Barbye....Cu aripile frante.......

Barbye....Cu aripile frante....... | Autor: barbye

Link direct la acest mesaj

O clipa de imprudent mi- a transformat viata in cosmar.Anul trecut un accident de circulatie stupid mi-a frant aripile, la o varsta la care abia incepea sa viseze frumos viitorul Pe drum,spre mare se pare ca am fost victimele nevinovate ale unui accident rutier,totul sa intamplat din cauza unui sofer ,din cauza neasigurarii lui la efectuarea manevrei de depasire.Traumatism vertebra- medular complet T4- T7 #8211; acesta e diagnosticul care mi-a tunat in urechi la 29 de an. Au urmat luni de cosma,. o interventie chirurgicala pe coloana, pentru a mi se implanta tije de titan, pentru sustinerea coloanei,dureri insuportabile si multa multa suferinta. A fost greu si este in continuare. Si totusi am decis sa lupt desi ar fi mult mai simplu sa renunt.Prietenii ,cei dragi s-au cernut si s-au imputinat. Lumea e foarte amabila insa doar la nivel de intentii.Mi-au mai ramas doar doi prieteni adevarati.Carutul cu rotile si speranta.La numai 30 de ani.E trist sa ai doar doi prieteni la aceasta varsta. Alaturi de ei doi am inceput marea lupta, pe care culmea vreau s-o si castig. Am inceput exercitiile de recuperare cu o hotarare ce ma uimeste chiar si pe mine.Inca mai am dureri dar asta nu e un impediment. Am inceput sa ma documentez din diverse surse, sa pierd nopti pe internet si sa citesc carti de specialitate. Am aflat ca prin implantarea unor celule stem in locul unde coloana este rupta acestea pot reface legatura intre cele doua zone.Si impulsurile trimise de creier pot depasi acea zona si ajung in zonele pana atunci imobile.Mi-am intocmit un dosar cu toate documentele necesare si l-am trimis in China la o Clinica specializata in interventii de acest tip.Dosarul a fost studiat si avizat favorabil.Am fost programata pentru operatie in septembrie 2008. Sunt fericita.Pe chip mi-a reaparut un zambet dupa multa vreme.A mai ramas un hop.Costul operatiei si al deplasarii.Si daca apta fiind de munca as fi sperat poate ca intr-o viata de munca si de eforturi sa strang acesti bani(poate), in situatia data imi este imposibi.
De aceia apelez la sensibilizarea opiniei publice in speranta ca voi reusi. Va rog sa nu ma condamnati pentru ca sunt nevinovata. insa incercati sa faceti un efort si acesta va va fi rasplatit de o lacrima ce va curge pe obraz in momentul cand ma veti vedea plimbandu-ma din nou cu pasi mici#8230;. Va multumesc ..Mirela

BCR - Sucursala:
Agentia Bagdasar,
ILAS CRISTINA
Cont IBAN
pt. LEI:
RO38RNCB0075058689710001
Cont IBAN
pt. EURO:
RO11RNCB0075058689710002
pt USD:
RO27RNCB0075058689710005

SWIFT: RNCB RO BU B40

Conturi paypal, moneybookers: mir_e_lala
Cont paypal: mir_e_lala@yahoo.com
Cont moneybookers: mir_e_lala@yahoo.com

Ingeri care construiesc un "nou inceput":

uta_ciun 20 usd
rodicaosoian 50 euro
adriana 20 usd
devilla 1000 yeni japonezi
gabitza1977 50 Ron
ruxmax 100 Ron
sirimie 50 Ron
mihaela 100 Ron
pisucmic 200 euro
dantje 10 euro
priscilla
prietena 50 ron
loma 100 usd
jma 21 euro
helbi 20 euro
Loma 30 usd canadieni;
ForemanElf 50 usd canadieni:
LiaMaria 20 usd canadieni.
Anonim 100 Ron
Laura69silk 200 Ron


Total : 240 USD
302 EURO
1000 Yeni Japonezi
650 RON

Invins nu esti atunci cand suferi, nici ochii cand in lacrmi ti`s...invins esti doar atunci cand viata te face sa renunti la vis!
www.speranta2007.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

barbye...Te poti simti singura, trista, dar niciodata invinsa. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternica, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !
iti spuneam asta acum un an si ceva.....o spun si acum!!!din nou!!!
Visul ti se va implini!!!sunt convinsa doar esti o luptatoare si pana la urma vei deveni INVINGATOARE!!!




"Eu sunt ceea ce sunt si daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu este de ajuns pentru mine!!"

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Mirela suntem alaturi de tine


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:


draga mea...am mai spus-o si la alte subiecte...ti-am spus-o si tie personal... astea sunt legile vietii. datoria noastra este sa le intelegem si sa le acceptam...fara a ne intreba "de ce eu? de ce mie? de ce acum?". toate au un sens in viata..si poate k uneori ne prinde intr-un moment in care nu-l putem intelege...sau e imposibil de inteles.... totul e sa nu judecam.
capul sus si spatele drept. Dumnezeu le randuieste pe toate!

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Barbye, daca aripile sunt frante, trebuie ridicate!!!Asa este viata, Dumnezeu ne pune la incercare.Credinta trebuie sa iti tina speranta vie. VEI REUSI!!!!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Mirela, nu renunta la vis! Vei reusi! Capul sus si nu-tzi pierde speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Mirela si eu iti sant alaturi
un cont de paypal nu ai?sau daca vrea cineva sa-l puna pt tine
asa este mai usor pt noi cei plecati din tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Dumnezeu sa te intareasca, e ff trist intr-adevar sa ai aripile retezate la asa o varsta frumoasa..
Draga mea, vreau si eu contul tau de paypal, exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Bravo Mirela!Esti o luptatoare.
Si noi iti suntem alaturi.Daca poti sa ne dai o adresa pentru banuti in plic.




Poze
Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Mirela, am o intrebare, daca imi permiti... Nu poti apela la celebrul formular E112? operatia pe care trebuie sa o faci tu, nu s epoate efewctua in tara, deci ar trebui ca statul sa iti spurorte prina cel formular toate costurile interventiei... te-ai interesat?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Multumesc din suflet ca ma sustineti, fara voi nu voi reusi..
rodica, paypal nu am nici nu stiu daca deschid cei de aici..
adriana, cred ca e vorba de adresa mea, iti trimit pe pm
daniela, am inteles ca formularul e valabil doar in UE.
Doamne ajuta!




Invins nu esti atunci cand suferi, nici ochii cand in lacrmi ti`s...invins esti doar atunci cand viata te face sa renunti la vis!
www.speranta2007.as.ro

Mergi la inceput