FIV 150

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Kora multumim pentru capitol, sper sa-ti indeplinim dorinta si sa pui muuuulte gravidutze. Evident ca marti am punctia, am scris eronat, eram cam bulversata. Acum insa , incet-incet imi revin. Deja ma gandesc ce pranz proteic sa bag in mine
Moni merci pentru sinceritate. Prefer un adevar decat o minciuna frumoasa. Una peste alta nu e atat de rau...
Anca nu ma mai duc la nicio ecografie, duminica bag pregnylul si marti punctia. Vezi ce faci maine la eco, poate ne intalnim marti sa ne tinem de urat una alteia.
Am picat rau azi la eco dar acum, cu ajutorul vostru, o vad din nou pe luminita de la capatul FIV-ului.
Multumesc si bafta si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ella72 am facut protocolul lung si am facut stimulare cu 3 Menogon + 1 Diphe.
O stimulare soft din cate imi dau seama, analizele hormonale de ziua 3 a CM imi iesirera ok, cu raport FSH/LH de aprox 1 (amandoua erau 4 si un pic).
Tu ce faci, cand mergi la eco? Iti tin pumnii, sper sa vii cu rezultate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Ella 28 eu maine merg la eco , Z9 de stimulare....si mi-e tare teama.......
Eu am facut protocolul scurt cu 3 menopur + 1 diphereline si aproximativ acelasi rezultat l-am avut si eu la analize.
Acum.....cum o vrea Bunul Dumnezeu ......



Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Si inca ceva.......in ce zi ai fost tu la eco ?



Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

puiramy - n-am ce sa fac ... nu ma pot abtine ...dar de azi mi-am impus o noua atitudine: nu mai caut semne, nu mai fac teste, incerc sa-mi vad de viata si sa nu-mi tot repet ca "nu ma simt deloc gravida"...
ladyxe- se vede ca asta e cea mai buna solutie, ma gandeam ca poate mai fentez cateva zile da se vede treaba ca nu-mi merge; adica eu ma tot gandeam ca daca ei saracii vor sa se-arate si eu nici nu incerc ?...
ella28 - tb sa-ti pastrezi speranta, stii cum s-au intamplat uneori cazurile cele mai ...fara de speranta au reusit, iar tu chiar ai de ce sa speri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ella72 asta seara la 21 imi fac a 9-a doza de Menogon. Inteleg ca suntem in aceeasi zi. Eu una iti tin pumnii, sper sa ai rezultate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Multumesc mult Ella 28
Mult noroc iti doresc si eu tie si tuturor fetelor ....




Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Kora pentru noul capitol. sa fie cu noroc pentru toate.

Pisix noua atitudina suna mai bine. Sunt de acord. Asa sa faci...

Mult noroc celor doua Ella...Cata coincidenta fetelor. Sa aveti bafta multa!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ela 72 am vazut ca nu erai trecuta pe listuta,asa ca te-am trecut cu tot cu majorete!Bafta maine la eco!Tot la Giulesti faci,cu Marinescu la fel ca si tiza ta?Ca sa stiu sa trec pe lista unde si cu cine faci.Te asteptam cu vesti bune maine!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ma bucur ca avem un capitol nou, sper sa fie plin de vesti bune !! Va tin pumnii stransi de tot

Eu am fost azi la primul set de analize si ecografie. Mi-a recoltat pentru estradiol si progesteron. La ecografie mi-a spus ca am endometru de 2 si un pic si ca pe ambele ovare se vad foliculasi mici cu dimensiuni de maxim 5 mm. Cum vi se pare ? E ok ?
Pe data de 3 (adica luni) incep Menogonul .. Punctia in 16 si ET pe 18. Pana atunci am inteles ca zilele astea ar trebui sa vina rushii iar ..Sper sa fie pentru ultima oara !!!

va pupic !!


1 ianuarie 2008

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput