Mamici de noiembrie-decembrie (122)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Erika, Angi a inceput sa zambeasca, sa-ti raspunda la zambet? Acum a mea zambeste, dar cred ca involuntar... Abia astept sa interactionam!

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Fetelor, am venit . Marti nasc .
Luni ma interneaza (regulile stupide ale spitalului ) pt analize, eco, discutie cu anestezistul si marti imi vad puisorul. Sa ma treceti si pe mine acolo pe listuta de programari la cezariana. Sunt tare fericita si surescitata in acelasi timp. Imi trec tot felul de chestii prin cap. Nu-mi vine sa cred ca de marti trec intr-o alta etapa a vietii mele. Sunt si fericita si speriata in acelasi timp.

Roxxy 38+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



Roxxy, felicitari!! Mi se pare emotionant... O sa fie foarte bine.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ooooooo..vasari..sigur e involuntar zambetul..
erika, eu nici nu am incercat sa-i dau suzeta..desi el tot cere sa suga..isi mai baga degetele.pumnul..n-as vrea sa devina dependent de suzeta..desi intr-o anumita masura ii calmeaza..acuma fiecare face cum vrea, bineinteles.

si al meu a fost tare plangacios azi..pana si afara a fost plangacios..:(
nici nu prea a dormit, decat asa cate juma de ora..o ora..:(
mai...eu ziceam ca mi se pare ciudat ca baietii sa se uite dupa bebelusi..de obicei fetele, femeile sunt cu entuziasmari din astea..:)

azi am facut-o fiarta cu hainele..de 2 ori s-a udat copilu pana la gat..:(:(

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Roxxy .... ne bucuram ca intri si tu in clubul mamicilor .... si ca vei trai cele mai minunate senzatii din viata ta

Victo , dar de ce s-a udat Stefanut?

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Salutare gravidute ce mai faceti si cum va simtiti azi?! eu destul de bine de fapt toata sarcina am fost bine putin mai obosita acum spre sfarsit dar nu ma pot plange...inca mai lucrez sper sa reusesc sa mai stau la boutique pana pe 1 dec. Acum am papat un Mc Donalt si stau cu burta in sus(bine ca am un scaun comod aici la munca) si am cumparat o revista(9luni) care avea si un CD cu muzica clasica "in asteptarea bebe-ului"...si suntem tare relaxati pt ca ne place...si bebica sta linistit...ca in ultima vreme imi da cu piciorutele in stomac si in coaste de nu mai stiu cum sa ma asez...
SLIMATEI multumesc pt incurajare sper sa o scot la capat cu soacra! daca ma streseaza prea tare va fi si bebe-ul stresat dar na ce sa-i fac vrea si ea sa se bucure de nepot. Dar ma enerveaza ca vine chiar atunci cand trebuie sa nasc (13 dec) si sta pe capul meu pana pe 29 dec...ajutor!...
Apropo e cineva dintre voi care mai lucreaza acum in ultimele saptamani??

gaby 37+



Eu lucrez. Nu mult, ca nu ma "tine" sa stau mult timp in scaun, dar cred ca as lua-o razna sa nu ma mai duc... De ex, ieri si azi am stat doar in casa si deja simt ca nu se mai poate. Dupa nastere o sa am mai mult de lucru acasa
Mersi mult pt raspunsul cu catelul! Sa stii ca am intrat si eu pe diverse site-uri acum si deja m-am mai linistit in legatura cu prezenta cainelui; il mutam doar temporar la socri din cauza ca noi avem un "ditamai" apartamentul cu 1 camera; si poate in 8-10 luni ne mutam si noi in ceva mai mare (Doamne Ajuta!!)
Ne e si noua tare drag, mai mult sotului ca el e stapanul, eu doar l-am adoptat acum 4 ani (si are aproape 9 acum), dar si eu tin tare mult la el, chiar daca sforaie noaptea mai ceva ca un mosneag si nu pot dormi de multe ori

Oana 35+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ank ...De abia astept. Cred ca vor trece incredibil de greu zilele astea. De abia astept sa-mi tin puiul in brate.

quote:
Originally posted by Ank83

Roxxy .... ne bucuram ca intri si tu in clubul mamicilor .... si ca vei trai cele mai minunate senzatii din viata ta

Victo , dar de ce s-a udat Stefanut?

Ank Raul 17.10.2007





Roxxy 38+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Pupam fetele si un pupic pe burtici la cele care mai au putin

Inca nu am reusit sa citesc din urma si nici sa va scriu povestea nasterii din pacate :(

Mamicile sper ca ma vor intelege, e un program continuu acum si nu apucam sa facem nimic altceva in afara de bebe si treburile necesare in casa, eu si sotul meu.
E cu mine si ma ajuta dar se duce toata ziua cu papat, schimbat, rigiit, etc. Suntem de doua zile acasa si inca ne revenim si adaptam, sper sa ne revenim la o stare mai de normalitate cit de curind.

Inca nu avem un program de mincare strict, noaptea papa cam o data, pe la 2, seara pe la 10 si dimineata pe la 5-6 iar in rest e f variabil.
La voi tot asa a fost?

Erika, despre ce caseta video vorbesti ca m-ar interesa si pe mine?

Am vazut ca a nascut Pussi, multe felicitari si sa creasca fetele sanatoase si sa fie fericite !!
Acum avindu-l pe piticutz imi inchipui cit trebuie sa ii fie de greu ...

Adina, a vazut undeva ca nu iti era bine, sper ca ti-ai revenit acum !

Daca poate cineva sa completeze scorul Apgar la puiul nostru, are 10 :)

Am pus si poze, le puteti vedea in linkul de la semnatura :)



------------------------
Flory 40+ Joshua Raphael
We are waiting you from moment to moment !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

draga roxxy ma bucur enorm pentru tine,am inima plina de emotie si bucurie, sa dea dumnezeu sa ai o nastere usoara
deja imi dau lacrimile.
ce bine ca am apucat sa iau azi o noua tastatura ca sa pot sa scriu ca iti sunt alaturi si-ti tin pumnii. azi am vrut sa-i arat lui bica cum tb sa arate o tastatura curata si ce este in ea si am stricat-o.am mai curatat-o eu si alta data, dar acum nu a mai vrut si pace sa mai mearga.
am busit-o si eu si am plecat in cautarea alteia.iupyyyyyy acum am alta si sunt salvata.
deci o sa scriu mai des.


AU MAI RAMAS 12 zile, doamne ajuta-ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

noapte buna fetele
am tastatura noua si o sa scriu mai desssssiupyyyyyyy

AU MAI RAMAS 12 zile, doamne ajuta-ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by totulii

noapte buna fetele
am tastatura noua si o sa scriu mai desssssiupyyyyyyy

AU MAI RAMAS 12 zile, doamne ajuta-ne


Unde nasti?

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
37+ Dora Ioana
AMR 11 de zile pana la cezariana

Mergi la inceput