Azoospermie - cap 11 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

si....nu in ultimul rand, se face pentru toate Andreele si toti Andreii!!

LA MULTI ANI, sanatate si multe bucurii!

Sa ne traiti, sa va traiasca si sotii, rudele si prietenii care poarta numele celui intai chemat dintre Apostoli!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata, fetele

Iyoana da normal ca tu ramai de cea mai matinala, mami, asta e marca ta distinctiva.
Eu sunt super ...m-am culcat tarziu azi-noapte si m-am trezit tarziu (acum); da am dormit bine, fara vise ciudate, fara stres, somn adevarat
copilutzu - bine ai revenit, motata mica, io zic ca nu se supara nimeni daca-ti iei o caciulitza din-aia ....sincer
Fetelor cand e sf. Andrei, azi ?

La multi ani daca e cineva cu numele asta pe-aici :-)

Marti 4 decembrie - Momentul Adevarului

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Gata, nu mai zic ca sunt in vizita, am intrat in club, va multumesc mult pentru primire
Heleny imi pare foarte rau, stiu cum este, iti doresc sa te refaci si sa nu renunti, pana la urma trebuie sa ne ajute si pe noi Dumnezeu.
Pisix e bine ca te-ai mai detasat, te cam stresai cu testele alea. Dar nu exagera nici cu munca
Anes si noi o sa incepem un tratament, voi cand ati inceput? Si cat timp il faceti?
Copilutzuti-ai adus aminte de mine si de animalute! Nici eu nu te-am uitat, ma intrebam ce planuri mai ai, am vazut ca va pregatiti de fiv. Mult succes iti doresc!
Nusy iti doresc sa fi scapat de probleme si sa poti sa incepi fiv-ul norocos!

Fetelor, vroiam sa va intreb ref. la Carnil am citit ca se ia o fiola /zi, sunt injectii sau fiole care se pot bea, gen algocalmin?
Napraznic unde gasesc, la plafar?
L-am convins pe sotul meu sa inceapa tratamentul pentru mobilitate si forme anormale, dar nu pot sa-l conving sa incerce si dusurile reci, nu vrea si pace

toate fetele!




Ioana
poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ioana_p76 - m-a bufnit rasul ...tipic masculin ... nici al meu nu cred ca va fi prea incantat de dusurile reci da tre sa ma gandesc la o forma sub care sa-i prezint propunere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mama da ce tacute sunteti aaaazi !

Fetelor mie cred ca o sa-mi vina ciclu... Asa am toate semnalele, ceea ce m-ar mira in primul rand pt ca ar fi prea devreme.
Dar cine stie.
Oricum ar fi, sa stiti ca sunt ok, nici fetele fara azoo nu reusesc chiar mereu din prima, asa ca nu putem noi sa avem asa pretentie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

pisix eu zic ca nu ar trebui sa dezarmezi inca
si la inseminare este o fata Nati din Japonia care la fel dupa ce a facut IA era f sigura ca nu a reusit pt ca avea toate simtomele de ciclu
si chiar in luna aia a rausit acum e graviduta de 4 saptamani
asa ca pana nu vezi rezultatele testului nu te antepronunta, e bine sa ai o stare pozitiva si optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

montytaiana - draguta de tine ...
Bine ...nu ma antepronunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor va pup si va zic si eu LA MULTI ANI! dc sunteti Andree sau Andrei
Eu sunt pe fuga, va raspund in seara asta la toate ca nu pot acum.
Pisu stai cuminte si lasa simptomele. Marti faci BHCG care va fi cel mai concludent. Vezi ca Lachione care are 2 gemene acum la putin timp dupa ce a dat sange pt BHCG i-a venit CM. Si-a luat o bere si o tigara de suparare si apoi a sunat-o Dascalescu sa-i spuna rezultatul care arata ca e f f gravida. Asa ca , chiar dc vine CM poti fi gravidutza. Lachi cica a intrebat-o pe Dascalescu dc poate sa-si termine tzigara.
PS. Nu am primit nici un raspuns la PM si nici la mail.
Va pup si pe deseara.




Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Uau ce galerie! Multumesc, dragele mele azoo girls!
Sunt sincer impresionata de cata lume ma sustine aici, intru mai rar, recunosc, pe azoo, pe FIV insa sunt prezenta zi de zi.
Marti am punctia, daca va fi cazul sotul va avea biopsia. Sunt insa increzatoare ca nu se va ajunge la biopsie, ca se vor gasi ceva gigei cu personalitate
Pisixmultumesc de introducere in cercul fetelor de aici, iti tin pumnii! Bravo pentru schimbarea de atitudine, e un lucru bun!
Imi place cum vorbesti de sotul tau, e clar ca va iubiti. Asa simtim si noi, ca ne e bine impreuna dar ne dorim atat de tare un bebe.... Suntem impreuna din clasa a zecea, este barbatul vietii mele. Nu inteleg de unde aceste probleme, nu am gasit cauza azoospermiei lui, el a renuntat si la fumat si ia tot ce ii dau eu foarte cumintel. Noi incercam de anul acesta sa facem bebe, la inceput m-am verificat eu de toate cele, pana la urma, dupa 10 luni de incercari am ajus si la dansul. A fost un soc foarte mare, nu ne-am asteptat, eu eram deja resemnata ca eu sunt cea cu probleme...
Dar am luat taurul de coarne si am venit repejor la Giulesti, la BM si uite ca deja suntem in plina procedura FIV.
Multumesc mult inca o data pentru sustinere si va doresc bebei frumosi si sanatosi cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Copilutzu: te pupic si te asteptam sa intri in hora FIV cat mai curand

Pisix: ei,acu' am bagat la loc...dar daca incepi cu simptome de CM..o scot iar.Fii pozitiva!!!!

Mikishorule: nici eu nu stiu cum sa le iau..asa ca...ma las in voia DD...poate intarzie de la sine...

Ioana : carnilul e la fiole care se beau(nu injectii). Iar napraznicul il gasesti la plafar.Multumesc pentru gandurile tale, si eu iti tin pumnii sa reusiti data viitoare.

Pentru cine intreba de microdeletii(nu mai retin cine), pentru dosarul FIV ajung cele 6.

Ella: multa,multa bafta!

Nusy

Mergi la inceput