Cine-i nascut in 75 sa ridice mana sus(3)

Cine-i nascut in 75 sa ridice mana sus(3) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj


Capitol 1 Capitol 2

Listutza fetelor nascute in 1975

1.Corina75 7.ian.1975
2.Codruta grg 12 ian.1975
3.florentza 14.ian.1975
4.Lorikay 14.ian.1975
5.karina_catalina ] 23.ian.1975
6.emanuele4u 25. ian 1975
7.natynic 25.ian.1975
8.adana. ??.ian.1975
9.ioana 5. febr.1975
10.Criss75 20. febr.1975
11.Oliv75 15.martie.1975.
12.ocebine martie.1975
13.miria-cristina 17 aprilie.1975
14.ciuf 26.aprilie.1975
15.aidaciolac 1 iunie.1975
16.Luna75 2. iunie.1975
17.rosa sinensis 11.iunie.1975
18.RamonaD 1. iulie.1975
19.mir3lly 22.iulie.1975
20.stefiuta 19.august.1975
21.Monica-elizabet 29.oct.1975
22.aldaesme 30.oct.1975
23.georgi75 6. noiembrie.1975
24.rolo 7. noiembrie.1975
25.ana-miti 10.noiembrie.1975
26.Luminel 10.decembrie.1975
27.monah




Listutza este deschisa...va asteptam

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Aidaaaaa, sa te strig in capitol nou paote ma auzi mai bine
Luna, ai plecat la culcarica?
ciuf, inca te mai astept

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


ma pregatesc de culcare - e deja ora doua la noi
multumesc pentru reteta,ramane sa o pregatesc data viitoare - am lasat doar cativa dovlecei pentru ghiveci - de restul am scapat
Noapte buna!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Noapte buna Luna
tu ce faci, te apuci de bob?
ti-am zis oare ca ultima mea experienta a fost cu taratze? in fiecare dimineata pe stomacul gol mestecam precum vitzica tarate si apoi beam apa...oare de la asta sa mi se fii reglat?

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, gata, venii de la scoala, copiii ma luara de fresh, fiecare aratandu-mi cu degetul spre usa, sa o intindem pe undeva. Si numai de asta nu am eu chef, ca tare m-as mai tolani un pic.
Ziua Recunostintei o sarbatoriram in familie, cu ditamai curcanul tronand in mijlocul mesei (am luat si noi pe cel mai mare de la magazin, de parca am fi o intreaga trupa de oameni [din el mancaram 4 zile]). Facuram de de toate, intr-un cuvant sarbatoriram curcanul in stil american. E prima data cand respectam in felul asta. Eu scosei setul "al bun" de vase, tacamuri. Luca nu contenea intrebandu-ma ce musafiri avem, cine mai vine pe la noi sa se joace cu el.
Sarlota mamei a iesit buna (sotul stramband din nas ca numai prajiturile facute de maica-sa sunt bune, comentez eu asa pe margine ). Si aspectuoasa. Sa vedem cand ma voi invrednici cu ceva poze.
Toata seara am stat ca niste matze la caldura, in fata semineului. Mai ca nu aveam loc de "dulaul" de Cezar, un caine de vreo 5 kg. Am facut si vin fiert, m-a si luat un pic de cap, ca a doua zi chiar m-am trezit cu durere de cap.
Daa, si a doua zi dimineata a mea fata s-a pus pe o tuse din aceea uscata. Si zic sa ii dau medicamentul. Si adormita cum eram si cu durere de cap, gresii fetei doza de medicamente si ii dadui doza dubla (mai ma duc si la scoala sa ma fac asistenta) Sa va mai zic cum mi-a trecut durerea de cap? Bineinteles ca nu mai gaseam nici un numar de telefon de-al pediatrilor (tocmai facusem ordine in portofel si am pus deoparte cartile de vizita cu numerele lor particulare ca am zis ca nu am nevoie de ele, ca mi-au fost sanatosi copiii in ultimul timp). Noroc cu sotul ca e mai tare, eu ma pierd rapid. El a sunat la cabinet (traiasca Google), ni s-a spus ca nu e nici o problema, dar totusi sa verificam si la Centrul de Otraviri. Una peste alta fuse totul bine, fata se aleasa cu ceva bubite pe corp care vad ca azi ii trecura, dar eu ramasei cu sperietura. Casc ochii de trei ori cand dau acum medicamentul. Eram intr-o perioada cand aveam amandoi copiii bolnavi, amandoi pe antibiotice. Si nu am gresit odata doza. Insa acum ... ceasul negru.
Apoi in we ne schimbaram masina, ca cei de la Honda au atras clientii cu o oferta de $5000 discount pentru masinile Honda Oddisey din 2007. Asa ca o daduram pe a noastra si luaram una noua, pierzand la afacere numai $1000. Multumiti, e faina, eleganta (cica au vrut sa faca concurenta la nu stiu ce model BMW, asta ne-a spus-o prietenul nostru care lucreaza la Honda, exact la modelul acesta [un alt motiv pentru care am vrut sa o luam, pentru ca in cazul in care se strica ceva putem procura piese mai ieftine]) numai ca nu are DVD. ASa ca luaram si unul portabil si o rezolvaram.
Acum sa vedem daca suntem in stare sa o platim. Pana acum nu am stiut cum e sa nu ai suficienti bani sau sa nu iti cumperi ceva ca nu iti permiti. Sper sa fim destul de calculati si sa ne putem bucura de ea.
Eu pana pe 13 trag tare ca am Finalele si trebuie sa imi cresc notele. Va fi mult de invatat si ma rog sa imi fie copiii sanatosi ca sa am linistea sufleteasca sa pot invata.
Vecinii mei deja incep sa decoreze casele de Sarbatori si sa isi cumpere brazi. Eu cred ca anul asta ne vom cumpara bradul tot in jur de 15 - 20 dec. Ca la cat de des facem focul in semineu se usuca imediat bietul bradut.
Noapte buna, Romania.



Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ciuf ti-am vazut minunile(sunt niste frumushei amandoi si zambareti )si pe tine in filmuletz... sa-ti traiasca si sa fie sanatosi
of si eu am incurcat doza cu un antibiotic...de atunci imi fac lista...mai ales daca am ceva de dat noaptea bine ca totul este ok acum.
sa stapaniti sanatosi masinutza, si asteptam sa o uzi
Aida, ultima strigare...daca nu te caut la cafenea

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

quote]Originally posted by aidaciolac

Fetelor va si ... ca maine merg cu Emma la Oradea sa ne intalnim cu tati nostru si sa stam toata ziua impreuna.

la toate



Aida
POZE
Matza Emma in actiune
[/quote]

aha...deci fusesi in excursie sa te-ntalnesti cu tati...bravo...ma bucur, abia astept sa ne povestesti impresii

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by monica-elizabet

tu ce faci, te apuci de bob?




nu.voi face o noua tura in martie
taratele sub ce forma le-ai cumparat? suna interesant!
am incercat si eu mai demult taratele sub forma de pastile - intr-adevar sunt foarte bune

ciuf,foarte draguti copilasii tai.
felicitari pentru masinuta

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
cam liniste pe-aici...poate mai animam subiectul mai pe seara
Luna, taratele le-am luat pur si simplu sub forma de tarate...unele cu germeni altele fara(mai mult au avut efect cele fara)
am mai auzit si de varianta sa pui 2-3 lingurite de tarate intr-un pahar cu apa de seara si sa bei doar apa aia tulbure dimineatza pe stomacul gol...dar eu am preferat sa rumeg...fiindca uitam sa mi le prepar
alex azi nu a mai vrut sa stea acasa si a trebuit sa-l las la gradi, ruxi in schimb e cu mine acasa si isi face de lucru pe-aici...ma serveste cu mancare din bucatarioara ei
va pup pe toate, sa aveti o zi buna

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Monica, bunutele alea din linkul tau de la semnatura sunt facute de tine? Ca multe ma tenteaza sa le incerc si eu, daca imi dai retete.
Pana una-alta m-am oprit la bomboanele Brigadeiro. Tare fain arata.
Ce tot vorbiti voi de tarate? Pentru ce le luati? Constipatie?
Fetelor, saru'mana de urari. Aseara sotul m-a scos din "barlogul" meu, adica dormitor, ca acolo invat eu, sa ma scoata la o plimbare cu masina, sa fim numai noi doi. Tare dezamagit ca de cand cu scoala mea si a doua masina nu mai avem timp sa vorbim noi doi. Cam asa e. Noroc ca ne intalnim la masa.
Fug ca sunt la serviciu.



Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da ciuf ...de manutzele mele sunt facute toate
Brigadeiro sunt chiar super, super simplu de facut(uite am sa pun reteta direct la poza, cand o deschizi sa vezi reteta sub ea)

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput