Fetele din America (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Ramona, cum sunt prescription sunglasess?? Ca am auzit si eu reclame dar nu sunt prea lamurita!!!!





Sint ochelari de vedere cu lentila colorata. Se fac la fel ca si ochelarii obisnuiti, cu reteta de la medic.
Eu din astia am si inconvenientul e ca trebuie sa-i ai pe ceilalti la indemina, in caz ca intri in vreo cladire si nu vrei sa ramii cu ochelarii de soare pe ochi!
Oricum, mie imi plac. Sint sensibila rau la lumina si nu stiu ce m-as face fara ei. Ii port si iarna daca ninge.
Pe vremuri am avut ochelari cu lentila heliomat, dar nu mi-au placut. La soare nu erau suficient de inchisi la culoare iar afara nu se inchideau suficient la culoare. Aici nici nu am vazut din aia, or fi stiind ei de ce!
Eu sint ochelarista convinsa, nu-mi pun lentile de contact.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Acum am vazut si raspunsul lui Gabbriela. Am o problema cu computerul, se blocheaza cind apas pe un link (asa ca nu am putut sa-i vad pe cei cu magneti), ce problema o avea? Se cam joaca Alexandru cu el si nu stiu ce i-a facut. Imi face chestia asta de nu stiu cite ori pe zi!
Nu stiu care sint cu magneti, dar sint niste lentile care se ataseaza si le ridici cind nu ai nevoie de ele. Dar arata cam ciudat!
Ce am eu arata ca orice ochelari de soare.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by corinadana

Simina ala l am folosit pana acum, de cativa ani dar acum imi face matreata...

Mireamara am sa incerc neutrogena.

Multam fetele!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca




Sincer, nu stiu, ca nu am folosit nici din ala, nici altul. Dar am auzit si eu pe un doctor care-l lauda tare de tot, de aia am zis. Imi pare rau ca nu-ti prieste. Schimba-l, poate deja ti-a uscat prea tare pielea scalpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Arata tare interesant cei cu magneti!!!! Se pot desprinde de tot cei de soare, sau doar ii ridici sus???

Eu nu port ochelarii decat foarte rar, si ma incomodeaza, sau poate asa e la inceput pana te obisnuiesti cu ei...dar m-am hotarat sa ii port pentru ca aseara eram in parc, si o fetita tot facea cu mana, eu nimic...si vine mamica ei la mine sa vada daca chiar sunt eu, caci fetita foooarte dezamagita de ce "teacher-ul" ei nu o baga in seama...(eleva mea draga de la gradi)
Nu am vazut-o si era la 2 m de mine!!!!! (in fine am si o scuza, era si un pic intuneric afara!!)


Eu pt matreata am folosit un produs natural din urzica (dar nu m-a ajutat foarte mult)....acum sunt in cautare de altceva.
Nutrogena e bun???

De 2 zile fac placinte cu cirese si mere (am vazut o emisiune la tv "how is made" si mi-a facut o pofta!!!)...cumpar "crust" gata facut, si conserve cu umplutura, pun frisca pe deasupra si e gata!!!!
Sunt atat de bune, incat le mananc numai eu la nici 5 minute dupa ce sunt gata!!!




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Vezi ca te ingrasi SINZI!..si mai bine fa tu o placinta din aia cu mere de casa,ca e mai sanatoasa

Pt matreata sotul meu se spala cu HEAD & SHOULDERS cu hydrazinc,e foarte multumit,el se spala de ani de zile cu el,daca schimba shamponul face matreata rau de tot....cred ca lui ii prieste asta.


Duminica placuta la toata lumea!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Dupa cura de T-Gel, Neutrogena,(este mai mult ca un tratament) am folosit si eu Head&Shoulders si am ramas la el. Chiar sunt multumita.
Nu imi vine sa cred ca nu mai am rani in cap, in primavara se intinsesera pana dincolo de tample, mi se cojeau, aratau groaznic.

Intr-o luna de azi inainte merg in Ro. Mi-e o frica de avion ceva de speriat.Nu vreau sa ma gandesc inca la zbor....

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu am probleme cu matreata, pe vremuri s-a rezolvat cu Head & Shoulders. Mai folosea sotul alt model, dar am uitat cum ii spune.
Eu m-am luptat cu parul gras si nici cele mai scumpe sampoane nu m-au ajutat. Dupa ce am predat armele s-a rezolvat oarecum situatia. Cine mai stie?

Vorbeati mai devreme despre creme. Eu nu pot recomanda vreuna, sint intr-o cautare vesnica. Oricum, am constatat ca nu imi face bine sa folosesc mereu aceeasi crema. Sint multumita o vreme, apoi am impresia ca nu mai ajuta.

Am facut o chestie exfolianta gasita aici pe forum: ulei de masline si zat de cafea. O folosesc si pe fata si pe corp. Mi se pare ca ajuta mai mult decit orice crema.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da! Simina se pare ca mi s a obisnuit pielea capului cu samponul si nu i mai prieste...Mai zi i si tu ce ti mai fac puii!

Si eu schimb cremele de fata, am citit si eu ca tr schimbate nu tot timpul aceeasi.

Ramona chestia aia cu cafea si ulei ca si scrub, nu?

Mireamara cu cine zbori? si mie mi e o friiiica de mi se taie respiratia uneori. Si am auzit multi care enjoy zborul...

Eu fac placinta de mere de casa. E usoara si delicioasa.

Azi ne au invitat niste prieteni la un rest. italian , maine dimineata iar am un kg in plus la tonaj....

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am nevoie de ajutorul vostru, mai ales al fetelor care lucreaza de mult in state sau care au trecut prin experiente similare.
eu lucrez in dept legal si eram 2 fete si avocatul. colega mea se ocupa de patente, eu de product liability si altele. ea a inceput inaintea mea cu un an, deci avea 2 ani aici, eu doar unul. saptamana trecuta ea a fost anuntata ca se fac reduceri de personal, i-au luat telefonul, numele de pe usa si dusa a fost. mie mi-e tare greu sa ma acomodez la situatia asta, eram amice, vb cate in luna si-n stele etc. vb cu ea zilnic, ea pare a se fi acomodat cu ideea mai usor ca mine. anyway, mi se pare buluc de munca si sunt tare obosita. sfeul zice ca munca noastra era de o persoana jumate. acum, intrebarea mea;
pot cere salariul de o persoana jumate? evident asta m-ar stimula enorm, pt ca ce fac acum e asa si-asa, plus ca mi s-au dublat responsabilitatile (in ciuda a ceea ce zice el).
el stie ca mie nu-mi convin banii, dar nu am discutat inca salariul
ce sfat imi dati? cum sa abordez problema fara sa o dau nasol si sa-mi iasa ce vreau?
multam

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

pai normal ca sa ceri marire de salariu. In cel mai rau caz poate sa spuna nu. dar va spune da. cere mai mult decat vrei ca sa poti negocia.

Mergi la inceput