Minunate Scorpiutze, Sarbatori fericite ! (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! Esme...sa-ti traiasca sotiorul si sa fiti multi ani fericiti impreuna, numai bine si multa sanatate ii doresc.
spor la trebushca

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

uitati la ce a lucrat alexutul meu(si inca mai are o gramada in lucru dar neterminate) la unele l-am mai ajutat si eu si la altele ruxi
Coronita alex si mami
Bradutz din hartie cu globulete aplicate alex
Peisaj de iarna alex si mami
Bradutz din hartie cu fundite si globulete aplicate alex si mami (asta este de anul trecut si alex a vrut sa-l repete) insa l-a facut doar cu globulete
Lantisorul la care a colaborat ruxi
Abajur alex
O casuta in padure alex si ruxi
un Om de zapada
si
Bradutul pentru Craciun 2007 dupa cum se vede...bine ancorat fiindca deja a experimentat cum este ca zbori de la 1 m jumate
si va ai aratam pe masura ce le terminam...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe unde sunteti minunatelor?
pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

monica eu sunt pe aici...unde sa fiu. Pendulez intre calculator si Selin. Gata am pierdut toate nuki-le si eu jale mare. Ea care o puneam in pat si dormea acum plange de nu mai poate....asta se va invata si fara suzeta ca eram inebuniti toata vremea cautam ale suzete.
Am vazut operele voastre de arta. Foarte frumoase. Are rabdare Alex sa faca asa ceva? David nu are rabdare se inerveaza, fetele il deranjeaza....asa ca mai bine nu ma apuc.

....sa stii ca nici noi nu avem copilasi la zilele de nastere. Eu le-am facut pentru ei un tort si daca au mai venit si musafiri a fost bine daca nu ei s-au bucuratori cum. Tortul l-am facut asa, o foaie normala, piscot, taiat in doua, cea din mijloc am facut-o numai cu albusuri si cu bucatele de nuca taiate, iar crema am facut-o cu galbenusurile ramase fierte pe aburi cu zaharul amestecate cu o budinca (crema de patiserie ca merge mai repede) si cu unt. Oricum am fost mandra ca mi-a iesit crema deobicei nu bat destul ouale sau mi se taie cand amestec untul

Mai am treaba, trebuie sa strang rufele, maine primesc musafitri,si sa fac coronita de advent.....macar maine sa o pun pe masa ca primul advent a fost acum o saptamana.
o duminca frumoasa

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mira, da e micaaaa...de ce nu=i mai lasi suzetica daca o vrea? eu ruxandrei i-am scos-o pe la 2 ani...si alex a renuntat singur la ea incet, incet...poate renunta si ea fara probleme...
pe toti

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.razvan mi-a dat desteptarea la 7.20 duminica.il am de vineri acasa si pana luni inclusiv ca repara la cresa niste tevi de caldura.azi imi sarbatoresc si eu sotul ca ziua lui a fost ieri dar a fost la munca 24 de ore.diseara vreau sa fac si pomul.va pup pe toate si va doresc o duminica placuta.
mira, sa-ti traiasca sotul si sa va bucurati impreuna de copii.multa multa sanatate.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata minunatelor,
Mira tu stii cum e mai bine pt puiutza ta apropos de suzi.La noi a fost simplu singur a aruncat-ope la 1 an si ceva.Mult succes in operatiune.
Monica a vazut operele de arta si cred ca o sa incerc si eu cu Bodoganici;in general are rabdare cu cei nou daca ii si place sa vedem.Operele voastre oricum sunt super
. micului creator.
Adriana si noi gatim bradul si abia astept "chiraiala" piciului din dotare.
Aseara am fost in oraselul copiilor si prin oras pt a vedea luminile.Bodoganici tot drumul l-a tinut intr-un:Waw.
Am facut pozici le am pe cd le pot posta ?! Daca da cum.
O zi placuta va doresc.



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dimineata...............va invit la o cafea.
Noi ne-am trezit de vreo ora dar inca nu am reusit sa le dau de mancare.
Am intrat sa vad daca este astazi zi de cumparaturi (intotdeauna inaitea sarbatorilor magazinele au o duminica deschisa) dar nu gasesc nimic.
Monica..........da le-a pierdut de-adevarat, sunt precis si prin casa cateva dar aseara nu am dat de nici una......pana la urma am star eu putin langa ea si apoi a adormit. Daca si le mai gaseste bine daca nu s-ai fie de bine.
Dodo si Daria tot asa face woow de fiecare data cand vede cate un brad impodobil cu luminite!!

Va doresc o duminica placuta!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna scorpiutelor,
gabi, multumim adevarul ca necesita supraveghere si ajutor din partea unui adult, deci cand se apuca...trebuie sa las cam tot ca se mai duce si ruxi pe capul lui si nu-l lasa in pace...ba mai mult...saracul face totul la dublu...ca sa nu se supere ruxi ca ea nu are
mira, la voi este inchis Duminica la magazine? ce aiurea mi se pare...m-am obisnuit prost si tie si copilashilor din dotare...bine ca a adormit pitica fara probleme...
Adriana, la multi ani! sa-ti traiasca sotiorul si sa fie sanatos
razvanelul ceas desteptator
nina, pe unde esti? ce-ti fac printesele?
nina 2 voic e mai faceti cum te mai simti?
Lory, ce face alinutzul voi ati facut bradutul?
esme, cum a fost petrecerea?
ana, nu te lasa gorobetii sa mai intri si de-acasa...las ca ne pove tu luni cum a fost in we pe toti
elena, noi inca suntem aici
la noi sta sa deci tot pe langa casa putem sa ne jucam si plimbam...
va pup pe toate sa aveti o Duminica placuta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

In sfarsit apar si eu pe aici.....

Am avut o saptamana nu tocmai placuta. M-am simtit destul de nasol de la medicamentele prescrise de dr ginecolog..... M-am cam tarait pe aici toata saptamana fara prea mult chef si putere de a face ceva.....Acum ma simt mai bine ca nu le mai iau de 2 zile.

Monica, multumim de intrebare..... mama, ce creativi sunteti voi... foarte frumoase lucrarile voastre....

Noi va pupam, si va dorim o saptamana reusita....

www.helpsonia.com" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia


Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

www.flickr.com/photos/sweetmoments/" target="_blank">Poze cu noi
Cat sunt eu de mare

Mergi la inceput