Gravidute si mamici de TIMISOARA (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Multumesc fetelor!!!

Am o intrebare, am vazut pe net niste carucioare destul de dragute de la firma Chipolino. Stiti voi cumva de firma asta? Ce pareri aveti?



mamica lui Robert(22.01.2005)

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!

Vad ca nici o confirmare la intalnire ...

Galaxy eu nu am auzit de firma asta... bafta la cumparaturi!!!

Pupici la bebelusi si mamici

Cristina, Alex si cu buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu ma inscriu la intalneala... contati pe noi.Nu am mai intrat ca Raul e tot constipat si plange.I-am pus si supozitor si a scos cu greu un dop destul de gros si a tot plans ca se chinuia de mama focului.Azi i-am luat lactoza de la Humana si sa speram ca se regleaza

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Fancy te-am adaugat pe lista! Sarcina usoara!

Galaxy si eu tot de la MiniBlue am din ala umbrela de la Hauck, insa am si unul Brevi foarte fain luat din Germania. Sa-mi spui daca vrei sa va pun pe lista.

Pussi astept datele tustelor tale!

Si noi venim pe 10 la ora 19! Va pup!



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

deci suntem 3..poate 4 cu tot cu Cata daca vine .... o sa mai sun o mamica care scria pe forum aici si ma intalneam cu ea ..poate vine si ea cu bebele ei

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

In 19.11 am nascut 2 fetite la 36 de sapt. si 4 zile ... diagnostic: preeclamsie:
Elena, 2.200 gr., 45 cm, Apgar 10
Ana , 2.000 gr., 44 cm, Apgar 9
Joi, ziua 10 dupa nastere, datorita faptului ca totul a decurs normal fara sa fie necesar oxigenul.. au stat doar 2 zile la incubator, au luat in greutate ajungand la 2.370 gr. si 2.100 gr...ne externam!
Dar aseara Elena .. imi face figura, se invineteste in somn... directia spital ... acum e stabila, dar cu oxigen. A mai patit cineva asa? N-am primit inca un diagnostic clar .. decat ca pulmonar e ok, infectios nu e nimic ...s-a luat exudat din nas si gat + homeocultura ... luni o sa faca un fel de EKG sa se vada daca a fost convulsie!

acum e totul stabil... Ana e si ea inernata .. ca sa nu le separe si s-o investigheze si pe ea!

ank cu constipatia... incearca sa-i faci laptic la tetina( o masa completa) in ceiut de musetel in loc de apa ( 1 pliculet la 1/2 l apa)

cu intalneala nu ma bag..



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina spune:

Pussi bine ai revenit. Sa-ti traiasca bebelushele! Imi pare rau ca ai necazuri, dar cu siguranta vor trece sub o indrumare specializata. Sper sa fiti prezente macar in ianuarie la "reuniune".

Eu ma "inscriu" dar nu pot promite cu siguranta ca venim. Cu fii'mea niciodata nu se stie..una-i planu'alta-i la tirg...


cata

the best surprises come in little sizes...

http://www.flickr.com/photos/9488710@N02/sets/72157602005557042/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Pussi sa=ti traiasca tustele si multa multa sanatate!!!


Cristina, Alex si cu buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Deci suntem 4 la intalnire!!! adica 8, scuze!!!
Si unde ati vrea sa ne intalnim?

Pupici multi

Cristina, Alex si cu buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Buna dimineata!

Multumesc mult, noi asteptam pe al 2a ingerasul nostru pe 17-18 ianurie. Ma duc la control la Dr. Nicodin, sper si sa nasc cu el. Poate cand se aproprie timpul ma mut in Tm. Pana atunci stam cumintici acasa cu Robert.

Am o intrebare, voi cate kg ati pus pana acuma?

Va pupam,

mamica lui Robert(22.01.2005)

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.

Mergi la inceput