Copiii din 2002 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Fetelor suntem bine si o sa venim curand cu o veste buuuna.
Felicitari pt noul capitol.
Scuze ca sunt in mare fuga , dar promit sa recuperez.

Am pus pozici de la Oradea ... unde ne-am distrat grozav ... revin cu povesti

Va si pe toate si scuze ca sunt in mare



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Aida, m-ai facut curioasa, ce vesti bune?


Nicoleta 19 plus si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Bine v-am regasit la un nou capitol !

Bineinteles ca v-am citit si vizionat pozele doar cu scrisul mai greu.
Va multumesc pt. aprecierile referitor la ochelari ! Sper sa scapam de ei in citiva ani.

Nici eu n-am fost la vot, fiindca am fost in vizita si ca de obicei eram pe fuga, cu grija sa nu intirziem.

Tamyra si noi sintem in reamenajari. Am cumparat de la Ikea mobila pt. camera lui Bogdan (dulap+pat), dar inca nu le-am montat. Cind am ajuns acasa cu ele, am descoperit ca dulapul lui l-am luat chiar mai mare decit cel pe care-l avem noi in dormitor.
Ca sa va faceti o idee, are 2.5 m latime, 2.36 inaltime si 0.6m adincime, un monstru.
Vrem sa instalam totul pina la ziua lui Bogdan. Partea nashpa e ca patul lui e de o singura persoana, asa ca va fi fortat sa doarma singur. Sint tare curioasa cum va fi...

Nina mi-au placut tare mult pozele cu fetele, dragute foc. Si mi-au placut si amindoua torturile

Nicoleta, sarcina usoara in continuare. Dupa cum vezi, la a doua sarcina bebe misca muult mai repede. La mine Bogdan a miscat exact la 9 saptamini. Din pacate, numai am cu ce compara...
Super pozele de la sanius, tare mi-ai facut pofta.

Nicole, tare mi-a placut tortul cu pisicuta.
Imi pare rau de mina ta. Nu stiu daca pe acolo gasesti, dar spray-ul cu propolis vindeca f. repede arsurile. Sanatate multa.

Cristina22, las ca-i trece, miine poimiine vine acasa cu vreo fata. La virsta asta sint asa de schimbatori. Dar si f.f.f.f dulci Ce as pleca si eu un pic la Viena. Poate la anul, anul asta nu ne-a iesit.

Sinzi, cred ca va fi greu cind ii va cadea primul dintisor. Dupa aia poate se va convinge ca nu e asa de rau.

Katty imi place de Andrei, ca nu e fustangiu . A zis ca se insoara cu Andreea, nu se mai incurca cu altele. Frumos ! Sa ne anunti daca afli cind dau la TVR ce au filmat. Poate azi a stiri sau simbata cred...

Gabi (dodo-pui) ma bucur cind aud vesti bune ! Sanatate si succes ! Si m-ai facut si pe mine curioasa, ce veste buna ? Te-a tras cumva Nicoleta dupa ea ?

Ruxij, ce bine de voi ca aveti mai multe sarbatori. Eu sint un pic dezamagita ca 1 decembrie cade simbata, mi-ar fi prins bine inca o zi in plus de relaxare. Si la noi exista aparate de alea pt. nas infundat, Olinth se cheama si intr-adevar sint bune.

Khristin, spor la patinaj. Of, as vrea si eu sa patinez... Azi parca as face orice, doar sa muncesc nu.

Francisca sanatate lui Vlady. Si eu sint racita rau, desi am facut acum o luna vaccinul antigripal. Tusesc rau si am o stare generala proasta. Aseara m-am doftoricit cu un sodou, dar am luat si o codeina ca sa pot sa dorm. Am dormit lemn, dar dimineata aveam capul greu si ma simteam umflata (la fata), cred ca de la codeina. Acum parca, parca sint ceva mai bine. Sper sa nu-i dau si lui Bogdan.

Si bineintele ca pup pe Elena si puiutii ei.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema (2) - Avem PAYPAL - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, hello si de la mine!
Karina, ai dreptate, copilul meu e foarte constant, ii place de aceeasi fetita de cand a intrat la gradinita. Desi are multe dragute in grupa, el tot pe aceea o place.
Felicitari ptr. noua camera a lui Bogdan, cred ca o sa obisnuiasca sa doarma singur mai repede decat te astepti! Poate ne pui si poze dupa ce o amenajati!
O sa ma uit si cand e O vedeta populara (emisiunea), acolo vor fi!
S-ar putea sa fie sambata cand e 1 decembrie.
Uite si un link cu poze de la serbare, si un filmulet (filmuletul e in format .mov, sper sa-l puteti vedea):
http://good-times.webshots.com/photo/2431962480099180335YQZaDY
Aida, m-ai facut curioasa si pe mine, nu ne mai tine in suspans, arunci piatra si astepti... Sa aibe Karina dreptate? stiu ca sta bine cu intuitia!!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Hm....si eu am o presimtire ca la Aida va veni bb2. Ca tot nu se simtea ea prea bine sapt. trecuta.
Recent am aflat de Caprioara ca e graviduta, si ea. Ce frumos ! Tare mi-ar mai place si mie... Dar nu vrea sotul si doar n-o sa-l fortez.
Ce faine sunt pozele de la sanius, Nicoleta ! Abia astept sa iesim si noi la sanius, cand va mai ninge !
Francisca, insanatosire grabnica lui Vlady !
Gabi, ce mai face Bodoganel ?
katty, n-am apucat sa vad pozele de la serbare, dar ma uit la ele de acasa.
karina, felicitari pt. mobilier ! Asteptam poze, cand e gata, totul !
Si eu vreau sa-i schimb mobila Cristinei, pt. toamna viitoare, cand va merge la scoala.
Lia, ma bucur ca sunteti bine si doar zilele libere te-au tinut departe de noi !
Cristina22, calatorie frumoasa la Viena ! Ai ce vedea, din cate am inteles, este una dintre cele mai frumoase capitale ale Europei.
Elena, .
O zi cat mai faina in continuare si o seara si mai faina, acasa, alaturi de familie !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Katty, am vazut si eu pozele de la serbare, ce frumosi erau copiii in costume nationale! La serbarea de Craiun de la gradi se vor imbraca tot in costum popular, abia astept sa il vad pe Stefan asa!

Felicitari Caprioara pentru bebe din burtica! Asteptam si alte mamici sa isi faca putin curaj si sa purceada sper o noua odisee! Aida, cu tine ce-i?

Karina, la prima sarcina bebe a miscat (am simtit eu adica) cu exact 5 luni inainte sa se nasca. Acum a fost mai repede si stiam ca asa se va intampla. Este foarte interesant (din nou) sa simt asta!

Nina, si noi vrem sa ii schimbam dormitorul baiatului nostru mai mare , ce are el va merge in camera celui din burtica, unde este momentan un patut si un dulap mare, precum si un bioru pe care il vom da dupa ce reamenajam. Chiar am inceput sa cautam mobila, aseara prima incercare. Karina, cum e mobila de la Ikea, poate dam si noi o fuga sa vedem, macar de un birou mai zdravan! Am vazut unul acum un an in Viena, se regla dupa inaltimea copilului si era si inclinat, dar era 500 de euro ... vise taica!

Va doresc o seara buna.



Nicoleta 19 plus si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

buna fetelor,
multumesc de gandurile bune.
m-am ars cu ceara de la lumanare, era aprinsa de cateva re si vroiam sa o mut mai in alt loc si a inceput sa curga, ziceam nu ii dau drumu nu ii dau drumu imi tremura mana si iara a curs si am pus lumanarea jos, dupa ce ambele maini imi erau acoperite in ceara verde ....
fug sa duc piciu la scoala... sanatate si numai bine la toata lumea


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La multi ani! Andreilor si Andreelor, sa aveti o viata frumoasa si cu sanatate!!!



Nicoleta 19 plus si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!;tuturor sarbatoritilorde azi!
Aida care-i vestea?!matza;
Karina multam' pt urari;nu-mi permit sa ma las trasa ...
am si asa o groaza de prob pe care nu stiu cum sa le rezolv
Nina Bodoganel este bine iar azi e ff fericit caci a inceput sa primeasca cadouri;
Capriora felicitari pt "samburele" din burtica;
Gabb ca sa treaca mai repede;
Nicoleta samburelul si fratiorul,of course pe tine.



Gabi mami de Bogdanel-Andrei(29.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna dimineata!!!
La multi ani, Andrei de Cristina22, La multi ani, Andrei (Bogdan) de Gabi, sa fiti sanatosi, fericiti, sa vi se implineasca toate visele si dorintele!!!
La multi ani tuturor Andreilor si Andreelor, pitici sau mamici!


Va multumesc si eu din suflet ptr. urarile voastre!
Eu sunt racita cobza, am luat un Upsarin, sper sa ma fac bine.
Si sunt un piculet cam mult ZOMBIE fiindca azi-noapte am tras rau de tot cu Andrei, mi-a plans in reprize (in somn) cam pana pe la 3-4 dimineata, nici nu puteam sa-l trezesc, nici nu puteam sa-l linistesc, il luam in brate, se svarcolea prin tot patul, dadea din picioare, nu era transpirat, nu avea NICI febra, l-am tot intrebat daca-l doare burtica sau gatul sau altceva, si-mi zicea ca nu, daca ii e sete, daca are nevoie la baie, dar imi zicea nu! Mai adormea putin, iar se zvarcolea, iar incepea sa planga, nu stiu ce a fost, dimineata mi-a zis ca a avut un cosmar!!!!!
Azi i-am luat tort si sucuri ptr. la gradinita, sper sa fie bine...Ii duce si la o scoala din apropiere (Vlahuta) sa vada cum e (o sa stea la 2 ore), abia astept sa-mi zica diseara impresiile.

Va pup!!!




Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput