Iasule, mandra cetate (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by adi69
Ce cumparati copiilor de mos Neculai?
Traditia familiei spune dulciuri,insa anul trecut au venit la gradinita copii cu jucarii primite de mos Neculai si m-a intrebat Catalina de ce lor le aduce si jucarii si ea primeste numai dulce? Ce sa-i spun copilului?
Am tatonat terenul aseara si sotul a ramas ferm pe pozitie-doar dulciuri de Neculai(adica ce? daca un copil de la gradi primeste un Mercedes asta inseamna sa-i luam si noi?).
Cum sa procedez? Un sfat va rog.




poti sa-i cumperi, totusi, o jucarie, o papusica.
Banuiesc ca bucuria va fi mare.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va multumesc pentru voturi!

www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Se mai poate spune 'neata?
Carmen, multumesc!
Adriana, asa stiam si eu, dintotdeauna, ca Mos Neculai aduce dulciuri... Si era imensa bucuria cand primeam cate o cioco, portocale...
Dar copiii din ziua de azi... nu stiu daca mai pot fi pacaliti doar cu atat. Deci, cred ca ati putea sa-i luati si o jucarie, sau ce isi doreste ea. Iar la Craciun, un cadou mai consistent. Pun pariu ca merita Catalina mai mult decat dulciuri.
Si pana la urma, ma gandesc ca se va simti prost cand va auzi sau va vedea ca alti copii au primit mai mult, si ea nu. Zic si eu...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

adi, cite o jucarioara si dulciuri, asa le-am luat

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:



Adi si noi i-am luat dulciuri, dar ptr ca nu e un fan si ptr ca si eu primeam si jucarii de la parinti, i-am "alaturat" un joculet si o pereche de ciorapei . Asa ca vb tu cu Mosu' ca e darnic si bun si "alatura" si tu ceva Catalinei

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by mephala30

quote:
Originally posted by herra

va rog scrieti CLUBUL IESENCELOR cu alta culoare, ca e prea negru, ca o piatra funerara. sau caracterele nu mai sunt asa de vesele...

CLUBUL IESENCELOR



pai sa fie in ton cu vremea, nu?

...am schimbat culoarea

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va multumesc pentru voturi!

www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">






da, chiar......tocmai mi-am amintit si de Bacovia - ca tot m-a prins ploaia si vantul prin orasul lui natal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

eu dintotdeauna am primit si jucarioare de Mos Nicolae.
ca un fel de avan-premier la Mos Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Eu pe-ai mei i-am invatat cu dulciuri...adica asa stiu ei ca aduce Mosu Nicoalie...si anul acesta am tot spus ca poate le va aduce si o jucarie...dar ei au sustinut sus si tare ca Mosul acesta aduce numai dulciuri...asa ca las asa traditia.

Pupici si sa va faceti ghetutele,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbi spune:

buna dimineata la...un ceai!

belnicol, LA MULTI ANI! multa fericire alaturi de cei dragi!

sper ca mosul v-a adus ce v-ati dorit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

LA MULTI ANI DE SFINTUL NICOLAE !
Sa fiti sanatosi si sa aveti sarbatori minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Buli , am disponibile 2 kg de fondant !Daca mai vrei ,poti sa ma suni,iti trimit numarul la PM.

Mergi la inceput