FIV 145

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

mIHAELEte rog eu nu te stresa inca de pe acuma. Inca nu ai de unde sa stii ce protocol primesti, poate este cel lung adica din Z21 sau cel scurt Z2-3.Oricum ai avea timp sa ti le procuri in 4 zile si asta daca nu trebuie sa alergi dupa cele compensate. Ar fi bine sa nu uiti sa ii aduci aminte dr. de criza de menogon de pe piata.
Monilandte mai serveste cu ceva fata? Din pacate am mai gasit 3 fiole de menogon cand strigau fetele dar erau expirate.
Avaloanedaca mai esti pe aici da-mi un PM sa iti dau adresa de mail sa imi dai si mie te rog modelele alea de retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:


Ayda, Ela imi pare tare rau. Nu va pierdeti speranta.

Zouzou eram sigura ... sa fie bine!

M-ati bagat rau de tot in ceata cu transferul de embrioni congelati. Oricum nu stiam eu prea multe ca deh...astora pe aici trebuie sa le "scoti cuvintele cu clestele" si nici atunci nu spun prea multe dar acum chiar ca nu mai inteleg nimic. Flori se pare ca fiecare face cum il taie capul acest transfer. Eu am o schema de tratament simpla si care nu contine pregnyl sau altceva pentru declansarea ovulatiei. Eu am luat din a doua zi de CM 2 estrofem/zi pana in ziua 8a apoi am inceput cu 4 estrofem pe zi. Fac eco si test de sange marti (z14)si in functie de rezultat voi incepe sa iau utrogestan si se fixeaza data transferului...Atat...Deci ceata totala...O sa va mai spun ce vor zice marti. Ce parere aveti?

Liliana cantareste bine lucurile si ia decizia cea mai buna pentru tine. Chiar daca e greu, trebuie sa fie bine. Poate niste teste mai amanuntite nu ar strica. Ai dovedit ca poti ramane si nu vad de ce ai pierde sarciniile daca totul e ok cu embrionii.

Bafta multa tuturor celor "pe val"

Week-end placut!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

elam70imi pare nespus de rau..stiu cum e..offf...nu fi necajita,incearca sa te refaci si sa prinzi noi puteri pentru urmatorul fiv...iti doresc din suflet sa fie si ultimul si sa devii mamica
fetelor,eu duminica am sa merg la o manastire..manastirea Maicii Domnului din Tsampica(Kitta,si eu am crezut ca icoana este pe virful muntelui,dar am aflat de abea ieri ca este intr-o manastire,..si am aflat exact ritualul ce si cum sa faci....daca vrei da-mi un PM)unde se gaseste o iconita facatoare de minuni...eu as dori ca duminica cind merg,sa scriu pe o listuta numele vostru mic si sa o las acolo pentru rugaciuni zilnice...cine doreste pina simbata seara sa-mi lase pe PM numele mic de fata...multumesc frumos si Doamne ajuta!...si o noapte plina de licurici...pupici

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*

www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Dream1971tie de ce ti-au dat oare estromfen care este estradiol din Z2, il aveai mic? M-ar interesa si pe mine ca mie mi-a dat doar dupa ET. Intr-adevar multe variante, dar probabil ca este si in functie de analize. In cazul unui chist eu zic clar ca asta incurca lucrurile si de asta se amana ET.
In rest, am si eu o intrebare nu ca nu as stii raspunsul? In timpul luarii AC adica 2 luni nu pot sa iau nici o naturista sa se mai imbunatateasca una alta pe acolo nu? Acu, ca sa nu stau degeaba pe tusa ca nu face bine la pisic, am luat un gel cu aloe vera si inca un ceva lichid care se amesteca cate 5 ml din fiecare intr-o seringa (deci tot nu am scapat de seringi!) si seara dupa spalarea de culcare se intoduce acolo (ceea ce mai ramane va inchipuiti si voi) si nu se spala dupa aceea. Cica ajuta local, stiti voi cum cu aloe vera asta care e buna la de toate ca pe nici un prospect nu am vazut scris exact pentru ce afectiune e recomandat, ce si cum, numai bla, bla, bla, generalitati. Da' mergem pe principiul ca ce e cel mai scump e si cel mai bun si face minuni. Am luat si MACA din aia scumpa de la Forever toate bineinteles, la care satu si ma uit acum de imi curg balele, dar io veni si timpul ei. Sa fie acolo ca face bine la pisic, cand te simti asa inarmata cu toate cele dotarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

pisix, mult succes in continuare si fuguta la odisee, sa ne tragi si pe noi dupa tine
multumesc tuturor fetelor care sunt alaturi de mine, cred ca dc nu erati voi nu mi-as fi revenit din soc nici acum...asa credeam si eu ca sunt sanse mari la FIV, dar uite ca nu a fost chiar asa...am sperat mult prea mult ca va fi bine....dar asa a vrut Dumnezeu poate, nu stiu
Kry, anul 2008 o sa ne aduca bebele mult dorit, trebuie sa avem incredere si sa ne rugam sa fie bine.
Tin pumnii tuturor fetelor care sunt in focuri!
Va pup si va multumesc tuturor ca m-ati ajutat sa trec mai usor peste acest moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by ayda_m

pisix, mult succes in continuare si fuguta la odisee, sa ne tragi si pe noi dupa tine
multumesc tuturor fetelor care sunt alaturi de mine, cred ca dc nu erati voi nu mi-as fi revenit din soc nici acum...asa credeam si eu ca sunt sanse mari la FIV, dar uite ca nu a fost chiar asa...am sperat mult prea mult ca va fi bine....dar asa a vrut Dumnezeu poate, nu stiu
Kry, anul 2008 o sa ne aduca bebele mult dorit, trebuie sa avem incredere si sa ne rugam sa fie bine.
Tin pumnii tuturor fetelor care sunt in focuri!
Va pup si va multumesc tuturor ca m-ati ajutat sa trec mai usor peste acest moment.




"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*

www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

mihaele nu vreau sa-ti tai aripile dar daca nu se mai face inca un lot pe la mijlocul lui DEC nu prea ai sanse sa faci FIV-ul anul asta pt ca in lotul de NOV-DEC punctiile si ET se fac in perioada 30 nov-6 dec si nu ai timp nici macar de protocol scurt desi Ancar prima data la fetele pana in 30 de ani da protocol lung
chiar si eu nu sunt sigura daca intru in LOTUL NOV-DEC pt ca ultima menstra a fost pe 28 oct deci ma cam aflu intre protocolul scurt si cel lung
Oricum aflu joi pe 17 cand ma duc la consult pt ca eu cred ca mai bine vb face-to-face ca la telefon in general Ancar este mai expeditiv(cred ca stie toata lumea ca este o persoana f ocupata)
pana acum eu sunt multumita de el n-am niomik de reprosat ,mai ales ca stiu 3 tipe(prietene)care au ramas insarcinate cu ajutorul lui desi incercau de vreo 7ani .Una dintre ele a fost si la Munteanu si la Marinescu dar aici si-a gasit leacul .dar eu cred ca doctorul ola care iti gasesti leacul este cel mai bun !(pt tine ca poate pt altii nu)
Am luat o hoatarare :daca nu merge nici FIV-ul asta incerc si la Marinescu ca macar sa schimmb ceva desi nu prea vreau la Giulesti(la spital ma refer),am oroare de spitale /.Chiar daca costa mai mult prefer o clinica curata ca experiente cu spitalele am avut urate:am iesit mai bolnava decat m-am internat=naspa
Sper sa nu mai fie nevoie de o alta incercare prea curand
M-am intins asa de mult ,totul se rezuma la voia Domnului,desi si noi incercam sa-i dam un mic ajutor sau imbold luai-o cum vreti.
Mihaele daca mai ai nevoie de ceva raspunsuri si daca pot sa te ajut =O.K.
PUPIK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elam70 spune:

Zouzouesti o dulce si daca iti ajuta DD sa ajungi la acea manastire la care iti doresti roagate si pentru noi toate cate ne dorim un bebe.
Va multumesc la toate caci discutiile cu voi ma ajuta sa trec mai usor peste esec. Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Zouzounaki, multumim pt. gandul tau bun!

Liana si toate Mihaelele si Gabrielele , va urez LA MULTI ANI pt. 8 Nov, sa fiti sanatoase si DD sa va daruiasaca cat mai repede bb dorit!

Avalon, Dream 1971 si toate fetele care ati inceput tratamentul sau asteptati bhcg-ul, pumnii mei sunt stransi pt. voi! Doamne Ajuta!

Kitta, desi ai zis ca stii raspunsul la intrebarea pe care ai pus-o relativ la "leacuri bune la toate", vin si eu sa intaresc raspunsul tau cu un sfat prietenesc: parerea mea este ca pana la urmatorul FIV sa nu iei nimic si sa lasi ovarele sa se odihneasca (exceptand AC pe care ti le-a prescris dr; daca au fost prescrise de Ms. Gettix eu zic sa intrebi dr inainte de a le lua). Eu am facut greseala ca in pauza de dupa IUI (suparata pe dr. ca eu eram obisnuita sa fac IUI una dupa alta nu cu pauza de 1 luna intre proceduri) sa iau homeopate si alte ierburi gandind la fel ca tine "sa nu stau degeaba si sa ajut..." Am ajutat pana m-am ales cu niste chisturi de toata frumusetea si acum suport consecintele...Se pare ca ovarele se resimt (chiar si dupa o stimulare usoara cum am avut eu) si au nevoie de pauza. Aceasta este parerea mea (bazata pe propia-mi experienta), acum tu faci cum vrei!
Despre Aloe Vera pot sa-ti spun ca pe langa vitaminele si mineralele pe care le contine este si estrogenica. Tu stii mai bine daca ai sau nu nevoie de estrogen! Iti doresc mult succes la urmatorul FIV care sigur va fi cu II!

Pupici si weekend placut la toate fetele(na, ca licuricii mi-au furat emoticoanele...)!






Ajutati-o pe Sonia


Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:


ayda si elam pot spune ca va inteleg perfect, din pacate, acum totul pare ca s-a naruit in jurul vostru, dar totul este trecator si in curand va inflori dorinta de a incerca din nou, va fi bine pana la urma, multi

mihaele nu te mai stresa in zadar, nu stiu motivele pt care ti neaparat sa faci fiv anul acesta, dar daca nu e sa-l faci nu-l vei face, legat de tratament de obicei farmaciile iti aduc comanda in ziua urmatoare, asa ca vei avea timp sa faci rost de ele, sau poti incerca pt moment sa le procuri de la Giulesti sau Med N Life pt 1,2 zile pana faci rost de toate, nu uita sa mentionzi dr ca menogonul e pe cale de disparitie. Bafta multa

Referitor la GONAL dr mi-a zis clar ca se da compensat pt orice valoare, nu exista niciun plafon de 300 lei dupa cum zice med de fam, steluta din treptul lui nu are nicio legatura cu plafonul de 3 mil lei.

Kora inteleg nerabdarea ta pt ca si eu am procedat la fel, tin pumnii pt luni si sa vi cu val mare,
luni ajung si eu pe la ids pt hormonale, poate ne intalnim.

ladyxe

Mergi la inceput