Fetele din America (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ramona, si eu am comandat mancarea de Thanksgiving anul asta, pt. prima data. Sunt curioasa cum va iesi. Si miercuri ma duc si eu la Spa aci ca m-ati facut curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Bic, nu stiu sa te ajut, dar voiam sa-ti urez multa multa sanatate pentru mama ta!

Fetelor, mi-am luat bilet pentru Romania pentru la vara, cu mile, abia-abia am gasit ceva, si cu 75,000 mile, a trebuit sa mai cumpar, ca n-aveam atatea. Dar oricum sunt fericita, m-am uitat la preturi si, de pe coasta de vest, pentru vara, au ajuns 1500 asta cel mai ieftin, bineinteles.. Unde sunt vremurile cand ma duceam de Craciun acasa (e drept, de pe coasta de est) cu sub 400... si nici macar n-a trecut asa de mult timp de-atunci..

Am vazut ca povestiti de Thanksgiving, prietenii mei americani de aici au plecat toti acasa pentru Thanksgiving. Cel mai amuzant mi s-a parut unul dintre ei a carui familie e in San Diego, a luat un zbor din Mexico City la Tijuana

Lia, distractie placuta la spa! Sa ne povestesti cum a fost.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Corinadana imi pare rau pentru Raluca ca este asa de greu de pronuntat. Am si eu o prietena Raluca dar n-am intrebat-o niciodata daca are probleme.
Si o inteleg pe ea ca am vazut si eu tot felul de chestii personalizate.Incearca la walmart la unele walmart-uri au centre de brodat si poti sa scrii ce vrei, poti sa ii personalizezi prosoape, capoturi de baie... si am mai vazut ateliere unde cumperi cani, sau farfurii ...tot felul de chestii albe si le pictezi acolo cu ce nume vrei. De obicei astea sunt in malluri.Merci de sfat, asa o sa facem si musai trebuie sa se poata pronunta usor in engleza.


Gabbriela merci pentru sfaturi, Julian este un nume foarte frumos si Leonardo... este chiar o melodie daca le spui impreuna.

Cam tarziu cu raspunsurile, stiu dar am fost oupata si am vrut sa raspund corinadana, gabbriela pt ca au fost alaturi de mine la dilemele de acum cateva zile... si tare multe dileme am io...

Thx.

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Oana B, multumesc. Asteptam si noi sa-i treaca, ma gindesc ca n-o fi asa mereu...
Nu ma indur nici sa nu-i dau apa sau mincare. Am facut fel de fel de analize, nu are infectie sau altceva. De aia zic, i-o trece cindva. Citeodata se trezeste si singur. Ma gindesc ca trezindu-l eu in fiecare noapte nici nu-l incurajez sa se descurce singur.

Ruxij, bravo! Ma gindesc sa-i scriu si eu lui Santa, poate se indura cu vreun gift certificate.
Nici eu n-am mai comandat mincare pentru Thanksgiving, dar de obicei e mama la noi si anul asta trage chiulul. Copiii maninca putin, sotul e mofturos, zau ca nu-mi vine sa gatesc ditamai curcanul. Daca recitesc povestea lui Andrada o las balta de tot!
Sa nu uit sa comand miine, ca raminem nemincati de Thanksgiving!



The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu am cumparat niste bucati de curcan sa fac piftie!!! se pune?!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Se puuune! Asta fac de Revelion. Traditie, deh!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

eu la cererea telespectatorilor...


Cu pishulica trece si cu varsta!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Si acum dilema mea legata (ca tot veni vorba) de preturile la biletele de avion. Am incercat aseara sa imi fac o idee de cam cat ar costa sa vina bunicii mei la mine (ma rog daca le demonstreaza la ambasada ca nu sunt posibili emigranti...haha..2 batrani de peste 70 de ani)si stupoare...
Daca iau bilet dus-intors buc-NY ma costa 1000$de unul (de pe otopeni) si daca le iau numai o cale 2500$ ...de unul. Daca iei din budapesta sau serbia... pana aici in phx am gasit cu 700...si drumul e mult mai lung.
Ce naiba se intampla cu tzara noastra ??? Cand o sa inteleaga si ei cum sa faca economie capitalista.
Voi de unde luati bilete?

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev061pf_.png[/image][/link]

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

cauta pe kayak.com sau sidestep.com (au mai fost mentionate pe topicul asta) sa faci o comparatie. noi cand am venit din romania anul asta am luat one way de la paralela 45 cu un pret rezonabil in august.

si mie mi se pare ca au crescut f mult preturile biletelor, tin minte cand am ajuns aici era $300 two way in extrasezon.

eu de curcan am musafiri: vin parintii si nasii. trebuie musai sa fac curcan, iuhu, primul curcan pe care il pregatesc. aveti ceva retete, ca vreau sa dau gata lumea de fapt, as face orice numai la scoala sa nu ma gandesc. nu vreti sa vin sa va fac si voua curcani ca tot vad ca ii comandati. ma ofer si la curatenie, loool. mai vreau sa fac niste salata beof si cam atat, restul le aduce mama. de-abia astept!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Josefine, eu zic sa te muti la mine!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput