Gravidutze si mamici din CLUJ - 33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Mersi anca odata pentru urari

Meli ami pare rau dar cred ca artebui sa mai consulti si alti medici nu numai una ci mai multi

fetelor am un inger de fetita nu stiu daca ie bine dar doarme patru ore mananca o ora si anca una sta treaza dar nu plange atata ie de cuminte ca mi frica sa nu fie bolnava, problema care o are la un ochisor are ceva secretie dar o are de la nastere in spital au zis sa pun lapte de mama sau sa al sterg cu ceai de musetel
IKO Szende Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Alex,mi-e mi-a dat dr "unda verde" la controlul de la 6 saptamani,dupa nastere.

Iko,bucura-te ca e cuminte fetita mananca si doarme ,eu stiu ca nu e bine sa folosesti ceai de musetel pt ochisori ,cu laptele de mama cred ca e ceva babesc nu am mai auzit .
ai scris in loc de inca -anca si m-ai derutat

amandaR-endocrinolog-dr Valea Ana -cabinet particular
tel:0264-530888 (centrul medical Terra-Med)

bex,deci tu te plimbi........dimineata la cafea ... o beau eu cu tine daca Ramonella lipseste,acum cu siguranta si-a vazut "ingerasul Bea".

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Buna fetelor! Nu ma incadrez in peisaj dar vreau sa va arat ceva:
Am gasit asta pe net si se potriveste la toti copii pe care ii cunosc.
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">GHICESTE SEXUL DUPA VARSTA IMPLINITA A MAMEI SI LUNA CONCEPTIEI
Sper sa foloseasca celor care inca nu stiu sexul lu dar si celor care il stiu deja ca sa il probeze sa ne spuna si noua daca se potriveste.


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602928535480" target="_blank">[Ziua rezultatului, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602474079860" target="_blank">Gratar Szeged, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Viena 2007, www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">Spania 2007 , www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602666367220" target="_blank">Botez finutzu,
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602666343022" target="_blank">Animalutzele mele!, Multe poze

In asteptarea ingerasului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA FETELOR

ANCA deci dupa 6 sapt ...hai ca mai am si eu un pic si merg la control

fetelor PUTETI SA MI RECOMANDATZI un cabinet ginecologic in MANASTUR ?

MELI te rog mult sa mi lasi nr de telefon al coafezei

ALEX si bebe TIADRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ce parere avetzi de injectia ce te protejeaza 3 luni impotriva unei sarcini nedorite
ma tot gandesc ce sa fac ,parca nu mi as pune sterilet

CO draga da pe unde esti ????????
e aproape 9

ALEX si bebe TIADRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alex eu am auzit ca injectia nu e foarte sigura, exista un anumit risc, ca si steriletul de altfel. Prietena mea a ramas insarcinata cu tot cu sterilet, din pacate nu s-a putut pastra sarcina. Ori prezervativ ori anticonceptionale as recomanda eu.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Alexutza mami, aici sunt, cam dupa ce pleca sotiorul la servicul la 9, deschid calcul si evident, al doile alucru, pregatesc si vin la voi:)

Si eu as zice prezervativ pentru moment, pana cand o sa vezi ce anticonceptionale vrei. Mie mi se pare asa putin...sexy;)asata in caz ca nu va deranjeaza pe vreunul dintre voi, plus ca ai de unde alege arome, forme etc

Alex, iti scriu pe Pm nr unei coafeza care mai vedea si acasa, lucreaza si la salon, dar stiu ca mai demult venea acasa.

Co40 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata tuturor! Si eu am un copil cuminte, doarme toata noaptea(de la 23) si inca nu s-a trezit
O zi frumoasa!!!

http://b1.lilypie.com/FwUvp3.png

MAMI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:





Ce stiti de ramo, a nascut?


Felicia, 26+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata fetelor!

felicia20 ,DA ,a nascut!!

Alex,tu alaptezi ,in acest caz sunt anticonceptionale specialle ,injectia nu stiu daca poti face in caz ca alaptezi (eu stiu ca e sigura multi dr. recomanda),prezervativul ar fi o varianta buna (daca va plac) ,ginecolog nu stiu in Manas. decat pe Muresan dar la el se fac programari cu mult timp inainte ca si la altii buni de atfel.

bex,e buna cafeluta ,cum esti azi ceva simtone ?????

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput