Rahova sau apropiere(35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata fetelor
LA MULTI ANI!!!! TUTUROR SARBATORITILOR ZILEI,MULTA,MULTA SANATATE
VICKY te astept cand poti tu,multa sanatate lui dani,lasa ca trece repede...
DORY multumim, pupam frumusica si pe mamica ei care o doare maseluta
MONICA frumos concertul,m-am uitat muuuult si biiinneeeeee
va pupic acum fug si eu la treaba dar mai putin azi ca e sarbatoare,eu fug sa-i cumpar mamei un buchet de flori,va pupic

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

LA MULTI ANI !!!pt.GABRIELE/GABRIELI -MIHAELE/MIHAI!!

fetelor,Mihnea a facut cam varza la test...nu le-a dat rezultatele(azi or sa vina,probabil!!) dar din ce zice el...a iesit o varza!!
cica nu i-a mai scris stiloul(taman la test si a scuturat de el si a dat cerneala pe foaie...apoi cu picu'....imi imaginez ce oribilitate a iesit!!!
la semne (hieroglife) o fi facut ca le stia,dar sa desparta in silabe de ex. gasca...nu i-a iesit...ca el zice ca gas= g+s
faorfeca....sa fim noi sanatosi ca el prima silaba nici de frica nu aude f o a r...el aude f o r in cel mai fericit caz
nu stiu de ce....ma gandesc ca mai tarziu o sa le scrie,ca eu n-am mai identificat nici un sunet in silabe si acum citesc si cu oschii inchisi daca vreau
asta e,n-am ce-i face
mai rau e ca pe el nici nu-l doare ca o sa ia o nota proasta,i-am si spus lui taica-su..."asta o sa traiasca 1000 de ani la cat e de nepasator "
si Mihnea zice:"ei o sa raman repetent,eu si tziganusii aia doi!!"

no,ca repetent nu ramane ca-l duce capul,da' e golan
fetelor,care aveti fete...ce bine de voi,ca fetele sunt mai constiincioase!!!
stiu,mai sunt si exceptii ....Alex e unul si baiatul lui Vicky la fel....
de ceilalti nu stiu asa ca nu zic...sper sa fie constiincioasi,ca e pacat...
baietii sunt isteti, da' tare puturosi






Vio 6+
mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Vio, nu-ti mai face probleme, o sa invete el pana la urma. Daca-l vedeai ieri pe Dani cum tremura de frica ca nu stia sa-l faca pe 0 (zero). Si m-am uitat si eu, in carte si pe caietul de fise era inclinat, pe caiet cand l-a facut d-na si le-a dat tema, era drept. Pai ce sa inteleaga bietul copil, ori e drept, ori inclinat. Las'ca Dani il face rotund ca o minge de golf! E drept ca Dani e ambitios si vrea sa faca totul singur (ma rog de el sa ma lase sa-i arat) si tot el se enerveaza ca nu-i iese! E mai bine sa fie cum e Mihnea, ca al meu se consuma, e emotiv de felul lui, si mereu il doare burtik de stress. Cat a fost vacanta, nu l-a durut nimic. Acum, iar il doare, nu stiu ce sa mai fac sa-i scot stress-ul legat de scoala din cap.
Si Dani a facut gresit la test, asa ca nu esti singura, suntem alaturi de tine.
Eu am decis sa nu ma mai enervez, sa nu-l mai cert, ca-l inhib si mai tare, si e el destul stresat si fara nervii mei. De invatat o sa invete, cu rabdare si atentie, si din partea lor, si din partea noastra.
Ce-mi spune d-na azi! (am sunat sa o anunt ca e bolnav si nu merge la sc. azi si maine). O rog sa-mi spuna ce plansa are de facut la cunoasterea mediului. Ea raspunde ca le-a spus ieri in clasa si Dani stie ce tb sa faca. Eu raspund ca Dani uita din clasa pana ajunge in curtea scolii. Ea - pai da, ca tot timpul il aud ca zice ca el e cel mai prost, cel mai uituc... sa cad jos de pe scaun, nu alta! Eu niciodata nu i-am zis ca-i prost! Tot timpul il incurajez, incerc sa-l fac sa aiba mai multa incredere in el. Mereu-i spun ca e cel mai frumos, cel mai destept, cel mai harnic, cel mai descurcaret copil din lume. Se pare ca eu vb, eu aud! Ce-o crede d-na despre mine?
Gata, mi-am "golit" sacul, nu vreau sa va stric buna-dispozitie.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Vicky pup copilas stresat
ai dreptate si tu,nu e bine nici sa fie asa de stresat, ca acum sunt mici...pai ce fac mai tarziu!
si inca o chestie de care mie-mi e teama...c am mai vazut pe la astia cu stirile lor ciudate...ajung bietii copii de fac cine stie ce nebunii(ca nici nu vreau sa ma gandesc) pt ca au picat un examen sau mai stiu eu ce...n-a luat numai 10 si supara parintii!!
asa ca mai bine sa fie ei sanatosi si in viata ca nu raman de prosti!
uite mie imi spune Mhnea mereu cand greseste"mami,dar ma mai iubesti?!"
de parca-i e teama ca daca nu face totul cum vreau eu nu o sa-l mai iubesc...
sigur ca-i spun ca eu o sa-l iubesc orcium...dar numai ca sunt dezamagita uneori,asta nu are legatura cu iubitul...
insa el simte nevoia sa-i reamintesc ca-l iubesc!
se simte si el al cuiva pe lumea asta!
si e greu pt ei acum....dar nu e bine sa fie stresati!

eu cred ca si fi-meu se streseaza dar nu vrea el sa spuna si se da mare...

cat despre doamna ca le-a zis ce tb sa faca in clasa,aia s-o creada ea ca astia mici mai si tin minte
si bine faci ca-l incurajezi(eu mai scap catodata ca o sa ramana ultimul in clasa ), dar in general ii spun ca el e destept....se cam bat ca in cap,nu?!
deci incurajeaza-l ca are nevoie de sustinearea voastra!!
lasa ca ne facem noi mari si puternici



Vio 6+
mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Vio, va si eu pe voi. Multe succese in continuare!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
multumesc pentru aprecieri, ma bucur ca v-a placut concertul meu
vio, vicky, cand citesc ce povestiti...ma apuca frica...in numai cateva luni am sa va tin si eu isonul...alex cand are chef face cand nu poti sa-l ameninti si cu politia ca tot nus crie frumos sau nu face teme...asa ca eu cred ca o sa avem probleme mari...mai ales ca trebuie sa facem dupa ambele programe
lasati fetelor...ei sa fie sanatosi ca teste or mai fii si o sa faca atunci bine... si mamicile si scolareii
Dory sa nu te mai doara maseaua
Mire, la multi ani! mamicii tale sa fie sanatoasa!
cum se mai simte piticul?
eu sunt tot la fel...parca nu da semna ca mi-ar trece nemernicatura asta de raceala
va pup pe toate, sa petreceti frumos

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

MONICA multumesc mult de urari,copilul meu parca e ceva mai bine dar eu sunt,daca ar fi dupa mine nu ar trebui sa aiba nici macar un muc
va pupic pe toate si va doresc o zi buna

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Pe fuga...ca de obicei,intru sa spun 'La multi ani' celor ce poarta numele Sf.Mihail si Gavril.sa fiti sanatosi,fericiti si tot ce va doriti
Vio,ce mai faci?Am vazut ca esti si tu pe la mamici de iulie-august...de ce nu la iunie cu mine?
Monica,un pupic special ptr.tine care ai facut eforutl de a ma suna de unde esti(departe adica...) sa spui 'la multi ani!' Mariucai.Multumim...
Pupici

Petrecere 3 ani
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andreap, ma bucur din suflet ca v-am auzit

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Mamaaa, numai copilasi destept, multi pt. ei.
Eu am fost la stomatologie astzi si mi-a dat amoxacilina, metronidazol si aulin si sa-mi fac radiografie , apoi sa revin la el, maine sper sa reusesc sa-mi fac si radiografia ca vreau sa incep sa-mi fac cele 3 masele care sunt cariate, ca nu vreau sa raman fara ele.
Va pup

Mergi la inceput