FIV152

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iana asa am sa fac!
Madalina si eu sper,dar intai sa ne spuna rezultatul,abia astept!

VESTI BUNE: Anca Wish are 5 ovocite,sambata urmeaza ET!
Ela72 are 8 ovocite ( nu a fost nevoie de punctie testiculara),sotul ei a "donat" de trei ori si s-au gasit suficienti.
Fetelor va tinem pumnii stransi pentru embrionasi frumosi si puternici! !!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Ancutzooo ete ca mi'o lua Kora inaintee
tin pumnii stransii!!sransii!!
ela si tie ..te pupp




"Eu sunt ceea ce sunt si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru mine!!"

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Fetelor am fost sa iau aer ca simteam ca nu mai pot....Acum mi-am mai revenit si astept rezultatul. M-ati facut deja sa cand am citit mesajele voastre.
Mada sa te auda DD .

Kora sper sa fie un inceput de nou capitol cu noroc. Deja vesti bune de la Anca si Ella. Felicitari fetelor si mult succes sambata!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

E clar !! E ceva in atmosfera .. si e de bine ! Mai ca imi pare rau ca nu am facut si eu punctia si ET zilele astea.


1 ianuarie 2008

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Liano si multam pentru vot .2008 va fi anul nostru nu?
Boo tu vei face bhcg in 1 ianuarie?Da' unde se va lucra atunci?Eu zic sa il faci si tu in zi 11-12 ca si Avalon,vezi ca aduce noroc!
Dream eu zic ca nu degeaba a rezistat micutul tau si a facut asa o surpriza frumoasa si doctorilor si tie si sotului tau!Am o presimtire tare buna!La ora 16 zici ca ai rezultatul?Inca o ora si un sfert!Of Doamne am si eu emotii pt tine,trebuie sa fie bine,micutul tau e un luptator,ai sa vezi!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Bravo,Ancutz,super!De-acum tinem pumnii pt sambata la ET!

Dream:sunt atat de nerabdatoare sa aflu rezultatul tau..Cu toate ca am o presimtire ca esti gravidutza!

Flori

------------------------
Sarbatori fericite
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERET spune:

Anca , Ela bafta multa sambata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Au venit si zile bune la noi la FIV. Doamne ce ma bucur.
FELICITARI PROASPETELOR VIITOARE MAMICI: AVALON, XRYSYA!!!S a aveti sarcini fara probleme, sa va bucurati de perioada aceasta si sa nu ne uitati.

DREAM iti doresc din toata inima sa te alaturi celor doua fete norocoase si sa mergeti impreuna la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Laura am citit in urma ce ti s-a intamplat si m-am gandit sa-ti scriu. Ca si Cellu si eu am facut hiperstimulare intr-o forma destul de grava. La mine cu toate ca am avut foarte multi foliculi nu s-a depistat nimic in analizele de sange si am fost ok pana in ziua 10a de la ET.

Atunci am inceput sa ma umflu si in doar 4 zile am luat 6kg. Aratam ca un butoi. Tot atunci am aflat ca sunt si insarcinata.

Eu si Cellu am avut tratamente diferite. Eu iti spun insa ce am facut eu poate ajuta:

Am fost internata in spital unde mi s-a monitorizat foarte atent cantitatea de lichide intrate si iesite. Nu am avut voie sa beau decat max 1L de lichide pe zi. Totul era notat cu strictete maxima.
Am facut injectii cu Clexan si 2 zile am avut si perfuzii cu glucoza fiindca nu puteam manca nimic. pentru dureri fiindca eram insarcinata nu am luat decat paracetamol. Albumina mi-au dat o singura data.

Eu am inceput sa-mi revin prin saptamana a7a dar definitiv am terminat prin a10a. Dar la mine hiperstimularea era sustinuta de bHCG care crestea. La tine ma astept sa treaca mai repede. Stai cat mai mult in pat si fara efort.

Ma pentru tine sa-ti revii si sa-ti iei puiutii acasa cat mai repede.



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

KORA mersi ptr locul pe care mai asezat si sa speram ca 2008 sa te puna si pe tine pe locul dorit
DREAM-eu tot astept vestile de la tine,si ma bucur ca gandesti pozitiv.tinem pumnii stransi stransi la maxim
BOO-nici mie nu-mi vine sa cred,pentru ca chiar nu aveam nici un simptom.multumesc din suflet si succes si tie in continuare.
IANA_MARI-multumesc frumos
LADYXE-m-ai lasat balta cu cadoul dar nu e nimic.astept alta sarbatoare si atunci trebuie sa te prezinti la apel ca sa pot sa te felicit si eu.si mult succes la urmatorul fiv
ANDICU-multumesc si sa-ti traiasca barbatelul cel mic.e dragut foc.si eu tot din constanta sunt(acum in cipru).deci vecine.Sa creasca baietelul mare si voinic
LAURA-VOINICU-multumesc frumos si i-ti
doresc din tot sufletul si tie acelasi rezultat ca al nostru.
DANYALO-chiar ca e super.dar sa o asteptam si pe dream sa fie extra super.mult succes si ptr tine
BLANCHE-multumesc frumos si in 2008 sa te felicit si eu tot asa cum ma feliciti tu pe mine acum
MANUMANU-da.sa dea dumnezeu ca sirul asta de vesti sa nu se opreasca.si toate sa avem ce ne dorim cel mai mult.un bebelus.
VERET.multumesc frumos
AVALON-deci sa ne felicitam si s-ai ducem la termen si fara prea multe

xrysya

Mergi la inceput