Mamici de iulie-august 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by anaxena

azi mi-am cumparat blugi de graviduta...sunt cam uratei,dar ma strangeau rau blugii mei,ca de nu mai sunt asha slaba si burtica vad ca creste pe zi ce trece
fetelor eu mai am o problema si aceea ar fi cu chilotii,nu-i mai suport pe cei tanga si se pare ca nimeni nu ma intelege cica ma vait prea mult,voi aveti vreo problema cu chiloteii??



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
11+ sper la o!!!AMR 29sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe



cu tanga am si eu exact aceasi problema. Am purtat tanga pana acu vreo saptamana dupa care ...gata. Dar asa am fost si gravidutza cu Stefan.
In schimb...tare bine mi-ar prinde si mie o pereche de pantaloni de gravidutza ca ma deranjeaza rau de tot pantalonii care ii mai am sa ma cuprinda. Am ramas cu o singura pereche care ii mai suport si asta nu stiu pana cand
La cat sunt de balonata si umflata nici nu ma mir...

Oricum fetelor eu ieri parca m-am simtit mai bine, un pic mai bine, si astazi sper sa ma simt si mai bine si in curand sa scap de durerea asta de stomac ca nu o mai suport.Nici la munca nu ma pot concentra din cauza asta.

V-ati cumparat salopete? si mergeti la munca cu ele? Va intreb pentru ca eu nu stiu ce sa-mi cumpar sa fie si potrivit pentru munca....

O zi buna tuturor si sa auzim numai de bine!!!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Nati, pentru amigdale, daca poti sa suporti este foarte buna gargara cu apa sarata, cat poti tu sa suporti de sarata, putin calduta.Cat de des. Mie mi-a trecut asa cu apa sarata amigdale pline de puroi.
Multa sanatate!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

ana_a, mersi mult de sfat, am sa incerc si asa cu gargara, ca nu se mai poate.
In 8 ore am baut vreo 10 cani de ceai de macese, am luat vitamina c, da e jale cu atata ceai, am facut transee pana la toaleta, incerc si gargara cu apa sarata.
Mersi inca odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna dimineata fetelor. Sper ca aveti o zi buna in ciuda vremii oribile. Eu ma simt rau, de aseara ma doare gatul si ma tot intrebam ce sa iau. Pana acum am baut ceai cu lamaie si miere dar sincera sa fiu nu stiu dsca are vreun efect. Eu de obicei cand am probleme cu gatul nu scap fara antibiotic.Am vazut ca si Natiare aceeasi problema ca si mine. Iar despre remediul cu gargara cu apa sarata - ma tem ca nu prea pot sa fac gargara, imi vine sa vomit daca simt ceva in gat. Plus ca apa sarata s-ar putea sa irite gatul mai tare. Doctorita de ORL totdeauna mi-a spus sa evit mancaruri acre, sarate, acide, orice e excitant pt gat. asa ca sincer nu stiu ce sa fac. Poate ma puteti ajuta voi cu un sfat.
Mada parca si tu aveai probleme cu gatul. Cum ai scapat de ele?
In rest am fost azi dimineata la analize si acum astept rezultatul pe saptamana viitoare.

Anna 7+
AMR 33
vinebarza
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Nati imi pare rau sa aud ca esti bolnavioara. Insanatosire grabnica! Aici daca le zic ca am amigdalita zicea lamaie cu miere si gargara cu sare si sa astept sa treaca si paracetamol in caz de febra asta ca sa evit antibioticele.
Eu acuma creca o sa am probleme cu bluzele ca blugi am doua perechi din aia cu elastic la buzunare arata ca un blug normal dar la buzunare au niste elastic, dar cred ca am pb cu bluzele ca sarcina trecuta a durat mult pana s-a vazut burtica si am putut purta mult si bine bluzele mele numai spre sf sarcinii mi-am luat un tricou de gravida ca sa il am mai de iesit in oras ca prin casa aveam tricouri normale largi. Si tre sa mai caut niste pantaloni de trening sau ceva mai elastic si comozi de stat prin casa si o pereche sa o am cand merg la spital ca cei de data trecuta i-am aruncat si tare comozi mai erau.
Eu azi is f nervoasa ca trebuia azi sa vina o firma sa ia pachetele ca sa le trimitem in ro si sa ajunga inainte de 16 cand mergem noi si aseara i-am sunat si imi zice ca vai e masina plina si nu mai venim, daca nu sunam noi ei nu se deranjau sa ne anunte. Si am gasit alta companie acuma sa se tina si astia de cuvant si sa vina ca daca nu nu stiu ce om face.
Astept sa se faca ora 9 sa ii sun sa ma lamuresc daca sigur vin sau nu.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna dimineata fetelor,
Ce mai este nou?
In afara faptului ca sunte ti racite?
Va pup si fiti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anna sa stii ca si aici asta recomanda si la inceput o sa para ca nu merge ceaiul cu lamaie si cu miere dar daca insisti ajuta si gargara cu sare asta mi-a zis si cand am sunat la nhs, si eu am vomat de la ea ca nu suport asa sarat in gura dra a trecut acuma a aparut iar pata dar mai shy asa si dau iar cu lamaie si miere sa cedeze. Daca pana sapt urm nu dispare tre sa merg neaparat la medic dar as vrea sa dispara asa ca sa nu iau antibiotice cu toate ca se dau in sarcina si nu au fost pana acum pb dar nu as vrea sa iau pt linsitea mea. Prefer sa evit daca pot medicamentele pe perioada sarcinii.
Acuma e curios ca mi-a aparut pata din nou dar nu ma ustura gatul sau ceva. Aia de la nhs mi-au zis ca daca nu trece si nu trece abia atunci pot merge la med de fam sa ma consulte sa vada daca imi da ceva sau nu.
Anna uite aici despre raceli si gripa pe timpul sarcinii: http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/antenatalhealth/physicalhealth/coughdandcolds/ .

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Tuchi mai nimic la mine cel putin in afara ca is stresata cu pachetele si bagajele si plecatul in ro greturile is la fel sanii la fel ma dor burtica se vede chiar bine si cam atata.
Tu cum te mai simti ai mai fost la medic?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:


mada, se intampla si in UK asa ceva??!! Doooamne, ma mai consolez si io, ca noi spunem de fiecare data "traim in Romania si asta ne mananca tot timpul" ...

Fetelor, voi deja va cautati haine??? wow
Eu ma imbrac office la servici si cred ca fustele si pantalonii de stofa or sa ma incapa mult si bine ...
Cat despre chilotii sexosi ... ati ajuns sa ma speriati? Chiar asa se intampla oare? N-o sa-i mai pot suporta??? De la vreo 23 de ani nu mai port altceva decat tanga!!

Dar voi aveti deja burtici adevarate? Eu as avea ceva dar de multe ori ma gandesc ca e din cauza ca sunt balonata sau ca mananc prea mult. Nu cred ca e bebe. Chiar mor de nerabdare sa creasca burta. Sa realizez si eu ca sunt insarcinata ca mi se pare teorie, chiar daca imi este rau. Asa ... parca sunt doar o femeie care nu mai e adolescenta si drept urmare a facut burta

Cat v-ati ingrasat pana acum?? Eu cred ca 1,5kg.

6+

Never say NEVER.
[url=http://bd.lilypie.com/STIcp2.png]bebe[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

tuchi, ce bine ca ai aparut!!
daca nu spui mai nimic inteleg ca "no news is good news", nu?

chiar ma gandeam ce bine ca nu mai vine nimeni sa spuna ca a iesit din cursa! imi place linistea asta.

Never say NEVER.
[url=http://bd.lilypie.com/STIcp2.png]bebe[/url]

Mergi la inceput