Gravidutze si mamici de CLUJ-35

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CE ZICETZI DE O INTALNIRE CU BEBEII LA IULIUS MALL ?PUTEM LUA SI CARUCIOARELE CU NOI
PE DATA DE 29 NOIEMBRIE ORA 14



ALEX si bebe TIADRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

da Nico eu nasc in Spania.Maine am consult la gine sa vedem ce zice medicul, abia astept sa imi vad puiu, sa vad cat a mai crescut de ultima data.
Cu toate ca am avut o noapte destul de agitata, si vecina zice ca sigur nasc, dar tot asta zice de 1 saptamana.Sotul e in Anglia, si m-a visat ca imi taiam parul, si m-a sunat repede sa vada cum a trecut noaptea, mai ales ca aseara aveam niste contractii.Amtoata noaptea, ca s-a mutat piticu de langa ficat, ca era asa imflamat de nu mai avea loc, s-a mutat langa stomac, si cum manac ceva mai mult, cum impinge
va doresc o duminica faina sa aveti

+38 si Alexandru Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Alex-hihi,de ce pe 29?e joi, asa-i? eu nu stiu daca voi putea veni, numai vineri as putea.dar si asa, n-am ajutor si nu o las in masiuna singura in spate tot drumul pana ajung la Mall.dar mai este pana atunci si mai pove.noi ne pregatim s-o ducem pe piti la socrii, dar mai pove.
pupici la toate
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

PAI HAI SA INCERCAM PE 30 NOV ,M AM GANDIT LA DATA DE 29 PT CA E JOI SI NU E ASA DE AGLOMERAT
PT MINE E OK ORICAND
daca vrei te iau eu cu masina si stai cu piticutzele in spate
eu am suport pe care pun scoica pt bebe
imi trebuie neaparat o OGLINDA RETROVIZOARE ,ca so pot vedea din fatza ,am una dar nu o pot prinde
tu ti ai cumparat oglinda ?



ALEX si bebe TIADRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor,

am ratat parte din capitolul precedent ca n-am avut timp de nimik saptamana asta.
sunt fericita ca a revenit Mihai cu bine din State, e asa de bine sa fim din nou toti 4.

s-a intors Bex acasa?, ca tare vreau sa stiu cum e si ce face bb!

Alex Thea s-a trezit pina la 3 ani, si acum se mai scoala cateodata la pipi.nici cu mamarutza cred ca n-am noroc de dormit toata noaptea.
de 3 nopti se scoala de 2-3 ori plangand, de fapt tipand, o dor f rau gingiile, noroc ca in rest e la fel de cuminte si linistita.
sta din ce in ce mai bine in fundic.
cu diversificarea stam cam rau...

fetelor, mai am doua sapt si incep jobul

duminica placuta


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Hello, tuturor!!!

Nici nu am cuvinte sa va multumesc tuturor pentru urari, suntenti niste dragute, ca intotdeauna!!!!
Carrie a fost ingerasul meu pazitor, mi-a fost alaturi tot timpul. merci infinit

Ramo si Alexutza merci de sms-uri si ca v-ati gandit la mine:)

stau in genunchi pe un taburet, asa ca nu intru in detalii deocamdata!!!!


Oricum, ca si o concluzie, a fost greu...stiti foarte bine, dar acum deja incep sa uit...de m-ar lasa epiziotomia sa uit ar fi ieal...

Doctorul a fost cum ma asteptam, adica atent, profi si m-a vizitat zilnic dupa, de moasa nici nu am cuvinte, cred ca jumate treaba a facut-o ea...Gabitza sau cele care au mai nascut cu ea stiu despre ce vorbesc, personalul (asistente) in schimb de la copii de dupa...nu comentez...cu cateva exceptii pozitive, evident.Am avut noroc de dr neonatologi foarte draguti, incepand evident cu Sorin! Am stat doar cu o alta mamica in salon asa ca prima mea experienta de spitalizare nu a fost cea mai crunta posibil...

va citesc din uram si inca o data MULTUMESC FETELOR PERNTRU TOATE URARILE SI PENTRU SUPORT!!!!

Cristinutza, am o rugaminte...o treci pe pitica te rog cu ambele nume,ca pan la urma asta a fost numele final Carina Alysa:)

Ramo, puiul tau e superb!!!!

Pufu, felicitari, am aut ca ai nascut chiar in 14! Sa fiti sanatosi tu si puiul tau!!

Acum am vazut ce ai scris, Carrie, pitica ok, papa cam din 2in 2 ore, azi noapte s-a trezit de 2 oiri la papat si la schimbat, deocammdata e f cuminte! o adoram, asta nmu mai trebuie sa zic! E frumusica, haioasa si vad ca deocamdata organizata ca si maica-sa;) sa vedem mai incolo. papa laptic de la mine, deocamdata 100%, sper sa ramanem asa, ca avem lapte si de dat. ce nu reuseste sa pape ea, extrag pe mai tarziu! apropos pompa Avent salveaza vieti, la propriu, fara pompa nu tsiu ec facem in spital si eu si colega mea de salon!
no, ca am zis ca sunt scurta;)



poze cu pitica

http://community.webshots.com/album/561482831FkigSB




Co +Carina Alysa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

pentru fetele cu bebei f mici sau cele care urmeaza sa nasca:vand balansoar Primii Pasi, cu 3 melodii, leganat cu 3 viteze, stare perfecta.
e f buna pentru primele 6-7 luni de viata , Sofia l-a iubit dar acum nu mai pot s-o las in el ca se ridica si poate cadea in cap iar daca o leg se enerveaza.insa repet, a prins ff bine.eu l-am luat de la targ la promotie cu 190 roni,il dau cu 150 roni pt ca repet e in stare f buna deci daca va intere ziceti-mi.

pupici



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

CO, ura, ma bucur ca esti acasa.am primit PM-ul tau, cu multa placere, si Sorin si Daniel au fost bagati in priza de mine.Sorin mi-a trimis mesaj in seara cand ai nascut, Muresan m-a sunat dimi sa-mi spuna ca totul e in regula, ca a fost umpic mai lung dar ca ai fost tare cuminte si ascultatoare.
Carina e o scumpa si tare simpatica vorba lui Sorin.
ii dorim bun venit si viata lunga si frumoasa alaturi de parinti!!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Inca o data, merci Cris!

Co +Carina Alysa
http://community.webshots.com/user/co1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

bex, sa iti traiasca printesa, e o super-dulce si refacere cat mai rapida
ce ma bucur ca aveti toate asa fete frumoase ca o avea Alex de unde sa aleaga
o duminica faina tuturor

+38 si Alexandru Marius

Mergi la inceput