Ingineri fosti, viitori...(15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza fetele inginerele!
am cam tras chiulul de pe DC ca n-am apucat pur si simplu sa ma pun pe scaun linga calculator. e agitatie acasa, sotul face un curs, in fiecare we(si simbata si duminica) pina la craciun, asa ca nu-i acasa decit seara, io singura cu amindoi, mai cumparaturi aici prin zona, afara este urit, nu pot iesi cu ei...
ioana, vreo fratioara sau un surior pt vla???
otilia, ciudata gindire are lumea la voi! cum rezista copiii aia o zi intreaga fara sa doarma nici un pic? pai la mine e circ intreg dupa 6 daca nu dorm
cristina, trebuie sa-ti fie al naibii de greu
miki, nu crezi ca de fapt ai facut reactie la vaccin? eu asa patesc de fiecare data: imediat dupa vaccin fac o raceala zdravana, ca un fel de gripa si ma tine o saptamina. deja de doi ani nu mi-am mai facut vaccinul antigripal, dr nostru a zis sa mai luam o pauza cu vaccinurile antigripale, mai bine alte metode.
cred ca ma paste si pe mine o raceala ceva ca a inceput sa ma doara gitul zdravan. i-am dat la sotz o lista cu homeopate sa-mi aduca de la farmacie, poate scap asa
sa aveti o zi buna!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Buna dimineata!
Ne-am trezit si noi azi mai tarziu la 7.30...acum unii impacheteaza cadouri pt fetita la care mergem, altii stau pe forum , Luca il striga pe tata-su, nu stiu ce vrea cu el...vreme urata, de aia de facut copii, insa noi avem...asa ca pofta-n cui!!!lasam pe altii!!!
Cristina, sunteti o familie frumoasa, sa fiti sanatosi!
Oti, vazut manechinul...de ce nu-i trimiti cateva poze la vreun casting, poate o vor pe Ana in vreun catalog de moda de copii!!! ca tare ii place sa se fotografieze, era asa si Marc al meu cand era mai mic, asa frumos statea la poze...acum insa ne rugam de el sa stea.
Kati, Miki, eu nu fac vaccinele astea anitgripale...si asa cum zici si tu Kati, se poate sa fie reactie la vaccin.
Acum vad ca incep si ai mei copii cu mucisori, eu si christian suntem cu usoara raceala, asa ca...pana la primavara cred ca tot asa o ducem, intr-o veselie!

duminica placuta tuturor!
ce o face Nico, oare e bine???

Claudia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Bag de seama ca este cam greu cu trezirea dar asta este! Eu m-am culcat la 6 sa ma trezesc la 8! N-am putut sa dorm! Asta este! Acum am deschis toate ferestrele sa se aeriseasca ca poate m-o lua somnul asa mai bine.
Mii de multumiri pentru incurajari!
Sa aveti o duminica frumoasa!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

greu tare cu trezirea! noi am avut noapte alba asa ca acum sunt tahuie de cap. s-au trezit si copiii(pe krisztina am gasit-o dimineata dormind in hol pe jos), pe sotz l-au durut dintii de era sa se urce pe pereti, cu toate calmantele pe care le-am avut in casa. de-abia pe la 6 am adormit si la 8 a sunat ceasull sa se duca la curs
oti, acusika ma duc sa vad pozele ca inca n-am apucat.
claudia, multa sanatate la toata trupa!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor! Ce vreme oribila!!!!! Nu mai zic ce trafic ieri in Bucuresti din cauza asta....mi-am tocat nervii! Am fost in cautare de palton si ghetute si m-am intors cu mana goala, obosita si deprimata ca nu mi-am gasit nimic . Sper sa mai intarzie nitel zapada in Bucuresti....pana imi gasesc eu ghete.
Acum trebuie sa ma apuc si eu de strans prin casa si de facut cumparaturi ca diseara avem niste musafiri (a fost ieri ziua sotului) si eu nu m-am pregatit inca cu nimic.
Va pup, o duminica frumoasa!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, sa traiasca iepumare!!!!!! LA MULTI ANI!!!!!
spor la trebi!!!!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Iepumic..la multi ani sorului si sa chefuiti..
Claudia, pe mine m-a luat ieri o raceala, adica mi s-a infundat nasul si nu ma simteam bine deloc, drept pt care am facut o sauna cu aromoterapie de menta si am folosit si aburi cu luft de menta si mi-a trecut ca prin minune, ma simt de parca nu venise nimic...s-a speriat raceala..desi ma asteptam ca va avea o reactie vaccinul.
Asa ca am gasit antidotul...dar nu am scapat de stress cu bebeii, cel mare a vomat toata noaptea si mi-e frica sa nu aiba magengrippe..a sunat sotul la spital si a intrebat, ne-a zis sa mai asteptam ca daca venim cu el ni-l interneaza. Vineri al meu a cazut in cap de pe pat, ca avem de ala inalt si mi-e frica sa nu fie de la asta. Voi ati patit asa cu copiii, stiam ca in cateva ore daca are prob cu creierul, ii e rau, dar la el a trecut o zi, oare sa fie si asta o prob???? Ce prob ati intampinat voi?
va pup

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

miki io zic sa mergeti cu el la spital. rezultate ale cazaturilor pot aparea si dupa 24 de ore!!!!mai bine va plimbati degeaba decit sa fie pb!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Iepu la muli ani sotului!
Miki si eu zic sa mergeti la spital, cazaturile astea nu-s de gluma, sper sa nu fie nik.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare! am venit si noi de la chef acasa, copii dorm deja de o vreme, au fost rupti, s-au zbenguit pana nu au mai putut, si noi in rand cu ei,vom mai merge acolo cand vremea e urata ca e fain, cand ´oi descarca pozele in comp va pun sa vedeti cateva.
Anca, la multi ani sotiorului, sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batranete!
eu mi-am comandat toata saptamana cate ceva ba la esprit, ba la heine (astia au catalog si iti comanzi din catalog- eu am facut practica aici, si am vazut cum se fac cataloagele, marfa nu arata asa frumos ca in catalog, da ma rog, mi s-a pus pata si mie pe ceva si hop am facut comanda), si ieri am trimis totul inapoi ca nu mi-a placut nimica...Dar am fost aseara in oras si mi-am cumparat o poseta si sunt tare fericita!!!
Miki, cum ti-au zis si fetele, du-l la spital, poate fi gehirnerschütterung, trebuie sa te uiti daca vomita, sau o pupila e mai mare, una mai mica...astea sunt deja cateva semne de asa ceva!of d-ne, si mie mi-e frica sa nu cada Luca fiindca si noi avem paturi etajate! Referitor la sauna, eu nu merg in sauna ca mi-e rau, dar in rest toata lumea merge cu placere...insa astea pe aici zic ca atunci cand esti racit, nu e bine sauna!!!daca tu zici ca ti-a facut bine, e si mai bine! aveti grija de voi!
Kati, ce-ti face gatul? e mai bine? sanatate si tie!

va pupicesc, ne mai auzim maine!

Claudia






Mergi la inceput