FIV 147

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata, fetele mele dragi
danyalo- cum sa ne intristam ?...suntem pe val, valul duce la bb so ...cu toate motoarele inainteeee !
psj - eu oricum am mancat ceva albusuri zilele astea asa ca ...e de bine
lorelai - sincer mi se pare incredibil ...cred ca asta e cel mai dureros lucru care se poate intampla ...Iti doresc sa fii tare si sa nu 'dispari' ca sa-ti lingi ranile si sa te afunzi in tristete ci doar ca sa te odihnesti ...
flori - si eu pana acum doua zile n-am avut nimic; ideea e ...acuma sincer ...ca pe langa scopul acestui tratament ...nici simptomele nu-mi par mare branza. Pana la urma daca stau linistita mi-e bine. Cred ca e mai mult teama ca stiu de la ce ma simt asa si ce ar putea sa se intamle...
marrina - eu ma duc azi la eco si evident voi veni cu raport dupa ...

Sunt pe vaaal ( Z 9 de stimulare cu Gonal, azi ecografie)
PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Daniela_b o si un pentru tine,esti la fel ca si minme,hotarata ca intr-o buna zi sa invingi!Multa bafta in alegerea ta la clinica unde sora ta a reusit!
Dariela tin pumnii stransi cu multa emotie pentru tine.Testul l-ai facut in zi 14?Cand repeti bhcg?Doamne ajuta!!!!!
Pisix,Avalon va rog sa veniti cu toate detaliile sunt cu ocii pe voi,eu vreau ca urmatoare incercare sa o fac numai cu blastocist,inca nu stiu daca dr. T va face cu blastocist la clinica lui noua si nici nu stiu daca imi voi putea convinge sotul sa mergem in continuare cu ei sau sa schimbam "macazul".Vom vedea....

Fetelor cand o sa imi vina cm-ul asta ca deja imi pierd rabdarea...Kitta tie parca ti-a intarziat mult,cand a venit la tine?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Daniela_b si Lorelai sa va de d-zeu puterea sa treceti peste aceste nefericite zile
Pisix asteptam cu nerabdare vesti bune
Dariela sa stai cumintica si sa ai grija de bebe
Fetelor cam in a cata zi sa-mi fac testul? sunt in a opta zi de la et.


s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lorelai abia acum am citit ce ti s-a intamplat...imi pare nespus de rau, nu inteleg de ce se intampla asa ceva insa le vom intelege pe toate pe lumea cealalta...pana atunci insa fii cat mai puternica sa poti merge mai departe.
iana in zi 12 cel mai devreme.Cum te simti?Tin pumnii stransi!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Flori76, huski, lilianaFi, Felicia -
Daniela b - ma bucur ca ai deja un plan. Asta arata ca esti o persoana foarte puternica . Daca iti poti permite financiar mergi undeva afara. Eu cred ca acolo se ocupa si mai bine de pacientele lor. Cat despre adoptie, opinia mea este ca trebuie sa facem tot ceea ce depinde de noi, dar ca si aceasta este o solutie.
lorelai lorelai - Imi pare tare rau. Nu e corect dupa ce luptam atata pentru un bebe sa se ajunga aici.
Mihaele - E trista povestea ta si acum te inteleg mai bine. Despre clinica pe care ai ales-o am o parere buna, dar eu personal daca as merge la o clinica as alege una care nu lucreaza pe loturi. Practic nu se mai alege tratamentul in functie de organismul tau ci doar in functie de momentul in care embriologul vine in tara. Nu mi se pare corect!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Lorelei, imi pare tare rau ca nu au reusit sa-si continue dezvoltarea. Pe mine gandul la un nou FIV m-a facut sa-mi revin.
Daniela_b,imi pare rau ca nu a fost sa fie.
Dariela, ai vazut . Tin pumnii sa creasca specatculos valoarea.
heleny, super productie. Hai spune-ne cum au trecut noaptea.
pisix, bafta la eco!!!!
Zouzou, Avalon, Anto
iana, eu zic ca si in ziua 11 poti sa faci beta hcg-ul. Mult noroc!
Kora, la mine a intarziat si 45 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Moni nu ma speria,la tine a intarziat 45 zile cand ai ramas insarcinata si ai pierdut,nu?O fi din cauza progesteronului injectabil in cantitati industriale la mine,n-am ce face decat sa astept...
mihaele m-a impresionat povestea ta cu copilasul adoptat,sper sa reusesti la noua incercare sa iti implinesti visul!
heleny te asteptam cu vesti bune despre copilasii tai!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Kora eu in general ma simt bine,dar asteptarea este cea mai groaznica
Moninland la mine in oras analiza beta hcg se face, dar rezultatul vine la trei-patru zile,deci voi face cred un test si in a 14 a zi via Bucuresti
E cam complicat dar asta este cand traiesti intr-un orasel mic.
Sper sa am curaj sa fac un test,sotul este mai nerabdator decat mine.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Danyalo, Dream - Ma bucur daca v-am incurajat. Indiferent de rezultatul meu final, eul il voi considera un progres iar voi trebuie sa aveti incredere in sansa embrionasilor vostri (eu ma simt acum vinovata ca practic nu i-am dat prea mult credit piticotului meu). Pentru saptamana viitoare pun la treaba!
Tratamentul meu de sustinere a fost de 6 utrogestan/zi, 2 estrofem/zi, 1 progesteron injectabil / 2 zile si acidul folic.
Am preferat sa stau acasa (concediu medical)si voi ramane tot asa cel putin pana marti. Prin casa a trebuit sa fac toata treaba - spalat, calcat, curat, mancare, etc, fara nici un ajutor (sotul lucreaza pana tarziu, iar mama a avut o viroza foarte urata). Practic am stat in pat doar dupa administrarea utrogestanului.
Kitta - Am facut analiza progesteronului in ziua ET-ului caci atunci m-am gandit eu. La Giulesti nimeni nu-ti spune de asta, de zici ca e secret de stat. Rezultatul era 45.3ng/ml. Ieri am vrut sa-l fac dar Flory a spus ca daca nu am indicatia medicului ea nu-mi recolteaza si nu m-am mai agitat.
Kora - Marti o sa repet testul si ma la Dumnezeu sa creasca mare-mare!
La mine CM-ul dupa FIV 2 z venit la 4 zile ajutat de un pahar de vin rosu, o baie fierbinte si
Iana Mari - Ascult-o pe Kora!
Pisix - Sarcina mea e sub semnul intrebarii dar eu ma bucur ca exista si nu vreau sa plec de la gravidute, unde pus imediat zouzou
Marrina - Mi-am trimis deja sotul la cumparaturi. Nu-l primesc acasa decat insotit!


dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERET spune:


Zouzo multumin pt capitol. te rog sa modifici la mine.Eu voi face FIV 2 in ianuarie-februarie 2008(am intrerupt FIV 2 de nov-dec. din motive tehnice,astept sa deschida dr.T clinica)
Lorelai
Pisix bafta la eco
Mihaela sa-ti ajute Dumnezeu sa ai puiutul tau
Dariela
Pup toate fetele fara exceptii

Mergi la inceput