FIV 146

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pisik nu ai activat PM ...


Sunt pe vaaal ( Z 6 de stimulare cu Gonal, AMR 3 zile pana la ecografie)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi_f spune:

Pisik06 tel. dr. este 0723210880.
Bafta!
tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

bebi f ce mai faci?Nu mai stiu nimic de tine....Ar fi mai bine sa nu postam numerele de telefon private direct pe forum,mai bine pe PM,parerea mea...Bafta si tie!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Bebi, multumesc mult de tot!

Cum sa imi activez PM-ul?

De dr. Hodovanu de la Giulesti a auzit cineva de bine? ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, cam naspa faza fara simptome. Cel putin la mine era. Dar erau si fete care erau fara simptome si . Am intrebat dr. cum e cu dereglarea menstruala dupa FIV. Mi-a zis ca tine de ovare. Ele lucreaza cam haotic dupa stimulare. La unele persoane se regleaza mai repede, la altele mai tarziu. Vroia sa-mi dea nu stiu ce pastile sa se regleze, dar i-am zis ca nu e nevoie ca pot sa-mi desfasor normal activitatile , la < 1 milion . In concluzie nu are nicio legatura cu progesteronul.
pisix, deci pana la urma era doar o intrebare, ca vad ca nu esti pregatita si cu faptele . Eu nu-mi amintesc sa fi prestat in perioada stimularii ca ma simteam permanent balonata.
Pisik06, in stanga ecranului, din lista de meniu alegi profil personal si acolo bifezi optiunea PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Moni data trecuta am facut testul in zi 12,tot atunci am intrerupt utrogestanul si a doua zi a venit CM.Tot prin zi 11-12 imi aparusera si cateva cosuri ceea ce la mine iarasi e semn de cm,acum nu au aparut inca.Data trecuta m-a durut destul de tare burtica,parca fierbea ceva acolo,mai ales in prima saptamana apoi totul s-a ameliorat.Acum cu embrioni mai multi si mai dezvoltati nu am avut aceleasi senzatii,doar cate o jena pe la ovare si cam atat,dar e adevarat ca de data asta de indata ce simteam ceva luam cate 1 nos-pa sau chiar doua pe zi,preventiv....Mie mi se par mari diferente fata de data trecuta,vom vedea si rezultatul maine.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Moniland - nu ma provoca ! sicer am ajuns sa visez si noaptea partide de amor si ma uit cam pofticios la barabata-miu dar ...mi-e fricaaaaa. Daca imi sparg outele ???
Kora - deci ce concluzii se desprind ?


Sunt pe vaaal ( Z 6 de stimulare cu Gonal, AMR 3 zile pana la ecografie)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor,am rezultatele la analizele de azi:
- estradiol : 969
- progesteron :0.27
- prolactina : 64.14

Mentionez ca sunt in Z 6 de stimulare cu Gonal dar nu am facut efectiv la ora analizelor decat 5 injectii (in 10 min o fac pe a 6-a)
Nu am cam mare valoarea estradiolului ?

Multumesc


Sunt pe vaaal ( Z 6 de stimulare cu Gonal, AMR 3 zile pana la ecografie)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Kora hai da tu startul maine la
Trebuie sa avem si reusite ....
Nu uita : dupa ce te muti la Odisee sa ne iei dupa tine....vrem si noi ca am aflat ca e mai "caldut" acolo si inca sunt locuri muuulteeee.....

Bafta maine ! si du-te linistita sa faci testul ca sigur ne dai de baut dupa ceea.....
Noi venim cu muzica ....




Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ella72 - completez pt Kora ... daca nu-mi sparg outele eu vin cu dansul ....(uuups, mi-a 'scapat' si asta ...din greseala): HAI Koraaaaaaaaaa !!!


Sunt pe vaaal ( Z 6 de stimulare cu Gonal, AMR 3 zile pana la ecografie)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput