Nasterea la Medlife - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by totulii

vali tu de ce ai renuntat la dr. tutunaru? daca vrei poti sa-mi raspunzi pe mailul personal

AU MAI RAMAS 3 SAPTAMANI



Nu-ti pot raspunde pe PM, pt. ca inca nu e activat! Oricum, nu e niciun secret
Parerea mea despre Tutu e aceeasi, ca e un dr. extraordinar de bun pe infertilitate (asta o spun din experienta proprie) si , poate, la fel de bun pe urmarirea sarcinii cu probleme ( asta din auzite)
Nu am avut motive forte mari de nemultumire, am ales sa plec de la el pt. ca am considerat ca nu am de ce sa stau sa astept ore in sir pe la usa cabinetului, sa intru 2 min. la un control programat cu 4-5 sapt. inainte, sau, in caz de probleme, cand nu stii incotro sa o iei, sa sun in disperare la un tel. la care nu prea raspunde nimeni.
Il respect in continuare si il consider un medic bun (drept dovada ca il apar de cate ori e cineva care il contesta si inca mai scriu la topicul pacientelor lui). Dar mie mi s-a parut ca e mai bine sa nu-l aglomerez si eu, mai mult decat e!


Am uitat: La multi ani tuturor mamicilor, taticilor, bebeilor ce azi se sarbatoresc de ziua numelui!
Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata

La multi ani tuturor sfintilor de azi

Vali mersic mult , ce bine sta acel nume langa mine

Felicitari pentru Kara sa va traiasca sa fie sanatoasa si cuminte

Louiza 29s + Yasmin
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Luiza, sa vezi ce frumos va sta Yasminuca in carne si oase langa mami si tati!

OOOOfff, abia astept sa-mi vad printesa!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Mie imi spui mai Vali si eu deabea astept, sa nu vorbim de taticu care sta cu urechea cu mana cu ce poate pe burtic sa-i simta croseele cum zice el si ii face galerie si biinteles ca e un pic gelos ca eu o simt altfel si deabea asteapta sa iasa sa se joace si el cu ea ca acum cand intinde piciorul si face galma taicasu da cu degetelu sa o sacaie ne jucam ce sa facem

Louiza 29s + Yasmin
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu-gama spune:

Felicitari Darleenei pentru Kara. Sa creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa.
Abia astept sa merg si eu sa vad spitalul mai ales cand vad ce entuziasmate sunteti toate de conditiile de acolo.Inca nu m-am programat, dar cred ca ar trebui sa fac o programare cat de curand(dupa cate am inteles Mirela Popa e destul de aglomerata).

Manu 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

OOO, felicitari la mamica Darleen, asteptam poze cu micutza Kara, sa fie sanatoasa si papacioasa!!


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna ziua...ce fac fetele?
Mariami, ce face printesa?
Inca nu avem vesti de la Darleena, probabil ar trebui sa se externeze, daca nu cumva e deja acasa!
pt. toate fetele si toti bebicii!



Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 26 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Am fost de dimineata la consultatie la Mirela Popa. Era destul de aglomerat, dar m-a chemat repede pe mine, m-am bucurat tare mult. Consultatia a constat in cantarire, tensiune, verificat bine dosarul cu analize si eco, si bineinteles control pe masa. Nu este dureros, dar nici foarte placut. Mi-a recoltat secretie si culturi din col si am stabilit urmatoarele intalniri. Totul a durat cam o jumatate de ora, oricum mi-a placut tare de doctorita pentru ca a fost foarte meticuloasa, nu a lasat nimic la intamplare.

Darleena, felicitari, abia astept povestea nasterii!!! ce bine ca ai scapat mamico,acu esti fericita cu bebelina acasa. Sa nu ne lasi prea mult in suspans, vrem povestea nasterii!!!!



CLAU 23 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aradia spune:

Aradia sunt complet interesata cum decurge nasterea cu DR.Mirela Popa
Dar cred ca a ramas la fel de draguta.. Io azi am fost la ea si ca de fiecare data e ok...
Eu am nascut la municipal cu ea si afost super ok... Tu cum ai ajuns la ea?

Buna,
Iubu ma intrebai cum am ajuns la Mirela Popa...
pai simplu... aflasem deja de bebe si imi cautam un medic. Am inceput sa intreb prietene, cunostinte... si mi-au fost recomandati/laudati o multime de medici. Am sa nu ma duc cu "sacul la pomul laudat" si sa imi caut singura... am intrat pe site la Medlife si am zis ca medicul a carui fatza o sa-mi inspire incredere ala este! si asa am ales-o pe Mirela...
Intre timp o prietena de-a mea a ramas si ea insarcinata... a "incercat" vreo 3 medici - initial a zis ca Mirela Popa e prea tanara si nu-i inspira incredere... si acum merge si ea tot la Mirela...
Nu stiu, sper sa o tina Dumnezeu asa cum este - am vazut atatia oameni care s-au schimbat in timp... Deocamdata eu sunt super multumita de relatia medic - pacient!

Vali,
multumesc pentru urari si pentru trecutul pe listuta

Adelina,
incearca sa treci, daca iti permite timpul, pe la Medlife intr-o dimineata pe la 9-9.30 cand este doctorita Popa la cabinet - eu am fost numai dimineata in ultima perioada si nu era foarte aglomerat. Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i spui ce vrei si poate reuseste sa te vada printre programari... eu zic ca nu se va supara daca o adordezi direct - parerea mea! Bafta!


Offf... eu acum il atept pe bebe... nu mai am rabdare
In fiecare zi incerc sa il conving sa vina... i-am impodobit si bradul de Craciun cu ornamente albastre si argintii, i-am pregatit si patutul Sunt nebuna nu??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Clau, ma bucur ca a fost ok! Ai zis 'intalnirile urmatoare', programeaza mai multe sau cum? E vreo probleme daca nu vreau sa fac la Medlife analiza de secretie? eu am asigurare medicala in alta parte si nu vad de ce as da acolo bani pt ceea ce platesc deja..

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput