Nadia Comăneci pentru Desprecopii.com

Nadia Comăneci pentru Desprecopii.com | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Un interviu cu Nadia - in postura de mamica.
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1271





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Felicitarii pentru toata familia!!!




"Eu sunt ceea ce sunt si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru mine!!"

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

O admir pe Nadia, nespus de mult.
O felicit din toata inima!

Poate daca citeste aici o sa citeasca si mesajul meu:

Nadia, mi-ai rascolit multe emotii cind TU aratai (si arati inca)lumii ce inseamna gimnastica in general si gimnastica romaneasca in special!

Sint foarte mindra de tine si mi-am dorit mult sa-ti seman ( pentru munca sustinuta, pentru atingerea unei performante greu de atins, pentru acuratetea lucrului impecabil) mi-am cumparat chiar si costum alb cu stema in piept, dungi tricolore pe mineca si pe laterale, mi-am impletit suvite de fire albe, la fel cu cele pe care le purtai sa-ti prinzi parul in codita si organizam concursuri de gimnastica cu fetele de la scoala si din fata blocului.
Cred ca stii si tu ca ai influentat o generatie intreaga si nu numai. Mie una mi-ai schimbat copilaria!
Tocmai de aceea, ma bucura si ma emotioneaza modestia si capacitatea ta de a ramine alaturi de oameni, cred ca a fost dificil sa fii Nadia Comaneci si sa ramii in acelasi timp, tu insati.
Iti multumesc, din toata inima!
Ma bucur pentru tine si familia ta si va doresc tot binele din lume!


www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Si eu am admirat-o din totdeauna pe Nadia si visul meu era sa o vad de aproape.Poate nu credeti dar am ėntėlnit-o la Costinesti unde era ėn vacanta cu fratele sau si o prietena.
Locuia ėntr-o vila aproape de locul unde eram cazata si eu si dupa ce am aflat care era ora cėnd as putea sa merg la ea fara sa deranjez ,am mers la use cu o cutie de ėnghetata ,a fost destul de draguta si mi-a dat si doua foto.cu autograf.Era atėt de frumoasa !
ėmi amintesc ca avea o masina alba ,cred ca era fiat, si era singura care avea voie sa parcheze masina lėnga vila.O vedeam aproape zilnic si-mi amintesc ca atunci cėnd am vazut-o prima oara am ramas cu gura cascata,nu-mi venea a cred ca e ea si atunci am mers la mecanic (undec dusese masina)si am ėntrebat daca ėntradevar e ea.Eram atėt de fericita ca am vazut-o pe Nadia .
Nadia, ėti doresc multa ,multa fericire alaturi de cei dragi.
Tu ne-ai facut copilaria fericita ,ne-ai facut visurile mai frumoase ,ai fost un ex. pt.forta si taria de caracter ,prin tine multi au auzit de RO.
Sanatate si numai bine!




http://community.webshots.com/user/mihaela2703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Si eu o admir mult pe Nadia pt curajul, modestia si taria ei si in special pt tot ce face si a facut pt Romania. Am fost palcut surprinsa ca multa lume aici o stie, auzise de ea, nu auzisera multe despre Romania dar de Nadia stiau. Cineva chiar mi-a spus odata ca stia ca-s romanca pt ca am fizionomia ca a Nadiei Comaneci...am ramas paf.
I alta ordine de idei, este acum un Show la televizor, caruia i-am vazut reclama intr-o revista si o vazusem si pe Nadia parte din Showul respectiv. Nu-mi aduc insa aminte nici numle programului respectiv, nici la ce televiziune era. Stiu insa ca era cu mai multe personalitati americane printre care si Donald Trump. Ma poate lumina careva in privinta asta? Numele showului, canalul si ora la care pot sa-l prind?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Adela ,

Welcome back ....e vorba de Apprentice, nu mai stiu cand se televizeaza seria noua, dar parca Nadia a fost eliminata din pacate ....iata mai multe aici: http://tvguide.sympatico.msn.ca/RealityTV/Exit%20Interviews/Articles/080111_apprenticenadiacomaneci_AD Spune in respectivul interview ca ar fi interesata de Dancing with the stars....cred ca ar prinde-o mult mai bine showul respectiv .

PS: Ce-ti mai fac baietii cei frumosi?

Te pup,

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:







[quote]Originally posted by khristin

Adela ,

Welcome back ....e vorba de Apprentice, nu mai stiu cand se televizeaza seria noua, dar parca Nadia a fost eliminata din pacate ....iata mai multe aici: http://tvguide.sympatico.msn.ca/RealityTV/Exit%20Interviews/Articles/080111_apprenticenadiacomaneci_AD Spune in respectivul interview ca ar fi interesata de Dancing with the stars....cred ca ar prinde-o mult mai bine showul respectiv .

PS: Ce-ti mai fac baietii cei frumosi?

Te pup,

Cristina

Merci mult Cristina, noi suntem bine, cei mici sunt tare neastamparati noroc ca Jonathan e la gradi acum si cand e doar cate unul acasa e mai liniste. Vad ca si Yasmine a ta e o adevarata dominisoara deja e tare dulce in postura de balerina. Mai vb, va pup, Adela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floridia spune:

CEA MAI MARE BUCURIE A UNEI FEMEI E SA FIE MAMA NU E NIMIC PE LUME SATI ADUCA O SATISFACTIE MAI MARE SAU O BUCURIE IMENSA CA ACEEA CAND TII PENTRU PRIMA OARA COPILUL IN BRATE SI IL VEZI CUM SE UITA CU NISTE OCHI MARI SI DORNICI DE CUNOASTERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

De fiecare data cand o aud pe Nadia sau o citesc raman asa cu un sentiment placut, e dulce tare si "rasata", mi-e draga tare. Ce sa mai zic ca aici in Mexic toata lumea o stie si e printre putinele lucruri/persoane care se stiu despre Romania, pana si cand cumpar un porumb fiert si ma intreaba de unde sunt aud... "ah, Romania de unde e Nadia Comaneci"!

Ce cuplu frumos Nadia si Bart si acum complet, cu Dylan! Si mai de admirat ca a dat nastere dupa 40 de ani!

Mergi la inceput