plita vitroceramica electrica

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Mi-am luat tot de la franke

Plita vitroceramica este ptr. cine foloseste aragazul ptr o cafea sau ocazional ochiuri,nu ptr. cine gateste zilnic 2 oale de mancare.
Se curata f. greu.
Cuptorul electric SUPER, am si cu piroliza,am mai scris aici,merita de 2x banii.


Aveti grija la plitele cu inductie:nu merg toate oalele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichinutza spune:

plita vitroceramica este super.o am de 2 ani.mentionez ca gatesc zilnic,chiar 2 feluri de mancare.deci nu o folosesc doar pt ceai!alte avantaje: nu miroase a gaz, nu exista scurgeri de gaze,deci fara riscuri, nu se ingalbenesc peretii si mobila cum se intampla la gaz si nu se face depunere pe mobila suspendata.la gaz trebuia sa frec toata mobila la cateva zile si-mi lua cateva ore,acum nu mai am aceasta problema,se pune doar praful obisnuit ca pe orice mobila.deci se curata bucataria usor,faci economie la produse de curatat,apa,si timp.
dezavantaj: nu se pot coace vinete(am auzit pe cineva care face dar afecteaza plita,devine mai mata,cu pete). oricum niciodata nu mi-as mai cumpara pe gaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Eu am plita vitrocermaica de la Gorenje dar pe gaz, cuptorul il am tot de la Gorenje dar electric. La plita se vede orice firicel de praf in rest e ok din toate punctele de vedere.

Mergi la inceput