Ingineri fosti, viitori...(15)

Ingineri fosti, viitori...(15) | Autor: Ioana81

Link direct la acest mesaj


BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(14) , (13) , (12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.


Ioana si bebe Vladimir
nunta Vladimir Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Hai ca am reusit sa deschid un nou subiect. Sper sa nu ma puneti la editari ca nu se stie cand mai am acces la calc. Aseara a fost mai bine. Vla s a trezit dupa 4 si apoi din juma in juma de ora. Acum doarme, ca l a pranz l au trezit instalatorii. am avut pb cu un calorifer. A inceput sa se mai si joace singur.. Poze mai fac dar nu am luat cablul de descarcat asa ca mai asteptati. Nici calc desktop nu l-am adus. Acolo am multe poze. Gata ma intorc la supa ca se trezeste vla si vine si tasu de la munca. Ce mai activitate seara!!!!!
Va pup!

Ioana si bebe Vladimir
nunta Vladimir
Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Apar si eu la spartul targului.
celor care isi serbeaza numele astazi, petrecere frumoasa!
Gabri_andrei, Gabi K, Misha, Miha, michaela_AR
Nico, imi pare rau sa aud asa vesti, sper ca esti mai bine acum. Ti-as da un telefon dar nu stiu numarul. Si cand ma gandesc ca si tu exagerai cu munca si mai ai si doi copilasi micuti.
Katik, Claudia, Misha sper ca nu mergeti prea curand la servici, macar voi sa scrieti ca noi...
Eu sper sa pot intra poate saptamana viitoare, va dati seama ce am pe cap daca nici macar nu am apucat sa dechid netul , e trista rau situatia, ar trebui sa incepem clonarea de ingineri, rog chimistele inginere sa pregatesca o potiune magica, ce bine ar fi sa am o clona sa o trimit pe ea la servici iar eu cu copilul si pe forum . Am luat-o razna, tot serviciul e de vina.
Anca, dupa frecventa postarilor imi dau seama ca suntem prietene de suferinta. Macar sper ca esti ocupata cu munca pentru firma ta. Si am citit pe diagonala pe forum ca treci la treaba, bafta sa vina repede bb cel dorit!

Monagan, Linusa, GabiK, Raresionut, Lunna pe unde umblati dragelor?


Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina (Tuinea), si aici este la fel de urat, furtuna in toata regula, plua rau , frig si bate vantul in asa fel incat parac numai la orizontala e ploaia. Oricum de la masina pana in casa deja ma ia cu frig. Eu de abia fac doi ani aici si am inceput sa ruginesc. Saptamana trecuta nu mai puteam sa merg cu un picior, mi s-a mai intamplat si acum 2 luni cand ma durea si in pat stand, si am fost la doctor pana la urma mi-a dat un medicament pentru atroza/reumatism si mi-a spus ca spera sa treaca si ca de obicei revin durerile astea . Acum nu ma mai doare, dar urasc vremea asta.

Cati ani are fetita ta, nu ti-o treci la semnatura sa stim si noi cum o cheama, poate pui si poze. Cred ca fetele noastre sunt apropiate ca varsta, parca asa am retinut. Nu-i asa ca de abia astepti Craciunul sa mergi acasa?

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
si la noi e timp urat, vant.
Kati, nu merge linkul ala, eram curioasa si eu, ft bine ca e Krisztina interesata si ii place. Cum e la inot? mai tuseste?
Cristina, trebuie ca ti-e tare dor de micuta ta...eu cand ma uit la ai mei nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul, parca ieri eram gravida cu primul...si au trecut atatia ani de atunci. Si mi-s asa dragi, acum Luca a inceput sa vorbeasca, stie cateva cuvintele din cantece, imi place sa-l fac sa repete cate ceva ce-i spun eu...si Marc ma ajuta cu el, il dezbraca, si are tare mare grija de el cand suntem afara.


Azi mi l-a laudat educatoarea pe Marc si tare m-am bucurat, a zis ca deseneaza, se joaca diferite jocuri, tot pe langa ea e sa-i arate unele lucruri...
Nico, sper ca esti bine...

va las acum , revin maine candva, ma cam doare burta si nu stiu de ce, ma uit la un film acum cu sotul si apoi plec la nani ca sunt obosita.
pupici si noapte buna!

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Claudia, merge linkul, dar trebuie sa stergi virgula de la sfarsit. In romana inca nu au scris pe site, de Timisoara scriu ca se deschide in noiembrie, dar este interesant.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza fetele!!!!
haideti la cafelutza fierbinte!!!! sau ceai, cine ce prefera!
da, am gresit io cu link-ul, tare importanta este virgula aia
si la noi e urit tare, bate vintul de rupe tot, mai si ploua, mai si ceata, toate se perinda asa repede
otilia, mie chiar mi-a placut. au facut experimente ca la marea moarta, tare incintata a fost, a venit acasa si a scos oua din frigider, sarea, apa sa facem sa pluteasca oul.cred ca o s-o ducem, macar mai sta si prin alte parti, nu numai pe acasa.si nici nu se plictiseste.
claudia, ieri n-au bagat-o la inot, a fost ceva incurcatura, recuperam sapt. viitoare.mai tuseste, dupa-masa mergem la dr sa vedem daca e ceva si la plamini, ca daca nu, eu nu-i dau antibiotic (sigur ne scrie dr)
ioana, bine ai revenit!
anca, mai scoate capul dintre hirtii!
fetelor, fug ca s-a trezit robi, incerc sa revin mai tirziu.
va pup pe toate!



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

aici si eu...
va multumesc inca odata pt. urari!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata!
Ce dumba sunt! Va urez la multi anii tuturor Gabrielelor si Mihaelelor! AmM uitat ieri sa scriu ca-s aeriana. Deh toata ziua in maraieli!
Sa va povestesc, deci cu bona a cazut din start. Am incercat cu socramiu si NIMIC. Esec total. Sta dupa el si l enerveaza. Deci cum vroiam sa ma apuc de munca, prevad ca stau si la anu cu el pe gratis!!!!!!
Asta este. Deja am discutat cu Crsiti, decat un copil bolnav cu nervii, mai bine sanatos si eu dusa cu capu. Ca tare imi e greu in casa cu el. Si nu ma lasa sa lucrez deloc.
Na ca v am marturisit noua mea problema.
Va pup si o zi de vineri frumoasa!


Ioana si bebe Vladimir
nunta Vladimir
Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Salutare!!
Sa ma prezint:Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)

La multi ani Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabi!!!!

Noi am facut ieri 8 ani si nu stim cand a trecut timpul!!!!

Pupici,
Rodica,
Andrei 9ani4luni si Mihai 8 ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Rodica, bine ai venit la noi!
Oti, eu i-am propus sefului meu DEMULT sa ma cloneze...mi-ar trebui vreo 2-3 clone la servici, 1 la parintii mei ca sa nu se mai planga ca ma vad rar, 1 la prietenii cu care nu apuc sa ma vad si plang dupa mine, 1 care sa lucreze in weekend......si eu sa-mi vad de familia mea si activitatile de recreere (cineva trebuie sa se ocupe si de asta).[:d] si la noi este nebunie, ieri m-am ciondanit super la greu cu seful pe tema proiectelor (i-am trimis un mail luni la care nu mi-a raspuns pana joi....dupa care....ma intreaba ce se intampla cu proiectul respectiv...si i-am zis ca daca isi citea mailul sigur ar fi stiut....si ce-mi raspunde? "tu trebuie sa ma tragi de maneca sa-mi citesc mailul"...ei DRACIE...eu nu mi-s secretara! si apoi i-am spus ca eu nu pot lucra la nu stiu cate proiecte deodata, nu raspund pt. calitatea proiectelor facute in stilul asta si drept urmare nu voi mai semna nici un proiect care consider eu ca nu este suficient de bine facut....si el cica toti colegii au mai mule proiecte simultan.....TREABA LOR. Eu nu cred ca un singur om poate lucra la un Mall, la un hotel si la o cladire de birouri in acelasi timp, o zi la una, o zi la alta....sa iasa si bine lucrarile si sa respecte si termenele!!!! cine crede asa ceva....ori e naiv, ori mincinos (asta nu i-am zis-o lui [:d]). Si de bine ce l-am enervat ieri, azi mi-a stricat o treaba f. importanta pe care o aveam marti: trebuia sa ma intalnesc cu Directia pt Protectia Copilului sa dau o declaratie pt nasii mei ca sa poata adopta un copil si seful m-a delegat la o lucrare toata ziua, fara nici o posibilitate sa ma invoiesc!!!!!!!! UF.

Unde sunt fetele noastre: linusa, raresionut, lunna, aime, gabri_andrei ???????? Mai treceti pe la noi! Ne-ati abandonat?


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput