felicit si aici pe Roxana si ii doresc sa ii fie bine
Va pup

http://tt.lilypie.com/ze8yp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

LA MULTI ANI !!! Gaby77 pentru ziua de ieri. , asa cum am uitat sa te felicitam, asa sa te uite relele, necazurile si boala.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

A venit Mos Nicolae!!!...ati verificat cizmulitele?

Lau-Meli si

Speranta moare ultima...
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna seara dragele mele,
Am intrat sa va urez ca decembrie sa va aduca cel mai frumos cadou, un bb in burtica. Si cum BABY_R a inceput deja si a facut deschiderea pt toste, haideti fetelor cu vestile bune. Va tin pumnii tuturor si ma rog sa va gasiti linistea si fericirea.
Noi suntem in plin proces de adoptie si pe zi ce trece imi este tot mai greu sa stau departe de micuta noastra Alexandra. Ma bucur tare mult ca toata familia a acceptat-o si ca sunt toti preocupati sa ii cumpere cele necesare sau sa "doneze" bani sa alegem noi ce ne trebuie. Poate ca e stupid ce spun acum, dar pt nimic in lume nu as mai da copilul asta si in ciuda chinului de pana acum nu as schimba nimic. Pt prima data in ani de zile suntem linistiti si fericiti si avem speranta pt ziua de maine.
Pupici tuturor
Sper ca nu v-am "stresat" prea mult

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Catty, ma bucur enorm pt tine! Ai reusit sa iti gasesti linistea sufleteasca pe care o meritai din plin.Ce nume frumos are fetita ta! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea mereu...Felicitari din inima!

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lau-Meli multumim pentru noul capitol!Sa dea DD sa fie plin numai de vesti bune!

Cristina iti multumesc ca te gandesti la mine,stiam eu ca o sa apari! Esti draguta sa spui ca te-ai trezit cu gandul la mine...asta seara mi-am cumparat un test SureCheck si promit ca maine dimineata il fac!Imi aduc aminte ca si data trecuta tot asa m-ai incurajat! Doamne ajuta sa fie II si sa nu fie vreo dereglare!

Ai un baietel adorabil,are niste ochi superbi si iti seamana la perfectie! Ce mare e! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el.Ma bucur din inima ca problemele s-au rezolvat si iti doresc sa te bucuri de sarbatori alaturi de familia ta si in special de Andrei-Eric!

Mcrissa bafta la examen!
Doamne ajuta sa se fi prins si bebe!

Catty felicitari!!!Ma bucur ca ti-ai regasit echilibrul emotional!Sper sa ai numai bucurii alaturi de fetita ta!

Cristina26 ce frumos din partea ta sa ne trimiti felicitari de Craciun!Parca a intrebat si Cristina,ce adresa sa iti dam,de mail?

Va pe toate!





Mirela
In asteptarea Craciunului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelus, maine dimineata la prima ora sar pe calculator. Vai, ce emotii am!!! Dar sa stii ca iesea pozitiv si daca il faceai asta seara, nu e musai sa astepti pana maine!
Catty, felicitari pentru fetita!!!! E minunat ca ai reusit atit de repede in ceea ce ti-ai propus si ti-ai gasit in sfarsit linistea! Alexandra e o scumpa, am vazut pozele, si e o norocoasa sa te aiba mamica!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Buna seara!
imi cer scuze pentru absenta dar credeti-ma c e motivata. Citesc in fiecare zi ce scrieti si mereu imi promit ca imi voi face timp macar sa va salut si de-abia acum am gasit un pic...de fapt mi-am luat inima in dinti.
baby felicitari!!! Chiar ca nu se putea un "cadou" mai frumos...si pentru tine Caty ma bucur enorm, pentru amandoua de fapt. Si pentru oricare aspiranta care va deveni mamica.

Musette imi pare rau de avertismentul primit. Am citit si eu putin la avort dar nu m-am prins de ce te-i pricopsit cu el.

Despre mine...la 6 saptamani de la chiuretaj HCG mi-a iesit 2,3 si de atunci nici ca l-am mai facut. Pur si simplu nu am avut cand. Am fost singura acsa doar cu copilul care este deja de 3 saptamani bolnav. De azi a inceput sa manance un pic a iesit si de pe regim si sper sa-si revina. cel mai trist a fost sambata noaptea cand din cauza febrei a facut o convulsie febrila, sa vedeti ce sperietura am tras...am crezut o fractiune de secunda ca am ramas fara el. A fost grozanic si pe urma in celelate nopti cand febra ajungea la 40 eram paralizata de frica unei noi convulsii, dar am avut noroc si nu s-a mai intamplat si incet incet pare ca isi revine. Diagnosticul, pus in ultima instanta amigdalita purulenta + o bacterie intestinala.

Cat priveste cealalta problema, conceperea unui copil, recunosc ca imi este mult prea frica ca sa ma apuc de asta. Asa ca de comun acord cu sotul am hotarat sa renuntam. Daca vreodata rpintr-o minune, ar fi sa mai raman ok dar asa noi nu mai incercam. Asa ca voi incepe sa iau anticonceptionale...cred ca am avut de 2 ori sansa sa mai fac un copil, sanse pe care le-am pierdut. De-abia imi revin dupa ultima patanie si nu m-as mai baga iar in ceva ce nu e sigur. Poate ca nu ma exprim prea bine, e si noapte si sunt obosita, dar sper sa ma intelegeti.

Va pup, va voi citi in continuare si voi scrie de cate ori voi avea timp si va doresc mult succes !

La Multi Ani Nicoletelor, daca sunteti pe aici ca dupa nickuri nu-mi dau seama care e si care nu.


Mergi la inceput