Mamici de iulie-august 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mcoca mersi de compliment, buna faza cu bruneta Sunt blonda de cand ma stiu, mai multe nuante am fost.
Fetele eu nu prea am treaba cu greturile, poate cate-un nod in stomac.In schimb ma dor sanii, nu prea ma pot atinge de sfarcuri.

bujo 4+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hihihi bujo, bucura-te de perioada asta ca vin si greturile acusica. La mine au venit aproape de 6s. Apropo, nu trebuie sa-ti schimbi semnatura?

Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Joi implinesc 5 sapt, acum am 4 si 5 zile. Nici nu stii ce emotii am pana la eco luni.

bujo 4+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Stiu, asa am fost si eu. Nu am mai rezistat si am mers in urgenta la 4s+5z. O sa fie bine. Iti tin pumnii.

Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Si se vedea cum bate inimioara la 4s si 5z? Ca eu de asta imi dac griji. In iulie am pierdut o sarcin oprita in evolutie si imi amintesc cum ma tot uitam doar,doar se vede cum bate inimioara.

bujo 4+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Aaa nu, se vedea sacul, care avea marimea unei sarcini de 5s, ceea ce m-a linistit. Si eu am pierdut o sarcina pe 1aug. Nu se dezvolta bine, era mai mica decat ar fi trebuit sa fie. la 6s+5z ea era de 5s+3. Deci m-a linistita ca datarea ecografica = varsta dupa ultimul ciclu. Nici la tine nu o sa se vada luni inima, dar sa nu te ingrijorezi. DAca corespund cele 2 varste totul o sa fie ok.

Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naisha spune:

fetele...cam cat costa o ecografie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol!
Nu am mai scris ca nu prea aveam ce. Dar azi am .
Ma trezesc frumos dimineatza vesela ca de... ma duc la Dr. Ciufu (cea mai buna ecografista din Constanta)la eco sa vad si eu bebele, sau ce se poate vedea la 5 saptamani care le fac maine. Ma asez frumos pe pat, baga sonda si zice: "Ah, am uitat sa va zic sa goliti vezica". Ciudat ca eu nu o simteam plina deloc. Se uita ea putin si zice "Nu se poate trebuie sa goliti vezica". Ma dau jos, ma duc la toaleta si curg doar cateva picaturi, ca de... fusesem inainte sa ajung la dansa.
Ma asez iar comod, iar baga sonda, se uita si zice "pai nu este nici o urma de sarcina". Noroc ca eram pe pat ca altfel cadeam jos. M-a intrebat inca o data cat am. I-am zis: 4 saptamani si 6 zile. "Nu nu, daca sunteti insarcinata aveti maxim trei saptamani altfel se vedea ceva". Ii explic inca o data cat am si convinsa ca nu sunt insarcinatat m-a trimis sa fac BetaHCG. Am facut si am stat pana la ora 16 si mi-am mancat unghiile ca inebunisem. Am luat rezultatul si este 1383, o valoare corespondenta pentru saptamana 5-6. Ce parere aveti????
Naisha costa intre 30 si 130 RON. Depinde unde o faci. Sau gratis la spital la urgenta.


4+
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">POZELE NOASTRE TOATE

In asteptarea ingerasului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DIANA bine ai venit si sarcina usoara!!!


JJOVANA bine ai venit si tu si la fel sa ai o sarcina usoara, fara probleme!Cat despre dureri....eu le am de la inceput aproape in fiecare zi.

CRISARH dar pentru durerile de cap poti lua paracetamol. Ca nu e contraindicat. Sa nu exagerezi. Dar un paracetamol nu-ti face rau. Decat sa stai cu durerile. Si eu am greata.....azi m-am trezit din somn aproape ca vomitam si cu ochii plini de lacrimi. De atunci mi-e greata incontinuu....

MADA deci zici ca dupa luna a 4-a ar trebui sa ne simtim mai bine? Fara oboseala? si foamea trece?

MCOCA dar nu ti-e frica sa mananci de la fast food-uri? eu visez la un hamburger......dar nu sunt imuna la toxoplasmoza.....

BUJO tin pumnii pentru luni!

CRISIS eu zic ca sarcina e prea mica si de asta n u s-a vazut nimic. si daca doctorita avea un ecograf nu tocmai performant....e de asteptat sa nu se vada nimic. Ai incredere ca va fi totul bine.
De asta zic eu sa nu faceti ecografiile asa de devreme......

O seara buna tuturor!






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by crisis81

Bine v-am gasit la un nou capitol!
Nu am mai scris ca nu prea aveam ce. Dar azi am .
Ma trezesc frumos dimineatza vesela ca de... ma duc la Dr. Ciufu (cea mai buna ecografista din Constanta)la eco sa vad si eu bebele, sau ce se poate vedea la 5 saptamani care le fac maine. Ma asez frumos pe pat, baga sonda si zice: "Ah, am uitat sa va zic sa goliti vezica". Ciudat ca eu nu o simteam plina deloc. Se uita ea putin si zice "Nu se poate trebuie sa goliti vezica". Ma dau jos, ma duc la toaleta si curg doar cateva picaturi, ca de... fusesem inainte sa ajung la dansa.
Ma asez iar comod, iar baga sonda, se uita si zice "pai nu este nici o urma de sarcina". Noroc ca eram pe pat ca altfel cadeam jos. M-a intrebat inca o data cat am. I-am zis: 4 saptamani si 6 zile. "Nu nu, daca sunteti insarcinata aveti maxim trei saptamani altfel se vedea ceva". Ii explic inca o data cat am si convinsa ca nu sunt insarcinatat m-a trimis sa fac BetaHCG. Am facut si am stat pana la ora 16 si mi-am mancat unghiile ca inebunisem. Am luat rezultatul si este 1383, o valoare corespondenta pentru saptamana 5-6. Ce parere aveti????
Naisha costa intre 30 si 130 RON. Depinde unde o faci. Sau gratis la spital la urgenta.


4+
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">POZELE NOASTRE TOATE

In asteptarea ingerasului


hmmm...ciudat
mi s-a intamplat si mie sa nu vada sarcina la echo...inceraca in alta parte



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
8+ sper la o!!!AMR 32sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb

Mergi la inceput